Προς το περιεχόμενο

Καταργήθηκε η ανανέωση χρόνου ομιλίας των 5 € απο τα καταστήματα..;;


Dennis077

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι σ' αυτή τη φάση το καλύτερο πράγμα που δεν κάνουμε για τα παιδιά είναι ένα μάθημα του στυλ "Βασικές αρχές του καπιταλισμού"

Οπως ειχαν στην Αμερικη την δεκαετια του '50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 613
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πάντως το επιχείρημα "χρησιμοποιώ μόνο WiFi" πραγματικά με ξεπερνάει σαν άνθρωπο :D

 

Άντε να μείνεις σε καμιά τραχανοπλαγιά μαύρα μεσάνυχτα με όχημα και να ψάχνεις WiFi μπας και σε μαζέψουν....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τηλεπικοινωνία στην Ελλάδα όσο πάει γίνετε και πιο ακριβή. Οι ανατιμήσεις είναι απανωτές και για τα πάντα. Κινητά και σταθερά, συμβόλαια και κάρτες. Επηρεάζουν τους πάντες και αφορούν ΟΛΟΥΣ. Άλλους πιο πολύ, άλλους πιο λίγο, αλλά ΟΛΟΥΣ. Όποιος νομίζει ότι δεν τον αφορά, κλείνει τα μάτια μπροστά στην πραγματικότητα.

 

Οι (δήθεν) λύσεις τύπου WiFi, Voip, Viber, κάρτες εξωτερικού κτλ, είναι ασπιρίνες. Ούτε λύσεις είναι (καθεμία για διαφορετικούς λόγους), ούτε για τους πολλούς είναι, ούτε εύκολες είναι και ούτε βολεύουν. Όποιος τις επιλέξει θα δει σιγά σιγά από πρώτο χέρι τα μειονεκτήματα της κάθε μιας.

 

Οι τελευταίες αυξήσεις είναι κυρίως λόγο του καρτέλ που έχουν δημιουργήσει πια οι 3 μεγάλοι παίκτες και της αδράνειας της πολιτείας να κάνει κάτι ενάντια στην καταστρατήγησει του ανταγωνισμού.

Για τις γενικά υψηλές τιμές στις τηλεπικοινωνίες όμως δεν φταίνε μόνο οι εταιρίες. Το ίδιο το κράτος με τους φόρους συμβάλει περισσότερο από όλους στις υψηλές τιμές που απολαμβάνουμε (όπως σχεδόν σε κάθε προϊόν ή υπηρεσία).

 

Με 24% ΦΠΑ είμαστε στο Top5 της Ευρώπης και μια από τις χώρες με τις μεγαλύτερες φορολογικές επιβαρύνσεις στον Κόσμο στις τηλεπικοινωνίες. Ειδικά στην κινητή τηλεφωνία όπου οι τιμές επιβαρύνονται με 39%-49% άμεση φορολογία (τέλη + ΦΠΑ). Σε αυτά θα προστεθούν και άλλα από την φορολόγηση των κερδών στις εταιρίες (που δεν είναι λίγα).

 

Είμαστε όλοι στη μέση των καρτέλ, της υψηλής φορολογίας και του αδιάφορου κράτους. Μόνο προς το χειρότερο μπορούμε να πάμε.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Εχω νουμερο που δεν το χρησιμοποιω και εχει μαζεψει μεσα 30 ευρω απο τις ανανεωσεις,σημερα ληγει και θελει αλλο δεκαρικο αλλιως πανε τα 30 ευρω..

