Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, manost είπε

Μια χαζή ίσως ερώτηση.

Για κάποιον που ζει στην επαρχία, έχει τα χρήματα του σε x ελληνική τράπεζα και μεταφέρει ένα ποσό κάθε μήνα σε μία άλλη για να πληρώνεται το δάνειο του, η λύση είναι είτε να κάψει βενζίνη για να πάει στην τράπεζα να κάνει ανάληψη και μετά κατάθεση, ή να κάνει μεταφορά μέσω ebanking και να πληρώσει προμήθεια.

Αν κατάλαβα καλά, στην Revolut μπορεί να συνδέσει τις debit και των 2 ελληνικών τραπεζών και να μεταφέρει χρήματα, σωστά;

Σε αυτή την περίπτωση θα πληρώσει και πάλι προμήθεια;
Είναι η Revolut μία λύση για να γλιτώσει την προμήθεια μεταφοράς χρημάτων, ή το κόστος της βενζίνης;

Ευχαριστώ.

Υπαρχει η δυνατότητα μέσω ιρις το εχω διαβάσει, δεν το εχω χρησιμοποιήσει, οπότε κάποιος αλλος ίσως σου πει πως γίνεται.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σωστά, αλλά αυτά γίνονται και χωρίς τη revolut.

1 λεπτό πριν, NikosKallithea είπε

Υπαρχει η δυνατότητα μέσω ιρις το εχω διαβάσει, δεν το εχω χρησιμοποιήσει, οπότε κάποιος αλλος ίσως σου πει πως γίνεται.

 

Γίνεται αν έχεις 2 αριθμούς κινητού και δηλωμένο από έναν σε κάθε τράπεζα. Κι εκεί όμως υπάρχουν περιορισμοί, η eurobank ας πούμε έχει 30€ όριο για δωρεάν χρήση iris.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Οπότε συνεχίζει με την μεταφορά χρημάτων μέσω ebanking που είναι φτηνότερο από το να κάψει βενζίνη συν την ταλαιπωρία στα ATM για ανάληψη και κατάθεση.

 

Σας ευχαριστώ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, manost είπε

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Οπότε συνεχίζει με την μεταφορά χρημάτων μέσω ebanking που είναι φτηνότερο από το να κάψει βενζίνη συν την ταλαιπωρία στα ATM για ανάληψη και κατάθεση.

 

Σας ευχαριστώ και πάλι.

Το ποσο που μεταφερεις καθε φορα πόσο ειναι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, alfeios είπε

Το ποσο που μεταφερεις καθε φορα πόσο ειναι ;

Όχι εγώ, γνωστός μου.

€ 200,00 είναι το δάνειο του, και τα μεταφέρει από Εθνική σε Πειραιώς.

Επεξ/σία από manost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, manost said:

Όχι εγώ, γνωστός μου.

€ 200,00 είναι το δάνειο του, και τα μεταφέρει από Εθνική σε Πειραιώς.

Αν δεν κάνω λάθος οι λογαριασμοί τραπεζών για ιδιωτικό συμφέρον δεν έχουν προμήθειες εισερχομένων εμβασμάτων. Το ίδιο και λογαριασμοί δεκο. Μπορείς να τους ρωτήσεις για την περίπτωσή σου και αν όντως ισχύει αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, manost είπε

Όχι εγώ, γνωστός μου.

€ 200,00 είναι το δάνειο του, και τα μεταφέρει από Εθνική σε Πειραιώς.

Εχω την ετυπωση οτι η πειραιως εχει χρεωση εισερχομενου εμβασματος για εμβασμα πανω απο 15 €. (ελεγξε το)

Οποτε τα ανεβαζει στη Revolut χρεωνοντας την καρτα της Εθνικης (αμεσα και δωρεαν) και απο εκει τα στελνει στην πειραιως, ανα 15€. Δηλαδη 14 εμβασματα. Αν εχει ορεξεη να πληκτρολογει στο κινητο, δεν θα χρεωθει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, alfeios είπε

Οποτε τα ανεβαζει στη Revolut χρεωνοντας την καρτα της Εθνικης (αμεσα και δωρεαν) και απο εκει τα στελνει στην πειραιως, ανα 15€. Δηλαδη 14 εμβασματα. Αν εχει ορεξεη να πληκτρολογει στο κινητο, δεν θα χρεωθει

Η Ρεβολουτ σε τι χρειάζεται; Το κάνει από την εφαρμογή mobile banking της Εθνικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Doubt είπε

Η Ρεβολουτ σε τι χρειάζεται; Το κάνει από την εφαρμογή mobile banking της Εθνικής.

