Προς το περιεχόμενο

Αντικατασταση SIM καρτας 5 ευρω?????? Για πιο λογο


sils

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 3/10/2017 στις 11:38 ΜΜ, rafinos είπε

7.90 εχει η Cosmote Sim πάντως εδώ κ περίπου ένα μήνα.

15.90 η Twin Sim.

Γινεται να κρατήσω την κανονικη σιμ που εχω και να μου βγαλουν μια καινουρια micro sim και να χρησιμοποιω και τις 2?

Η ντε και καλα θα πρεπει να παρω καινουρια κανονικη σιμ και αλλη μια micro sim?

 

Τραγικες τιμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, DYEL είπε

Γινεται να κρατήσω την κανονικη σιμ που εχω και να μου βγαλουν μια καινουρια micro sim και να χρησιμοποιω και τις 2?

Η ντε και καλα θα πρεπει να παρω καινουρια κανονικη σιμ και αλλη μια micro sim?

Τραγικες τιμες...

 Αναγκαστικά πας σε Twin Sim. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα,αν απλα ζητησω καινουρια σιμ θα μου δωσουν μια μεσα σε αυτο το πλαστικο? γινεται να το χρησιμοποιησω αυτο ως ανταπτορα η μπα?

Η θα πρεπει να σκασω αλλα 3 ευρω να παρω και ανταπτορα να φτασω στα 10 που παλια εκανες την δουλεια σου με δυο σιμ σε αυτα τα λεφτα αλλα τωρα ουτε καν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μου θυμίσατε τώρα

Πριν μερικά χρόνια πήγα να μου κόψουν τη σιμ στην wind.Την κόβουν και μου λένε 5 ευρώ.Τους λέω είστε καλα;Είμαι συνδρομητής από 1997 και ζητάτε 5 ευρώ για ένα κοψιμο;

Μου απαντάνε είναι παροχή υπηρεσιών και χρεωνεται

Ωραία τους λέω τότε θέλω απόδειξη 

Μου λένε δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στον υπολογιστή

Σκασίλα μου .Θέλω απόδειξη τους λέω

Λοιπόν τους πήρε μισή ώρα για να μου τη δώσουν αφού δεν ήξεραν πως να δικαιολογήσουν το ποσό.Μιλαμε το καταευχαριστηθηκα.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαστε ολοι τοσο ευλογημενοι ωστε να εχουμε την πολυτελεια του πακιστανου,πρεπει να αρκεστουμε στα μικροκαταστηματα οπως  Δίκτυο καταστημάτων ελλαδιστανος,cosmote ελλαδισταν ltd κλπ

 

Εχεις τηλεφωνο να κλεισω ραντεβου?Ελπιζω να μην ειναι μεγαλη η λιστα αναμονης,

48 λεπτά πριν, cumulus είπε

Τι μου θυμίσατε τώρα

Πριν μερικά χρόνια πήγα να μου κόψουν τη σιμ στην wind.Την κόβουν και μου λένε 5 ευρώ.Τους λέω είστε καλα;Είμαι συνδρομητής από 1997 και ζητάτε 5 ευρώ για ένα κοψιμο;

Μου απαντάνε είναι παροχή υπηρεσιών και χρεωνεται

Ωραία τους λέω τότε θέλω απόδειξη 

Μου λένε δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στον υπολογιστή

Σκασίλα μου .Θέλω απόδειξη τους λέω

Λοιπόν τους πήρε μισή ώρα για να μου τη δώσουν αφού δεν ήξεραν πως να δικαιολογήσουν το ποσό.Μιλαμε το καταευχαριστηθηκα.

Ναι αλλα εχασες τον χρονο σου ετσι δεν ειναι?

Ακου εκει δεν υπαρχει τετοια επιλογη στον υπολογιστη...τοτε πως το χρεωνεις αυτο το πραγμα μωρη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, DYEL είπε

Δεν ειμαστε ολοι τοσο ευλογημενοι ωστε να εχουμε την πολυτελεια του πακιστανου,πρεπει να αρκεστουμε στα μικροκαταστηματα οπως  Δίκτυο καταστημάτων ελλαδιστανος,cosmote ελλαδισταν ltd κλπ

Εχεις τηλεφωνο να κλεισω ραντεβου?Ελπιζω να μην ειναι μεγαλη η λιστα αναμονης,

Ναι αλλα εχασες τον χρονο σου ετσι δεν ειναι?