Αμα βαλω μεσω app 5 ευρω θα ανανεωθει λογικα ε ,η απο το site της Voda;;

Επισης τροπος να την ανανεωσω με τα ηδη 30 ευρω που εχω στην καρτα δεν θα υπαρχει λογικα:;

Eυχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν έχει γίνει φραγή εισερχομένων και εξερχομένων μετά από 4 μήνες μη ανανέωσης, πώς κάνω ανανέωση κάρτας, μιας και δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο, πρέπει να πάω στο κατάστημα;

Επεξ/σία από Vassilis_24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Αν έχει γίνει φραγή εισερχομένων και εξερχομένων μετά από 4 μήνες μη ανανέωσης, πώς κάνω ανανέωση κάρτας, μιας και δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο, πρέπει να πάω στο κατάστημα;

Αν έχεις Vodafone account τότε κατευθείαν με online ανανέωση 

 

Τηλέφωνο στο τηλ για τεχνικά προβλήματα σταθερής 24/7

Λες το πρόβλημα σου. Σε στέλνουν στο σωστό τμήμα. Σου φτιάχνουν Vodafone account , τους λες τι έχει γίνει και εν τέλει μέσω Vodafone account ανανεώνεις με 5 ευρώ 

Επεξ/σία από Fabricated
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 29/9/2017 στις 4:55 ΜΜ, kleo1 είπε

ενώ όλες οι άλλες επιχειρήσεις ενδιαφέρονται για ....... ;

το σπαστικό της υπόθεσης είναι το ότι λήγει ο χρόνος (χρήματα) αν δεν τον χρησιμοποιήσεις σε 3 μήνες και επίσης τα γελοία βήματα χρέωσης 1 ή 3 λεπτών. ειδικά το τελευταίο είναι ο ορισμός της ξεφτίλας.

από εκεί και πέρα αν το δούμε πρακτικά, δε θεωρώ ότι έγινε και κάτι με την ελάχιστη ανανέωση 10€/3 μήνες.

δηλαδή ρε παιδιά δε ξοδεύετε 10€ σε 3 μήνες;

υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις δε λέω.

εμένα η μάνα μου έχει το κινητό μόνο αν πάει κάπου και χρειαστεί κάτι. όλες τις κλήσεις της κάνει από το σταθερό.

έχει τύχει και μερικούς μήνες να μη κάνει ούτε μια κλήση από το κινητό της. απλά βάζουμε κάρτα για να έχουμε το νούμερο.

δηλαδή κάποιος που κάνει τέτοια χρήση (στην ούσια μόνο τον καλούνε) δε θα πληρώσει τίποτα; σας φαίνεται λογικό;

αν είχαμε όλοι τα κινητά για να μας καλούνε μόνο, τι θα γινόταν;

σα να πηγαίνω σε μια ταβέρνα, πιάνω ένα τραπέζι αλλά δε παραγγέλνω. απλά το κρατάω.

μην αρχίσουμε τώρα τα σχόλια... άλλο αυτό και δε κοστίζουμε τίποτα στις εταιρίες και δεν είναι το ίδιο με το τραπέζι.

Στην Κύπρο όπως και σε πααααααρα πολλές Ευρωπαϊκές χώρες ισχύει το 12μηνο, δλδ έστω ότι βάζεις 50 ευρώ κάρτα, θα πρέπει να την φας σε 3 μήνες είτε θες είτε όχι; ...απ' ότι βλέπω η Q(Wind) που έχω έγινε 2μηνο. Αύριο θα πάω να το επιβεβαιώσω αλλά έτσι φαίνεται ...άντε να το κάνουν και μηνιαίο με κάρτα 10 ευρώ ή και παραπάνω ...ΟΛΕΕΕΕΕΕ - Γιατί σάμπως μπορεί κανένας να τους κάνει τίποτα στο Ελλαδιστάν; βρήκαν μαλακούς ...και ..... :D

Στις 4/12/2017 στις 6:56 ΜΜ, vasilk είπε

Η τηλεπικοινωνία στην Ελλάδα όσο πάει γίνετε και πιο ακριβή. Οι ανατιμήσεις είναι απανωτές και για τα πάντα. Κινητά και σταθερά, συμβόλαια και κάρτες. Επηρεάζουν τους πάντες και αφορούν ΟΛΟΥΣ. Άλλους πιο πολύ, άλλους πιο λίγο, αλλά ΟΛΟΥΣ. Όποιος νομίζει ότι δεν τον αφορά, κλείνει τα μάτια μπροστά στην πραγματικότητα.

