Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες θέλω τη γνώμη σας. Στο πίσω παρμπρίζ έχουν μείνει κάτι νερά σε κάνα 2-3 σημεία, κυρίως στις άκρες στους αγωγούς όπως φαίνεται στις φώτο. Μου είχαν πει ότι θα εμφανιστούν νερά ειδικά πίσω και θα φύγουν σε 2 εβδομάδες. Πέρασαν περίπου 3 εβδομάδες και δεν βλέπω να φεύγουν, ένα το πίεσα λίγο με το δάκτυλο και έφυγε που σημαίνει ότι είχε ακόμα νερό μέσα. Να ασχοληθώ και να τους ενοχλήσω ή αυτό θεωρείται στα πλαίσια του φυσιολογικού και κάποια στιγμή ίσως να φύγουν? 

 

IMG_20190724_154320-1573x907.jpg

IMG_20190724_154441-1573x853.jpg

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι εγκλωβισμένος αέρας κ όχι δεν πρόκειται να φύγει μόνος του.

Με τον καιρό ίσως να χειροτερέψει κιόλας.

Καλύτερα ενόχλησε τον εγκατάστατη να το διορθώσει, αν κ το συγκεκριμένο σημείο στις αντιστάσεις είναι περίεργο κ δύσκολα βάζουν χέρι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, bill999r είπε

Είναι εγκλωβισμένος αέρας κ όχι δεν πρόκειται να φύγει μόνος του.

Με τον καιρό ίσως να χειροτερέψει κιόλας.

Καλύτερα ενόχλησε τον εγκατάστατη να το διορθώσει, αν κ το συγκεκριμένο σημείο στις αντιστάσεις είναι περίεργο κ δύσκολα βάζουν χέρι

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό λέω να κάνω. Πάντως σήμερα από περιέργεια που πάτησα αυτό που έχω στην πρώτη φώτο έφυγε, οπότε ο μάστορας λογικά θα μπορεί να τα διορθώσει όσο είναι καιρός ακόμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, zananiro είπε

Να ασχοληθώ και να τους ενοχλήσω ή αυτό θεωρείται στα πλαίσια του φυσιολογικού και κάποια στιγμή ίσως να φύγουν? 

Εγώ θα τους ενοχλούσα...

Στο δικό μου πέρσι ο τεχνίτης που ασχολήθηκε ήταν απίστευτα προσεκτικός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Κάποιο καλό συνεργείο για εγκατάσταση αντιηλιακών μεμβρανων Πειραιά και γύρω περιοχές ;
Carglass, LLumar κάποιο σχόλιο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και καιρό ήθελα να βάλω αντηλιακές μεμβράνες σε ένα a3 που έχω.Επηρεασμένος από το thread εδώ είχα αποφασίσει να τις βάλω στην carglass.Εκει μου είπαν πως βάζουν την black pearl οδηγού και συνοδηγού και στα υπόλοιπα την desert.Όταν τους είπα ότι θέλω την onyx για τα πίσω τζάμια μου είπαν οτι δεν ισχύει η έκπτωση και θα μου κόστιζε 230 ευρώ.Έτσι άρχισα να το ψάχνω στο internet διαβάζοντας τα specs κάθε εταιρείας,τις σειρές τους και το κοστος.Κάθε εταιρεία λοιπόν εχει από 4 μέχρι 6 μπορεί και παραπάνω ποιότητες.Σε αυτό το σημείο ξεκίνησε ο Γολγοθάς μου lol.Τα ακριβέστερα στοιχεία τα πήρα από σάιτ του εξωτερικού ,ειδικά Αμερικής ,μιας κι εκεί τους κόβουν τον κωλο αν γράψουν ψεύτικα specs.Δεν θα αναφέρω που τις έβαλα,το μόνο που θα πω ειναι οτι δεν τις έβαλα στην carglass.Και αυτό γιατί ψάχνωντας ανακάλυψα ότι η desert ανήκει στις απλές μεμβράνες και μάλιστα δεν κατασκευάζεται απο την madico απλά προωθείται απο αυτήν ενώ στην carglass μου έλεγαν πως είναι madico. Η desert κατασκευάζεται από την sungard και υπάρχουν μαγαζιά στην Αθήνα που την βάζουν γύρω στα 100 ευρώ.Γιαυτό και στο επίσημο σάιτ της madico δεν υπάρχει πουθενά.Τελοσπαντων με την madico διάβασα πολλα περίεργα.Για παράδειγμα μια σειρά της η Wincos προωθείται και αυτή από την madico,κατασκευάζεται στην Κορέα απο την lintech και μάλιστα πολλά thread αναφέρουν πως η lintech εξαγόρασε την madico.Το τελευταίο δεν με ενδιέφερε και δεν εδωσά κι εγώ βάση μπορεί να είναι και ανακρίβεια.Για την ιστορία πάντως έβαλα νανοκεραμικές μεμβράνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Το συμπέρασμα είναι πως ότι πληρώνεις παίρνεις και φύκια οι μεταξωτές κορδέλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Σκέφτομαι να βάλω τις cr70 της 3Μ. Γράφει στο σάιτ της ότι η Σειρά Crystalline αποτελείται από πατενταρισμένες οπτικές μεμβράνες νανοτεχνολογίας πολλαπλών στρωμάτων, χωρίς οξείδια μετάλλου με 69% μετάδοση ορατού φωτός και 50% απόδοση στη ζέστη. Δεν ξέρω ακόμη τιμή. Έχει κανένας άποψη για τις συγκεκριμένες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://autofilms.gr/

