Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περπαταγα χθες και ακουσα 2 περαστικους να μιλανε και ελεγε ο ενας "ασε ειχα φτασει να δινω 200 ευρω το μηνα σε συμπληρωματα".Δεν προσεξα καλα παντως σιγουρα δεν ηταν κανα γομαρι και ηταν κατω απο 30.Ειναι ρεαλιστικο να δινει καποιος 200 ευρω το μηνα η ελεγε παπαριες?

Φτανεις ευκολα αν εισαι καμμενος.

2 πρωτεινες [μια κασεινη μια iso]100 ευρω πες ,βαλε μια κρεατινη στα 15 -βαλε bcaa στα 20-30 ευρω ,βαλε ενα νιτρικο [κανα 40αρι]και βαλε και πολυβιταμινες κανα 25αρι ,τσουπ τα φτασαμε.Αλλοι παιρνουν και αλλα ,συμπληρωνουν αλανινη,παιρνουν ομεγα ,κατι αλλες βιταμινες για τα κοκαλα.Αχρειαστα πραγματα ,τα μονο που αξιζουν για εμενα ειναι πρωτεινη κρεατινη αμινοξεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ερώτηση. Επειδή περνάω μια φάση που βαριέμαι να πηγαίνω στο γυμναστήριο.

 

Μπορώ να πηγαίνω καμιά ώρα το πρωί για αεροβια (διαδρομο, ελλειπτικό) και το απόγευμα αν έχω διάθεση να πηγαίνω για βάρη ή ξανά για αερόβια, αλλά με ποδήλατο σε κανονικό δρόμο;

 

Όπως καταλάβατε δεν με ενδιαφέρει να είμαι τούμπανο. Μόνο φυσική κατάσταση θέλω και να τρώω ότι βλακεία θέλω χαχα.

 

Αν σε καλυπτει απλα το να καις θερμιδες, κανένα θέμα.

 

Βάλε κάμψεις, ανάστροφες κωπηλατικές και καθίσματα για να εξασφαλίσεις πως η

πλειοψηφία των αρθρώσεων κινούνται σε όλο το εύρος κίνησης.

 

Αλάτισε με τακτικό secks και είσαι μούρλια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιαουρτι με whey κια ξηρους καρπους (φουντουκια αμυγδαλα) λεει για πρωινο πριν το γυμναστηριο σε υποθερμιδικη διατροφη η να βαλω και λιγο υδατανθρακα;

 

Παραγγειλα απο το myprotein την chocolate brownie την εχει δοκιμαδει κανεις;

Επεξ/σία από FreakBoy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αύριο ειναι το refeed μου οπότε για πρωινό/δεκατιανό δοκίμασα να φτιάξω μια συνταγή που ήθελα να δοκιμάσω καιρό με πρωτεϊνικά brownies χωρίς αλεύρι/βρώμη αλλα με ... φασόλια! ;) 
Το αποτέλεσμα με άφησε με το στόμα ανοιχτό , δεν το περίμενα και βρήκα και νέο τρόπο για μπάρες αφού το συγκεκριμένο μπορεί να κοπεί σε άψογες μπάρες και δεν τρίβει ΚΑΘΟΛΟΥ και επίσης δεν είναι στεγνό αλλα ταυτόχρονα ειναι συμπαγές , δηλαδή δεν ειναι σαν φούσκα που μπορείς να το πιέζεις .
θα πάρω ένα σιρόπι με 0 θερμίδες για την επόμενη φορά, όχι οτι νιώθω την ανάγκη πως χρειάζεται κάτι αλλα θα το απογειώσει ! 

Η συνταγή ειναι απο bodybuilding.com και το link ειναι εδώ 

Θα γράψω παρακάτω τι ακριβώς έβαλα (άλλαξα την συνταγή , αλλα βγήκε άψογη)  , macros και μια φωτογραφία για να δείτε , έδωσα στην αδερφή μου και το φίλο της και έμειναν κάγκελο αφού δεν τους είχα πει οτι δεν ειναι κανονικά brownies μέχρι να φάνε και να μου πουν αν τους αρέσει. Ήθελαν κ άλλο αλλα τους έριξα άκυρο   :-D 

post-353959-0-97290600-1489437405_thumb.jpgpost-353959-0-07486000-1489437407_thumb.jpg

Υλικά : 
30γρ καρύδα τριμμένη 

100γρ myprotein whey σοκολάτα 
7 ασπράδια 
240γρ φασόλια μαύρα βρασμένα ανάλατα και στεγνά 
25γρ κακάο καθαρό
16γρ φιστίκι αράπικο ανάλατο 
1 χ κουταλάκι γλυκού γιαούρτι 2% 
μισή κουταλιά της σούπας μαγειρική σόδα (οχι μπεκιν)
Γλυκαντικό στεβια (έβαλα όσο έβαζα σε ανάλογης ποσότητας πρωινό απο αυτά που έφτιαχνα , δοκιμάστε και βλέπετε πόσο σας χρειάζεται ). 