Ακου εκει δεν υπαρχει τετοια επιλογη στον υπολογιστη...τοτε πως το χρεωνεις αυτο το πραγμα μωρη?

Για βόλτα είχα βγει οπότε μικρό το κακό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, eidikos33 είπε

μπορεις να αγορασεις ενα κοφτακι 2 ευρω κανει και να το εχεις για παντα

Σε μερικες παλιοτερες καρτες, το τυπωμενο κυκλωμα ειναι αρκετα μεγαλο και δε χωραει σε nano-sim οποτε πας αναγκαστικα για αντικατασταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ τις κόβω μόνος μου. Έχω κόψει καμία δεκαριά μέχρι τώρα. Ούτε 3€, ούτε 5€, ούτε 8€. Ένα ψαλίδι λίγο μεγαλο για να κόψει το πλαστικό, ένα σετ από ανταπτορες για να το κόψεις σωστά και σε 2 λεπτά έτοιμος. Αν είσαι και μερακλής περνάς και τις άκρες με λίγο γυαλόχαρτο. Υπάρχουν και ειδική κόπτες για πιο εύκολα αλλά μια χαρά γίνεται και με ψαλίδι.

@ProponitisTouKanape

Προχθές ήθελα να κόψω μια παλιά κάρτα με πολύ μεγάλο τσιπ για να χωρέσει σε τηλέφωνο που ήθελε nano (το πιο μικρό μέγεθος). Την είχα κόψει ήδη μια φορά από κανονική σε micro. Επειδή το τσιπ ήταν ήδη οριακά είπα να πάω σε ένα κατάστημα να μου την κόψουν με κόπτη. Την βλέπει ο υπάλληλος και μου λέει δεν κόβεται. Μόνο καινούργια (8€) μου λέει. Γυρίζω σπίτι και την έκοψα και αυτή μόνος μου με το ψαλίδι. Χρειάστηκε να κόψω και το τσιπ και από την μια πλευρά αρκετά κιόλας. Όλα καλά. Την έβαλα στο τηλέφωνο, και χώρεσε μια χαρά και δουλεύει μια χαρά.

Επεξ/σία από vasilk
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, DYEL είπε

Δεν ειμαστε ολοι τοσο ευλογημενοι ωστε να εχουμε την πολυτελεια του πακιστανου,πρεπει να αρκεστουμε στα μικροκαταστηματα οπως  Δίκτυο καταστημάτων ελλαδιστανος,cosmote ελλαδισταν ltd κλπ

Εχεις τηλεφωνο να κλεισω ραντεβου?Ελπιζω να μην ειναι μεγαλη η λιστα αναμονης,

Ναι αλλα εχασες τον χρονο σου ετσι δεν ειναι?

Ακου εκει δεν υπαρχει τετοια επιλογη στον υπολογιστη...τοτε πως το χρεωνεις αυτο το πραγμα μωρη?

Τελικά δεν είμαι ο μόνος που είχα στο μυαλό μου υπάλληλο γυναίκα και όχι άντρα...

11 ώρες πριν, vasilk είπε

Εγώ τις κόβω μόνος μου. Έχω κόψει καμία δεκαριά μέχρι τώρα. Ούτε 3€, ούτε 5€, ούτε 8€. Ένα ψαλίδι λίγο μεγαλο για να κόψει το πλαστικό, ένα σετ από ανταπτορες για να το κόψεις σωστά και σε 2 λεπτά έτοιμος. Αν είσαι και μερακλής περνάς και τις άκρες με λίγο γυαλόχαρτο. Υπάρχουν και ειδική κόπτες για πιο εύκολα αλλά μια χαρά γίνεται και με ψαλίδι.