Επειδή πολλοί με ρωτάνε που τις έβαλα τις μεμβράνες στο δικό μου αυτοκίνητο παραθέτω το Site από το μαγαζί όπου έχει μέσα αναλυτικά τις σειρές και τις τιμές.Εγω έβαλα την νανοκεραμικη σειρά. 

 

Επεξ/σία από vonick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/8/2019 στις 12:48 ΜΜ, vonick είπε

https://autofilms.gr/

Επειδή πολλοί με ρωτάνε που τις έβαλα τις μεμβράνες στο δικό μου αυτοκίνητο παραθέτω το Site από το μαγαζί όπου έχει μέσα αναλυτικά τις σειρές και τις τιμές.Εγω έβαλα την νανοκεραμικη σειρά. 

Φαίνεται εφάμιλλη της μαντικο και λογικά φθηνότερη. Της αρμολαν είναι λίγο καλύτερη σε ir rejection. Αλλά πάνω κάτω φαίνονται ίδιες.

Μήπως ξέρεις πόσο κάνει η τοποθέτηση μαντικο black pearl σε όλα εκτός παρμπρίζ;

Από ότι βλέπω της αρμολαν κοστιζει κάπου 150€ και της 3Μ 350€. 

Σου φαίνονται ποιοτικές;

Επεξ/σία από proedros87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διάβασα εδώ ότι κόπηκαν κλήσεις για φιμέ. Λογικά θα πρόκειται για αυτά που είναι πάνω απ' το όριο του επιτρεπτού ε? η μήπως εννοεί παρμπρίζ?

Συνολικά διενεργήθηκαν -345- τροχονομικοί έλεγχοι οδηγών και οχημάτων και βεβαιώθηκαν -114- παραβάσεις επισείουσες διοικητικά πρόστιμα, ως εξής:

Υπέρβαση ορίου ταχύτητας: -41-
Αντικανονικοί υαλοπίνακες (φιμέ): -15-
Αντικανονική χρήση κινητού τηλεφώνου: -9-
Στέρηση Δελτίου Τεχνικού Ελέγχου (ΚΤΕΟ): -2-
Μη χρήση προστατευτικού κράνους: -1-
Λοιπές τροχαίες παραβάσεις: -46-    

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 θα ήταν αυτοι που την γλίτωσαν από παραβάσεις αλλες... και τους έγραψαν για φιμε. Για να μην αναφέρω τις κόντρες και τις ταχύτητες λες και είναι σε αγώνες.... ΗΜΑΡΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/8/2019 στις 2:13 ΠΜ, proedros87 είπε

Φαίνεται εφάμιλλη της μαντικο και λογικά φθηνότερη. Της αρμολαν είναι λίγο καλύτερη σε ir rejection. Αλλά πάνω κάτω φαίνονται ίδιες.