Όλα μαζί στο multi να γίνουν αλοιφή και μετά κατευθείαν το βάζετε σε φόρμα για κέικ στους 160 βαθμούς για 45 λεπτά με 1 ώρα (τσεκάρετε όπως τα κεικ με τρύπημα ) . Πανεύκολο στην εκτέλεση.
 

πρωτεΐνη :133γρ
υδατάνθρακας: 68γρ
λιπαρά: 32.5γρ
Συνολικές θερμίδες : 1100

αν πχ το κόψεις στα 4 βγαίνει 33 πρωτεΐνη, 17 υδατάνθρακας , 8 λιπαρά = 275 θερμίδες , άψογο για να το έχεις μαζί σου και να το φας εκτός σπιτιού! ;) 
 

  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαουρτι με whey κια ξηρους καρπους (φουντουκια αμυγδαλα) λεει για πρωινο πριν το γυμναστηριο σε υποθερμιδικη διατροφη η να βαλω και λιγο υδατανθρακα;

 

Παραγγειλα απο το myprotein την chocolate brownie την εχει δοκιμαδει κανεις;

Φιλαράκι έχω κατεβάσει 10 κιλά απο αυτην η γευση σε γευση ειναι τέλεια. 2 φορές πήρα και είχε διαφορετική γευση αλλά καλή παλόρα αυτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αύριο ειναι το refeed μου οπότε για πρωινό/δεκατιανό δοκίμασα να φτιάξω μια συνταγή που ήθελα να δοκιμάσω καιρό με πρωτεϊνικά brownies χωρίς αλεύρι/βρώμη αλλα με ... φασόλια! ;) 

Το αποτέλεσμα με άφησε με το στόμα ανοιχτό , δεν το περίμενα και βρήκα και νέο τρόπο για μπάρες αφού το συγκεκριμένο μπορεί να κοπεί σε άψογες μπάρες και δεν τρίβει ΚΑΘΟΛΟΥ και επίσης δεν είναι στεγνό αλλα ταυτόχρονα ειναι συμπαγές , δηλαδή δεν ειναι σαν φούσκα που μπορείς να το πιέζεις .

θα πάρω ένα σιρόπι με 0 θερμίδες για την επόμενη φορά, όχι οτι νιώθω την ανάγκη πως χρειάζεται κάτι αλλα θα το απογειώσει ! 

 

Η συνταγή ειναι απο bodybuilding.com και το link ειναι εδώ 

 

Θα γράψω παρακάτω τι ακριβώς έβαλα (άλλαξα την συνταγή , αλλα βγήκε άψογη)  , macros και μια φωτογραφία για να δείτε , έδωσα στην αδερφή μου και το φίλο της και έμειναν κάγκελο αφού δεν τους είχα πει οτι δεν ειναι κανονικά brownies μέχρι να φάνε και να μου πουν αν τους αρέσει. Ήθελαν κ άλλο αλλα τους έριξα άκυρο   :-D 

 

attachicon.gif1.jpgattachicon.gif2.jpg

 

Υλικά : 

30γρ καρύδα τριμμένη 

100γρ myprotein whey σοκολάτα 
7 ασπράδια 
240γρ φασόλια μαύρα βρασμένα ανάλατα και στεγνά 
25γρ κακάο καθαρό
16γρ φιστίκι αράπικο ανάλατο 

1 χ κουταλάκι γλυκού γιαούρτι 2% 

μισή κουταλιά της σούπας μαγειρική σόδα (οχι μπεκιν)

Γλυκαντικό στεβια (έβαλα όσο έβαζα σε ανάλογης ποσότητας πρωινό απο αυτά που έφτιαχνα , δοκιμάστε και βλέπετε πόσο σας χρειάζεται ). 

 

Όλα μαζί στο multi να γίνουν αλοιφή και μετά κατευθείαν το βάζετε σε φόρμα για κέικ στους 160 βαθμούς για 45 λεπτά με 1 ώρα (τσεκάρετε όπως τα κεικ με τρύπημα ) . Πανεύκολο στην εκτέλεση.

 

πρωτεΐνη :133γρ

υδατάνθρακας: 68γρ

λιπαρά: 32.5γρ

Συνολικές θερμίδες : 1100

 

αν πχ το κόψεις στα 4 βγαίνει 33 πρωτεΐνη, 17 υδατάνθρακας , 8 λιπαρά = 275 θερμίδες , άψογο για να το έχεις μαζί σου και να το φας εκτός σπιτιού! ;) 

 

Δειχνει πολυ καλο ,

επειδη δεν εισαι απο τους υποχονδριους με το θεμα φαγητο   αντε να δεχτω πως ειναι υποφερτο αλλα ρε φιλε με φασολια  μεσα  ΦΑΣΟΛΙΑ? δυσκολευομαι να πιστεψω πως θα ειναι τοσο καλο οσο δειχνει ...