Οι (δήθεν) λύσεις τύπου WiFi, Voip, Viber, κάρτες εξωτερικού κτλ, είναι ασπιρίνες. Ούτε λύσεις είναι (καθεμία για διαφορετικούς λόγους), ούτε για τους πολλούς είναι, ούτε εύκολες είναι και ούτε βολεύουν. Όποιος τις επιλέξει θα δει σιγά σιγά από πρώτο χέρι τα μειονεκτήματα της κάθε μιας.

Οι τελευταίες αυξήσεις είναι κυρίως λόγο του καρτέλ που έχουν δημιουργήσει πια οι 3 μεγάλοι παίκτες και της αδράνειας της πολιτείας να κάνει κάτι ενάντια στην καταστρατήγησει του ανταγωνισμού.

Για τις γενικά υψηλές τιμές στις τηλεπικοινωνίες όμως δεν φταίνε μόνο οι εταιρίες. Το ίδιο το κράτος με τους φόρους συμβάλει περισσότερο από όλους στις υψηλές τιμές που απολαμβάνουμε (όπως σχεδόν σε κάθε προϊόν ή υπηρεσία).

Με 24% ΦΠΑ είμαστε στο Top5 της Ευρώπης και μια από τις χώρες με τις μεγαλύτερες φορολογικές επιβαρύνσεις στον Κόσμο στις τηλεπικοινωνίες. Ειδικά στην κινητή τηλεφωνία όπου οι τιμές επιβαρύνονται με 39%-49% άμεση φορολογία (τέλη + ΦΠΑ). Σε αυτά θα προστεθούν και άλλα από την φορολόγηση των κερδών στις εταιρίες (που δεν είναι λίγα).

Είμαστε όλοι στη μέση των καρτέλ, της υψηλής φορολογίας και του αδιάφορου κράτους. Μόνο προς το χειρότερο μπορούμε να πάμε.

Ωωωω, ναι ..ως πελάτης της Q χρόνια τώρα, το "καλό" πακέτο για ομιλία σε όλους και σε Q ήταν με 3 ευρώ, 500MB+150' σε όλους και 150 σε Q/wind, μετά έγινε 3.06 μετά 3.5, μετά 4 ...και έριξαν και τα MB σε 150MB(έλεος) και τώρα είναι 4.6 για 150MB+150' σε όλους+150' σε Q/Wind και βλέπω απο 3 μήνες πήγε στο 2μηνάκι ...το κράτος σφυρίζει αδιάφορα, σε ΟΛΗ την Ευρώπη έχουν το 12μηνο και κάποιες "κακές" εταιρίες 9μηνο ...εμείς άντε να πάμε και στον μήνα χαχαχαχα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/12/2017 στις 6:32 ΜΜ, jmirko15 είπε

Εγώ βλέπω να πάω προς τα εδώ http://www.telenor.bg/en/plans/postpaid-plans

Έχω την εντύπωση οτι με οδηγία της ΕΕ δεν μπορεί ένα κινητό συμβόλαιο - καρτοκινητο βουλγαρικό - ρουμανικό - ευρωπαϊκό να είναι σε μόνιμη περιαγωγή πάνω από 120 μέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, logokrimenos είπε

Έχω την εντύπωση οτι με οδηγία της ΕΕ δεν μπορεί ένα κινητό συμβόλαιο - καρτοκινητο βουλγαρικό - ρουμανικό - ευρωπαϊκό να είναι σε μόνιμη περιαγωγή πάνω από 120 μέρες

Για όσους κατοικούν κοντά στα βόρεια σύνορα δεν είναι πρόβλημα να πάνε 1 φορά στο 4μηνο,προφανώς ο φίλος μας ζει εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Το καρτέλ ξαναχτυπά. Μου ήρθε μήνυμα ότι από τις 13 Ιουνίου το καρτοκινητό μου Vodafone, καταργεί το πακέτο μου 400 λεπτά προς όλους με 3€ με κάθε ανανέωση από 10€ και πάνω, και το κάνει 450 λεπτά προς όλους με 4,5€ συν τους φόρους. Στην υγειά μας.

Φαντάζομαι θα ακολουθήσουν και οι άλλοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...