Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

51 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

To εχεις ψαξει καθολου για το ποια μεμβρανη θα επιλεξεις?

έκανα μια επίσκεψη σε κατάστημα της llumar,είχε 4 κατηγορίες-ποιοτητες, μου φάνηκαν καλές (σε κάνα δυο αμάξια που είχε εκεί). προσωπικά θα πάω σε κάποιες που αυτοί αναφέρουν ως στυλ και άνεση, στο 48-50% περατοτητα

σαν εγκατάσταση δεν είχε φουσκάλες αέρα κτλ

στο θρεντ που διαβάζω εδώ,άλλοι που τις έχουν περάσει είναι ευχαριστημένοι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, tutuyo είπε

 

Σκεφτομουν να βαλω μονο στο πισω (ωστε να εχω το κεφαλι μου ησυχο ),αλλα εχω καποιες αμφιβολιες στο κατα ποσο κανουν δουλεια...

Το θεμα ειναι οτι εαν βαλεις,μπορεις να πεταξεις μακρυα τα εκνευριστικα Barbie,Μικυ κουρτινακια?

Μην το σκέφτεσαι καθόλου. Εγώ μετά από αρκετά ταξίδια που έκανα το καλοκαίρι μεσημεριανές ώρες, η διαφορά με μεμβράνες ήταν εμφανής, μέρα με τη νύχτα σε σχέση με πριν. Τη θεωρώ από τις καλύτερες αγορές που έκανα για το αυτοκίνητο. Όσο για τα κουρτινάκια που λες, απλά τα πετάς, δεν υπάρχει καμία σύγκριση. Στα πίσω έχω βάλει 30% και έπαψα να ασχολούμαι αν ο ήλιος ενοχλεί τα παιδιά. Θα δεις μεγάλη διαφορά. Και γνώμη μου είναι να βάλεις και στα μπροστά, έστω το νόμιμο 75%. Εγώ προσωπικά αν έβαζα τώρα, ίσως να έβαζα ένα κλικ πιο σκοτεινές μπροστά, αλλά και με 75% είναι ΟΚ και έχω το κεφάλι μου ήσυχο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχω βάλει μεμβράνες της LLUMAR πριν 12 χρόνια ,δευτέρου βαθμού στα εμπρός και πίσω παράθυρα, άψογη τοποθέτηση και κανένα πρόβλημα από ΚΤΕΟ και Αστυνομία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, -WISE- είπε

Άραγε ποιο είναι το κόστος για να βγάλεις τις υπάρχουσες μεμβράνες και να βάλεις άλλες; Σου χρεώνουν τα εργατικά επί δύο;

Ναι ορισμένοι σε χρεώνουν παράπανω περίπου 50 ευρώ απ' ότι θυμάμαι.

Άλλοι σε χρεώνουν ελάχιστα παράπανω.

Αλλά να θες μόνο να τις αφαιρέσεις χωρίς να βάλεις νέες σου ζητάνε περίπου 70 ευρώ.

Εγώ που ήθελα να τις αφαιρέσω μόνο ,όλοι μου ζητούσαν γύρω στα 70 κ μάλιστα με τον κίνδυνο να καταστρέψουν τις πίσω αντιστάσεις του πίσω παρμπρίζ.

Έτσι λοιπόν κ εγώ αγόρασα μια ξύστρα τζαμιών (3-5 ευρώ) ,λιγο wd 40 για τα δύσκολα σημεία, και τις έβγαλα σε περίπου 2 ώρες. Έπειτα καθάρισμα του τζαμιού με microfiber και ξύδι κ κράτησα τα 70 στην τσέπη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 09/09/2019 at 09:58, -WISE- said:

Άραγε ποιο είναι το κόστος για να βγάλεις τις υπάρχουσες μεμβράνες και να βάλεις άλλες; Σου χρεώνουν τα εργατικά επί δύο;