 

 

 Και εχει και αρκετα λιπαρα σε σχεση με την πρωτεινη που παιρνεις .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις αρχίσει να τρως χαρτιά και σου φαίνονται πολλά

Οχι δεν μου φαινονται πολλα, απλα ειμαι της αποψης  αν ειναι να κανεις cheat  γ@μα τους την μ@να πηγαινε και φαει 1 κιλο παγωτο ξερω εγω  αυτα  τα ντεμι δεν τα καταλαβαινω.

 

Ισχυει πως τρωω χαρτια  αυτη την περιοδο και συγκεκριμενα χαρτι εφημεριδας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον το brownie με φασολια το εχω ακουσει και αλλου προσφατα, ηταν vigan συνταγη το φαγαν ανθρωποι που δεν ξεραν τι εχει μεσα και παθαν πλακα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 
 

Τα φασολια δεν τα ειδα.. :-(

 

Θα παραλειφθουν παραυτα.

ε τότε φτιάξε κανονικά brownies η δες κάποια άλλη συνταγή , δεν καταλαβαίνω βέβαια πως απορρίπτεις κάτι πριν το δοκιμάσεις , εγώ αρχικά το έφτιαξα με το σκεπτικό πως αν δεν βγει καλό θα ταΐσω για πλάκα τους άλλους να δω αντιδράσεις αχχαχα


Δειχνει πολυ καλο ,

επειδη δεν εισαι απο τους υποχονδριους με το θεμα φαγητο   αντε να δεχτω πως ειναι υποφερτο αλλα ρε φιλε με φασολια  μεσα  ΦΑΣΟΛΙΑ? δυσκολευομαι να πιστεψω πως θα ειναι τοσο καλο οσο δειχνει ...

 

 

 Και εχει και αρκετα λιπαρα σε σχεση με την πρωτεινη που παιρνεις .

είμαι πολύ περίεργος με το φαγητό μη νομίζεις , αλλα μόνο αυτό π είναι για refeed-cheat etc , τις υπόλοιπες μέρες θα φάω οτι ειναι να φάω κ μόνο αυτό , οπότε παίζω με τα άκρα , θέλω τα ποιο ωραία/νόστιμα για όταν ειναι να φάω να ευχαριστηθώ και μπορώ να φάω και χαρτί σκέτο τις υπόλοιπες μέρες π χρειάζεται για να πετύχω αυτό π θέλω. 
τα φασόλια χρησιμοποιούνται στο εξωτερικό και σε κανονικές συνταγές και όντως δεν κατάλαβα καν οτι είχε , ούτε οι άλλοι π δοκίμασαν τα λιπαρά τα έβαλα επίτηδες , δεν χρειάζονται για να βγει η συνταγή κ την έκανα έτσι για refeed day μέχρι 5000 θερμίδες οπότε δεν με πολυενδιαφέρουν λίγα λιπαρά. ;)

κοίτα η παραλλαγή μου ίσως να μην ειναι όσο καλή του link, εκεί είχε φυστικοβούτηρα παραπάνω και κάτι σιρόπια χωρίς ζάχαρη. θα δοκιμάσω την επόμενη φορά κ θα σας πω , λογικά το απογειώνουν 


Οχι δεν μου φαινονται πολλα, απλα ειμαι της αποψης  αν ειναι να κανεις cheat  γ@μα τους την μ@να πηγαινε και φαει 1 κιλο παγωτο ξερω εγω  αυτα  τα ντεμι δεν τα καταλαβαινω.

 

Ισχυει πως τρωω χαρτια  αυτη την περιοδο και συγκεκριμενα χαρτι εφημεριδας .

​με παρεξήγησες, μεσημέρι έφαγα πίτες , τώρα το βράδυ θα φάω μια pizza γίγας και ένα magnum over σοκολάτα , σιγά μη σπατάλαγα τη refeed μέρα σε φασόλια χαχαχ , 5000 με 5500 θερμίδες άνεση  B) 

βέβαια τις υπόλοιπες μέρες που τρώω 200γρ τόνο σε νερό , ελαιόλαδο κ μια χούφτα αμύγδαλα κ αυτό ειναι γεύμα είναι άλλο χαχχααχαχ

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ε τότε φτιάξε κανονικά brownies η δες κάποια άλλη συνταγή , δεν καταλαβαίνω βέβαια πως απορρίπτεις κάτι πριν το δοκιμάσεις , εγώ αρχικά το έφτιαξα με το σκεπτικό πως αν δεν βγει καλό θα ταΐσω για πλάκα τους άλλους να δω αντιδράσεις αχχαχα

Οταν ειδα το brownie μου ηρθε αμεσως στο μυαλο γλυκο ξεκαθαρα κ φτιαχτηκα γιαυτο λεω αντε θα το κανω κ γω. Μετα ειδα τα φασολια κ ξενερωσα γτ δε μαρεσουν καθολου :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...