Μήπως ξέρεις πόσο κάνει η τοποθέτηση μαντικο black pearl σε όλα εκτός παρμπρίζ;

Από ότι βλέπω της αρμολαν κοστιζει κάπου 150€ και της 3Μ 350€. 

Σου φαίνονται ποιοτικές;

Μετά από το crash test του καλοκαιριού οφείλω να πω πως η διαφορά είναι τεράστια στην καμπίνα του αυτοκινήτου.Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απο την επιλογή.Μετα την θάλασσα με το αυτοκινητο εκτεθειμένο στον ήλιο η καμπίνα είχε διαφορά στην θερμοκρασία,ήταν ανεκτή.Το air condition απέδιδε γρηγορότερα και καλύτερα και την τεράστια διαφορά την καταλάβαινα οταν κατέβαζα το τζαμί και χτύπαγε ο ήλιος κατευθείαν.Το βράδυ δεν με ενοχλούν καθόλου και μου κανει εντύπωση η διαύγεια που έχουν.Είναι λες και έχω φιμέ εργοστασιακά τζάμια.Τωρα παιζεί ρόλο η μεμβράνη?παίζει ρόλο ο μάστορας?Φαίνονται πάντως ποιοτικές.Καμία σχέση με κάτι ASWF που είχε βάλει ο κουνιάδος μου στο ταξί του που τις είχε βρει γύρω στα 100 ευρώ.

Για τις madico που ρωτάς σαν τιμή η nanoceramic παίζουν στα 200 χωρίς το μπροστινό.Εγώ με 230 έβαλα και το μπροστινό.

Επεξ/σία από vonick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Για τις μεμβρανες Llumar ποια ειναι η γνωμη σας?

Τις εχει κανεις να μου πει περισσοτερα?

Νομιζω οτι ειναι απο τις πιο ποιοτικες της αγορας. Και εγω προς τα εκει σκεφτομαι να παω

6 ώρες πριν, vonick είπε

Μετά από το crash test του καλοκαιριού οφείλω να πω πως η διαφορά είναι τεράστια στην καμπίνα του αυτοκινήτου.Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απο την επιλογή.Μετα την θάλασσα με το αυτοκινητο εκτεθειμένο στον ήλιο η καμπίνα είχε διαφορά στην θερμοκρασία,ήταν ανεκτή.Το air condition απέδιδε γρηγορότερα και καλύτερα και την τεράστια διαφορά την καταλάβαινα οταν κατέβαζα το τζαμί και χτύπαγε ο ήλιος κατευθείαν.Το βράδυ δεν με ενοχλούν καθόλου και μου κανει εντύπωση η διαύγεια που έχουν.Είναι λες και έχω φιμέ εργοστασιακά τζάμια.Τωρα παιζεί ρόλο η μεμβράνη?παίζει ρόλο ο μάστορας?Φαίνονται πάντως ποιοτικές.Καμία σχέση με κάτι ASWF που είχε βάλει ο κουνιάδος μου στο ταξί του που τις είχε βρει γύρω στα 100 ευρώ.

Για τις madico που ρωτάς σαν τιμή η nanoceramic παίζουν στα 200 χωρίς το μπροστινό.Εγώ με 230 έβαλα και το μπροστινό.

Φιλε μου,εχεις σε ολα τα παραθυρα η μονο στα πισω?

Σκεφτομουν να βαλω μονο στο πισω (ωστε να εχω το κεφαλι μου ησυχο ),αλλα εχω καποιες αμφιβολιες στο κατα ποσο κανουν δουλεια...

Το θεμα ειναι οτι εαν βαλεις,μπορεις να πεταξεις μακρυα τα εκνευριστικα Barbie,Μικυ κουρτινακια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tutuyo είπε

Νομιζω οτι ειναι απο τις πιο ποιοτικες της αγορας. Και εγω προς τα εκει σκεφτομαι να παω

To εχεις ψαξει καθολου για το ποια μεμβρανη θα επιλεξεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...