Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

σιλβε ομως εσυ κρινεις την ακραια διαιτα που εκανες με την απλη χορτοφαγια. εγω δεν το εχω παει σε τοσο εξτριμ κατασταση! :)

μια προσεγμενη χορτοφαγια χωρις εξτριμ πραγματα ειναι ιδανικο για μενα τουλαχιστον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Silverado κρίνει με βάση την προσωπική του εμπειρία, που βέβαια μετράει (γι'αυτό ρωτάω άλλωστε), αλλά από την άλλη πιστεύω ότι είναι καλό να μην γενικεύουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο φίλος μου ενδιαφέρεται για bodyweigth workout στο σπίτι 

(δεν θέλει γυμναστήρια σε αυτή τη φάση)

 

έχετε να μου προτείνεται κανένα πρόγραμμα από youtube? 

 

Φαντάζομαι για γράμμωση ενδιαφέρεται; Αρκετά καλά είναι τα βιντεάκια με HIIT. Αυτα για παράδειγμα:

 

Δεν χρειάζεται να κάνει στην αρχή όλες τις επαναλήψεις απο τις ασκήσεις. Όσο περνάει ο καιρός θα μπορεί να ολοκληρώσει όλο το πρόγραμμα και όλες τις επαναλήψεις ενδιάμεσα.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνει κάθε μέρα push ups και abs. Του είπα ότι είναι δώρον άδωρον και ότι το μόνο που πετυχαίνει με τη μονομερή εκγύμναση των δύο αυτών μυικών ομάδων είναι να καταπονεί το σώμα. Του είπα για lift και αρνήθηκε λόγω ελλείψεως χρόνου (δικαιολογία κατ' εμέ) 
Και είπα μπας και υπάρχουν κάποιες προπονήσεις με βάρος του σώματος ώστε να κάνει. 
Δεν θα συνιστούσα με ΗΙΙΤ καθώς δουλεύει το cardio με τρέξιμο πολλών χιλιομέτρων σε περίπου σταθερή βάση
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ηρέμησε silverado, ένα νούμερο σου ζήτησα. 11 χρόνια κάποιου είδους χορτοφαγίας δηλαδή, αν κατάλαβα καλά

και το τελευταίο δίαστημα που λες ότι έκοψες και το γάλα πόσο κράτησε; Γι'αυτό το διάστημα βασικά σε ρωτούσα.

 

Ένα δράμα ζούσες. :P

 

Πάντως, αν ήταν έτσι για σένα, τέτοιο μαρτύριο χωρίς λόγο δεν αξίζει.

 

Δεν μπορω να σου  πω ακριβως γιατι εκανα καποιες προσπαθειες να επανενταξω το γαλα στην διατροφη μου.
Το μεγαλυτερο απο αυτα τα διαστηματα αποχης απο τα γαλακτοκομικα μπορει να ηταν στα 3 χρονια.Αλλο διαστημα ηταν πανω απο 14 μηνες.Αυτα τα διαστηματα δεν εγιναν προς το τελος απο τα 11 χρονια καποιου ειδους χορτοφαγιας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, κατάλαβα. Thanks Silverado.

 

Με βάση την εμπειρία σου, το πρόβλημα που προέκυψε (ότι έχασες πολύ όγκο με βάση αυτά που γράφεις, αν κατάλαβα καλά ή κάτι άλλο?) που το επικεντρώνεις; Αν μπορείς να το επικεντρώσεις κάπου βέβαια. Αποχή από γαλακτοκομικά, αυγά, κρέας (κάποιο συγκεκριμένο κρέας?), λάδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνει κάθε μέρα push ups και abs. Του είπα ότι είναι δώρον άδωρον και ότι το μόνο που πετυχαίνει με τη μονομερή εκγύμναση των δύο αυτών μυικών ομάδων είναι να καταπονεί το σώμα. Του είπα για lift και αρνήθηκε λόγω ελλείψεως χρόνου (δικαιολογία κατ' εμέ) 

Και είπα μπας και υπάρχουν κάποιες προπονήσεις με βάρος του σώματος ώστε να κάνει. 

