Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Ekwesh είπε

72 ώρες μου γράφει εμένα... Προσπαθώ να μιλήσω στο τσατ, απ'ότι καταλαβαίνω δεν έχουν ιδέα τι έχει γίνει

που το βλέπεις; εμενα μεσα στην εφαρμογη δε λεει τπτ. Παρολα αυτά στις κάρτες μου εχει με  *** τα νουμερα

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, georkouk είπε

που το βλέπεις; εμενα μεσα στην εφαρμογη δε λεει τπτ. Παρολα αυτά στις κάρτες μου εχει με  *** τα νουμερα

Με συγχωρείς αλλά θεωρείς ότι επειδή τα νούμερα είναι κρυμμένα με *, οι κάρτες είναι ανενεργές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, georkouk είπε

Δεν ηταν τοσο καιρο. χθες εγιναν. 

Ναι γιατι στην εικονικη πως μπορω να την χρησιμοποιησω οταν δεν μου δειχνει τον αριθμο της

Χθες μάλλον θα έκανε ενημέρωση η εφαρμογή στο κινητό σου. Αν πατήσεις πάνω στην κάρτα, θα βγουν δύο επιλογές. Η μία λέει εμφάνιση αριθμών και η δεύτερη λέει αντιγραφή αριθμού. Δεν έχει να κάνει με την επαλήθευση. 

0aa4b6cc26e288e87c5e397a4f225ecad32ee375.jpeg

Επεξ/σία από Delas.46
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ οκ δε το ηξερα αυτό.

Οπότε εμενα που δεν λεει τπτ μέσα στον λογαριασμό μου για ταυτοποίηση είμαι οκ;

Ουτε οταν ηρθε το μαιλ ελεγε αλλα εγώ ξαναέστειλα την ταυτότητα μου και δεν εχω πάρει απάντηση ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, Ekwesh είπε

72 ώρες μου γράφει εμένα... Προσπαθώ να μιλήσω στο τσατ, απ'ότι καταλαβαίνω δεν έχουν ιδέα τι έχει γίνει

Αν το έστειλαν σε όλους και οι μισοί στείλανε πίσω έγγραφα, ούτε σε 72 μέρες δεν θα τελειώσουν.

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, georkouk είπε

χμμ οκ δε το ηξερα αυτό.

Οπότε εμενα που δεν λεει τπτ μέσα στον λογαριασμό μου για ταυτοποίηση είμαι οκ;

Ουτε οταν ηρθε το μαιλ ελεγε αλλα εγώ ξαναέστειλα την ταυτότητα μου και δεν εχω πάρει απάντηση ακομα.

Εφόσον δεν γράφει πουθενά ότι ο λογαριασμός σου έχει περιοριστεί είσαι οκ. Για να είσαι 100% σίγουρος μπορείς πάντα να απευθυνθείς στο chat με την ίδια ερώτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, enteacher04 είπε

Για την Ν26 πχ τι λέτε; Αξίζει; Είναι εύκολο να ανοίξει κανείς λογαριασμό;

Mπορώ να πω ότι με δυσκόλεψε πιο πολύ η διαδικασία της ταυτοποίησης,μιλάς με άτομο που σου λέει ότι δεν έχει καλό φωτισμό και δεν βλέπει τον ιριδισμό του διαβατηρίου και ξανα και ξανά.Τελικά περασε .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

Mπορώ να πω ότι με δυσκόλεψε πιο πολύ η διαδικασία της ταυτοποίησης,μιλάς με άτομο που σου λέει ότι δεν έχει καλό φωτισμό και δεν βλέπει τον ιριδισμό του διαβατηρίου και ξανα και ξανά.Τελικά περασε .

Μόνο με διαβατήριο γίνεται; Με ταυτότητα δεν γίνεται; Και αν όχι, υπάρχει κάποια άλλη, αντίστοιχη κάρτα που να μπορώ να βγάλω μόνο με ταυτότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, enteacher04 είπε

Μόνο με διαβατήριο γίνεται; Με ταυτότητα δεν γίνεται; Και αν όχι, υπάρχει κάποια άλλη, αντίστοιχη κάρτα που να μπορώ να βγάλω μόνο με ταυτότητα;

Εγώ ήμουν αγγλία όταν άνοιξα όπότε ήθελε διαβατήριο ή δίπλωμα οδήγησης (είχα το παλιό τριπτυχο ροζ) .

https://docs.n26.com/cs/Support+Center/Verification/201804-supporteddocs-nonDE-EN.pdf

Εδώ τα έχει όλα για όλες τις χωρες που εξυπηρετεί.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, georkouk είπε

Όταν πάω στο chat μου λέει επαληθευουμε την ταυτότητα σας. Θα χρειαστούν 24 ώρες. Εσένα που λέει για 72?

 

Screenshot_20191019-130609.jpg

Ναι, και μου έχει απενεργοποιησει τις ρυθμίσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Εγώ ήμουν αγγλία όταν άνοιξα όπότε ήθελε διαβατήριο ή δίπλωμα οδήγησης (είχα το παλιό τριπτυχο ροζ) .

https://docs.n26.com/cs/Support+Center/Verification/201804-supporteddocs-nonDE-EN.pdf

Εδώ τα έχει όλα για όλες τις χωρες που εξυπηρετεί.

Μα φανταστώ στα αγγλικά γίνεται η συνομιλία.

 

Τελικά μίλησα με το τσατ της revolut. Στην αρχή μου είπε ότι όλα είναι καλά. Μετά όταν του είπα ότι μου βγάζει στο τσατ ότι γίνεται ταυτοποίηση είπε θα το κοιτάξει με τους ειδικούς. Μου ρθε εσως ειδοποίηση ότι δεν έγιναν δεκτά και πρέπει να ξαναστειλω και μετά από 1 λεπτό ότι η ταυτοποίηση ολοκληρώθηκε. Μου είπε αυτός ότι κανανε χειροκίνητα κάτι γιατί είχε προβλημα και τώρα είναι όλα καλά.

 

Οπότε θέλω να πιστεύω ότι όλα καλά. Γιατί από βδομάδα πάω εξωτερικό και δε θέλω να μείνω ξεκρεμαστος

3 λεπτά πριν, Ekwesh είπε

Screenshot_20191019-130609.jpg

Ναι, και μου έχει απενεργοποιησει τις ρυθμίσεις 

Όχι δε μου είχε βγάλει κάτι τέτοιο. Οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κάνει ταυτοποίηση μέσω διπλώματος και χθες μου έβγαλε ειδοποίηση ότι δεν δέχονται πλέον διπλώματα και θέλουν την ταυτότητα. Το θέμα είναι ότι κάνω τη θητεία μου και άρα έχω μόνο την στρατιωτική και όχι την πολιτική. Να ανεβάσω την στρατιωτική και όταν απολυθώ να δω πως να την αλλάξω..; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Αν το έστειλαν σε όλους και οι μισοί στείλανε πίσω έγγραφα, ούτε σε 72 μέρες δεν θα τελειώσουν.

Εμένα προσωπικά δεν έχουν στείλει κάτι για ταυτοποίηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...