Δεν θα χρεωθει για την αποστολη του εμβασματος απο την Εθνικη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, alfeios είπε

Δεν θα χρεωθει για την αποστολη του εμβασματος απο την Εθνικη ;

Χρεώνονται και τα εξερχόμενα; αν ναι, έχεις δίκιο.

Βρήκα ένα πινακάκι, δεν ξέρω πόσο ενημερωμένο είναι.

 

%CE%A7%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82%20%CF%84%

Όντως έχει και χρέωση 1€ το εξερχόμενο.

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Doubt είπε

Χρεώνονται και τα εξερχόμενα; αν ναι, έχεις δίκιο.

Βρήκα ένα πινακάκι, δεν ξέρω πόσο ενημερωμένο είναι.

 

%CE%A7%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82%20%CF%84%

Όντως έχει και χρέωση 1€ το εξερχόμενο.

Αν ισχυει κατι προνομιακο στην Εθνικη δεν ξερω. Γενικα η αποστολή εμβασματος χρεωνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, alfeios είπε

Αν ισχυει κατι προνομιακο στην Εθνικη δεν ξερω. Γενικα η αποστολή εμβασματος χρεωνεται

Το διόρθωσα ήδη.

Έχω καλομάθει με τις ξένες υπηρεσίες και ξέχασα τις δικές μας.😠

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια παιδιά ερώτηση..

Έχω λογαριασμό στην Revolut για να πληρώνω τις διαδικτυακές μου αγορές, Netflix, what's up φοιτητικό, κλτ..

Γενικά όποτε θέλω να αγοράσω κάτι μεταφέρω εκεί τα χρήματα μου από την εθνική, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, επειδή θα χρειαστώ χρεωστική κάρτα από την Revolut σε φυσική μορφή αν αγοράσω ένα πρόγραμμα με 13,99€ και παραλάβω την κάρτα και το ακυρώσω μετά ξέρετε αν η κάρτα θα λειτουργεί κανονικά και θα μπορώ να κάνω αναλήψεις από τα ΑΤΜ?

Ακόμα ξέρετε αν υπάρχουν επιπρόσθετες χρεώσεις στα ΑΤΜ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Raylan είπε

Γεια παιδιά ερώτηση..

Έχω λογαριασμό στην Revolut για να πληρώνω τις διαδικτυακές μου αγορές, Netflix, what's up φοιτητικό, κλτ..

Γενικά όποτε θέλω να αγοράσω κάτι μεταφέρω εκεί τα χρήματα μου από την εθνική, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, επειδή θα χρειαστώ χρεωστική κάρτα από την Revolut σε φυσική μορφή αν αγοράσω ένα πρόγραμμα με 13,99€ και παραλάβω την κάρτα και το ακυρώσω μετά ξέρετε αν η κάρτα θα λειτουργεί κανονικά και θα μπορώ να κάνω αναλήψεις από τα ΑΤΜ?

Ακόμα ξέρετε αν υπάρχουν επιπρόσθετες χρεώσεις στα ΑΤΜ?

Λιγο μπερδεμένα τα λες, ενα πρόγραμμα τι προγραμμα;

Τεσπα η καρτα δεν εχει σχεση με τις ακυρωσεις αγορων, τα ατμς ολων των τραπεζών πλεον εχουν χρεώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Λιγο μπερδεμένα τα λες, ενα πρόγραμμα τι προγραμμα;

Τεσπα η καρτα δεν εχει σχεση με τις ακυρωσεις αγορων, τα ατμς ολων των τραπεζών πλεον εχουν χρεώσεις

Το πρόγραμμα metal από την Revolut για να μπορέσω να παραλάβω την χρεωστική κάρτα, δεν με ενδιαφέρουν οι παροχές του προγράμματος αλλά η χρεωστική κάρτα, όταν την παραλάβω θα ακυρώσω την συνδρομή του προγράμματος και θα ήθελα να ξέρω αν θα λειτουργεί κανονικά μετά χωρίς το πρόγραμμα και αν υπάρχει προμήθεια ανάληψης από το ΑΤΜ και αν ναι πόσο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...