Δεν θα συνιστούσα με ΗΙΙΤ καθώς δουλεύει το cardio με τρέξιμο πολλών χιλιομέτρων σε περίπου σταθερή βάση

 

 

Tότε θα πρότεινα να αγοράσει μονόζυγο για πόρτα. Θα τον βοηθήσει αρκετά να δυναμώσει σχεδόν ολόκληρο τον πάνω κορμό του σώματος. Σε συνδυασμό με κοιλιακούς και push ups που κάνει, θα είναι κατα ενα μεγάλο βαθμό καλυμμένος(τηρουμένων των αναλογιών).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντεχει η κασα της πορτας του να βαλει μοζυγο, συν του οτι νοικιαζει κ θα πρεπει να ρωτησει ιδιοκτητη. Του ειπα να παρει αλτηρες βιδωτους κ μπαρα αλλα αρνηθηκε. Προσπαθω να τν πεισω για λαστιχα αντιστασεων. Ειστε δυσκολοι εσεις οι αντρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηθελα να στο γραψω αλλα ξρω οτι το ξερεις γι αυτο κ δε στο ειπα !

λαστιχο αντιστασης και κανει τα παντα χερια ωμους πλατη μεχρι και ποδια μπορει να κανει με το βαρος του σωματος του φτανει να ξερει καποιες ασκησεις ! με κανα πουσαπς για στηθος λιγο διζυγο σε καμμια καρεκλα κ λιγο τρικεφαλα σε κανα καναπε και ειναι κομπλε !

λαστιχα οποσδηποτε πες του να παρει ! 15 ευρω και κανεις τα παντα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηθελα να στο γραψω αλλα ξρω οτι το ξερεις γι αυτο κ δε στο ειπα !

λαστιχο αντιστασης και κανει τα παντα χερια ωμους πλατη μεχρι και ποδια μπορει να κανει με το βαρος του σωματος του φτανει να ξερει καποιες ασκησεις ! με κανα πουσαπς για στηθος λιγο διζυγο σε καμμια καρεκλα κ λιγο τρικεφαλα σε κανα καναπε και ειναι κομπλε !

λαστιχα οποσδηποτε πες του να παρει ! 15 ευρω και κανεις τα παντα ..

Θα προσπαθησω να τον πεισω αν κ επιμενει για bodyweight workout. Μου κανε καθε μερα κοιλιακους για να χασει το λιπος απτη κοιλια. Τα τσουρεκακια κτλ σκατακια μια χαρα τα τρως κ μετα θες να χασεις. Με κοιτουσε ολο απορια. Χεχε πλακα ειχε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω διαλύσει ήδη μία κάσα πόρτας και ούτε τα άλλα μονόζυγα (αυτά που δεν βιδώνουν) δεν ταιριάζουν στις πόρτες μου, υπάρχει κάποια άσκηση που να χτυπάει περίπου τις ίδιες μυικές ομάδες με το μονόζυγο, για σπίτι; Πολλά θέλω ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προσπαθησω να τον πεισω αν κ επιμενει για bodyweight workout. Μου κανε καθε μερα κοιλιακους για να χασει το λιπος απτη κοιλια. Τα τσουρεκακια κτλ σκατακια μια χαρα τα τρως κ μετα θες να χασεις. Με κοιτουσε ολο απορια. Χεχε πλακα ειχε.

Καλα αν κανει κοιλιακους για να χασει λιπος απο την κοιλια ,εχει πολλα να μαθει ακομα ...

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αν κανει κοιλιακους για να χασει λιπος απο την κοιλια ,εχει πολλα να μαθει ακομα ...

Εχει ναι, κανεις εξαλλου δν γεννηθηκε με γνωσεις, οπλιζομαι με υπομονη
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...