@ProponitisTouKanape

Προχθές ήθελα να κόψω μια παλιά κάρτα με πολύ μεγάλο τσιπ για να χωρέσει σε τηλέφωνο που ήθελε nano (το πιο μικρό μέγεθος). Την είχα κόψει ήδη μια φορά από κανονική σε micro. Επειδή το τσιπ ήταν ήδη οριακά είπα να πάω σε ένα κατάστημα να μου την κόψουν με κόπτη. Την βλέπει ο υπάλληλος και μου λέει δεν κόβεται. Μόνο καινούργια (8€) μου λέει. Γυρίζω σπίτι και την έκοψα και αυτή μόνος μου με το ψαλίδι. Χρειάστηκε να κόψω και το τσιπ και από την μια πλευρά αρκετά κιόλας. Όλα καλά. Την έβαλα στο τηλέφωνο, και χώρεσε μια χαρά και δουλεύει μια χαρά.

Και εγώ πήγα να κόψω τις προάλλες την SIM μου. Έφαγα ήττα γιατί δεν είχα δείγμα μια Micro-SIM. Οπότε έκοψα κατά προσέγγιση. Τίποτα. Πήγα έβγαλα άλλη με τον ίδιο αριθμό (5€ Q) που ήταν ήδη κομμένη σε 3 μέρη για SIM, microSIM, nanoSIM. Αλλά και να μην την έκοβα, πάλι θα χρειαζόμουν νέα SIM ή θα έπρεπε να μου την κόψουν με ένα χρηματικό ποσό για την υπηρεσία. Είμαι της άποψης όμως πως δεν είναι δικό μου πρόβλημα το γεγονός ότι ΔΕΝ είχαν προνοήσει ότι ίσως χρειαστούμε κάποτε MicroSIM/nanoSIM. Έπρεπε να το κάνουν τσάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/27/2018 στις 10:00 ΠΜ, Adanos είπε

Έπρεπε να το κάνουν τσάμπα.

Το "έπρεπε" είναι σχετικό. Μια χαρά έχουν το δικαίωμα να χρεώσουν την κοπή ως παροχή υπηρεσιών. Το αν μας αρέσει ή όχι είναι άλλο θέμα όμως και το "έπρεπε" που έγραψες απλά δεν υπάρχει.

Στις 3/27/2018 στις 10:00 ΠΜ, Adanos είπε

Τελικά δεν είμαι ο μόνος που είχα στο μυαλό μου υπάλληλο γυναίκα και όχι άντρα...

" Μου απαντάνε είναι παροχή υπηρεσιών και χρεωνεται"
" Μου λένε δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στον υπολογιστή "

" Λοιπόν τους πήρε μισή ώρα για να μου τη δώσουν αφού δεν ήξεραν πως να δικαιολογήσουν το ποσό "

Εσύ από τις 3 προτάσεις παραπάνω είχες βγάλει το συμπέρασμα ότι είναι γυναίκα;
Μάλλον χαραμίζεσαι..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/4/2017 στις 10:42 ΠΜ, CheOnWeb είπε

Απάντηση από εκπρόσωπο της Vodafone: "Δεν υπάρχει οδηγία από Vodafone να επιστρέφονται οι παλιές κάρτες".

Η ενεργοποίηση, καλό είναι να γίνει επιτόπου για δική σας ευκολία.

Ποιο κατάστημα είναι ακριβώς; ( υπάρχουν 2 στη γλυφάδα, ξέρεις οδό; ) Θα με πάρουν σε λίγο από Vodafone. Αν θέλεις μπορούν να τους πάρουν και ίσως γλυτώσεις και τα 5 ευρώ. Στείλε pm με το όνομα του κατόχου, αν θες.

Ή πες τους ότι θες να κρατήσεις την παλιά για να μπορείς να κάνεις ενεργοποίηση του παλιού iPhone, σε περίπτωση restore.

Όσο για τον αντάπτορα, κρατάς το μικρό ενδιάμεσο κομματάκι και το χρησιμοποιείς ως αντάπτορα.

post-282951-0-64275300-1507103287_thumb.jpg

Δεν τα δεχεται η vodafone .H παλια σταματα .Αν θες ιδιο νουμερο σε δυο κινητα ,2 σιμ ,οχι μαζι λειτουργια.Επισης χρεωνεται παγιο στην υπηρεσια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...