Αυτό αναρωτιέμαι κι εγώ. Αν μάθεις ρίξε ένα feedback... Μου έχει γρατσουνιστεί με τα χρόνια του εμπρός παρμπριζ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, tutuyo είπε

περίμενε,όταν λες κανένα πρόβλημα με αστυνομία,σε σταμάτησαν και δεν σε έγραψαν η ότι δεν σε έχουν ελέγξει ποτέ;

Με σταματήσανε 3 φορές στα 12 χρόνια ,αλλά δεν με έγραψες κανείς ,ούτε κάποιο πρόβλημα στο ΚΤΕΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2019 στις 12:03 ΜΜ, GeorgeMan είπε

Αυτό αναρωτιέμαι κι εγώ. Αν μάθεις ρίξε ένα feedback... Μου έχει γρατσουνιστεί με τα χρόνια του εμπρός παρμπριζ. 

Τι μάρκα έχεις; Εγώ σε llumar τπτ, έχει εγγύηση εκ φόρου ζωής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
36 minutes ago, zeys13 said:

Τι μάρκα έχεις; Εγώ σε llumar τπτ, έχει εγγύηση εκ φόρου ζωής.

Μάλλον στα car wash τη διέλυσαν σιγά σιγά σιγά....

Fiat Bravo tjet sport του 2008 έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα. Μήπως έχει τοποθετήσει κάποιος 3Μ με 50% σκουρότητα και να δείξει φωτογραφίες; Παραλαμβάνω αυτοκίνητο τις επόμενες ημέρες και θα τις έχει τοποθετημένες ως δώρο αλλά έχω αμφιβολίες ως προς την σκουρότητα.  Δεν θέλω να είναι εντελώς μαύρες αλλά νομίζω ότι στο 50% δεν θα φαίνεται καν ότι έχει μεμβράνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν με 50% δεν φαίνεται ότι έχει μεμβρανες τότε μάλλον δεν θα σου έβαλαν καθόλου μεμβράνες 😀

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
43 λεπτά πριν, tutuyo είπε

*Bump*

Βλεπω οτι Carglass εχει -50% σε ολικο ντυσιμο με μεμβρανες

Απλα στους ορους διαβαζω οτι εξαιρουνται οι μεμβρανες Winco και Black Pearl

Εξαιρούνται για ολικό ντύσιμο. Οπότε λογικά μπορείς να βάλεις μπροστά blackpearl και πίσω medico. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, zananiro είπε

Εξαιρούνται για ολικό ντύσιμο. Οπότε λογικά μπορείς να βάλεις μπροστά blackpearl και πίσω medico. 

 

Στις 26/11/2019 στις 2:27 ΜΜ, tutuyo είπε

*Bump*

Βλεπω οτι Carglass εχει -50% σε ολικο ντυσιμο με μεμβρανες

Απλα στους ορους διαβαζω οτι εξαιρουνται οι μεμβρανες Winco και Black Pearl

Αντιγράφω από τους όρους της προσφοράς.

Η προσφορά ισχύει για:
 επισκευή ή αντικατάσταση κρυστάλλων αυτοκινήτων
 σετ εμπρόσθιων υαλοκαθαριστήρων Bosch σειρών C-3 Eco, Aeroeco, Retrofit και 
Multiclip της διαθέσιμης γκάμας της Carglass®
 ξεθάμπωμα εμπρόσθιων φαναριών (σετ)
 αντικατάσταση μηχανισμού πλαϊνού παραθύρου (γρύλλος)
 ολικό ντύσιμο αυτοκινήτου με αντηλιακές μεμβράνες (πλην εμπρόσθιου παρμπρίζ)

Edit: Το αναφέρω για να μη νομίζουν ότι το 50% αφορά και το εμπρός παρμπρίζ μιας και η τιμή είναι σταθερή στα 100ευρώ εκεί.

Επεξ/σία από turbakiasss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...