Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Raylan είπε

Το πρόγραμμα metal από την Revolut για να μπορέσω να παραλάβω την χρεωστική κάρτα, δεν με ενδιαφέρουν οι παροχές του προγράμματος αλλά η χρεωστική κάρτα, όταν την παραλάβω θα ακυρώσω την συνδρομή του προγράμματος και θα ήθελα να ξέρω αν θα λειτουργεί κανονικά μετά χωρίς το πρόγραμμα και αν υπάρχει προμήθεια ανάληψης από το ΑΤΜ και αν ναι πόσο.. 

Η απλη κάρτα δεν σου κάνει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, Raylan είπε

Το πρόγραμμα metal από την Revolut για να μπορέσω να παραλάβω την χρεωστική κάρτα, δεν με ενδιαφέρουν οι παροχές του προγράμματος αλλά η χρεωστική κάρτα, όταν την παραλάβω θα ακυρώσω την συνδρομή του προγράμματος και θα ήθελα να ξέρω αν θα λειτουργεί κανονικά μετά χωρίς το πρόγραμμα και αν υπάρχει προμήθεια ανάληψης από το ΑΤΜ και αν ναι πόσο.. 

Δεν χρειαζεται προγραμμα για την απλή χρεωστική πλαστικη καρτα και για εικονικη

Μόλις τώρα, Raylan είπε

Θέλω την μεταλλική για να πουλάω μούρη στην καφετέρια :P

Αν και πιστευω οτι μας κοροϊδευεις, αν θελεις να πουλας κατι, πρεπει να αγορασεις και κατι, άρα να πληρωσεις. και δεν ειναι οι αλλοι βλακες να σου δωσουν κατι για παντα ενω εσυ θα ακυρωσεις την πληρωμη μετα απο λιγο οπως ειπες πιο πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alfeios είπε

Αν και πιστευω οτι μας κοροϊδευεις, αν θελεις να πουλας κατι, πρεπει να αγορασεις και κατι, άρα να πληρωσεις. και δεν ειναι οι αλλοι βλακες να σου δωσουν κατι για παντα ενω εσυ θα ακυρωσεις την πληρωμη μετα απο λιγο οπως ειπες πιο πριν

Μα τον πρώτο μήνα θα το πληρώσω κανονικά απλά δεν θα χρειαστώ τις υπηρεσίες του προγράμματος και για δεύτερο, η ερώτηση μου λοιπόν είναι αν η κάρτα θα λειτουργεί κανονικά μετά για τις αγορές μου και για αναλήψεις στα ΑΤΜ, και το δεύτερο ερώτημα είναι αν υπάρχει προμήθεια ανάληψης από το ΑΤΜ για τα πρώτα 200€ η μπορώ να βγάζω τα χρήματα μου δωρεάν.. 

Ξέρει κάποιος να μας πει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Raylan είπε

η ερώτηση μου λοιπόν είναι αν η κάρτα θα λειτουργεί κανονικά μετά για τις αγορές μου και για αναλήψεις στα ΑΤΜ

ε οχι βεβαια, πρεπει να το ρωτησεις?

Επεξ/σία από ppetr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Raylan είπε

Μα τον πρώτο μήνα θα το πληρώσω κανονικά απλά δεν θα χρειαστώ τις υπηρεσίες του προγράμματος και για δεύτερο, η ερώτηση μου λοιπόν είναι αν η κάρτα θα λειτουργεί κανονικά μετά για τις αγορές μου και για αναλήψεις στα ΑΤΜ, και το δεύτερο ερώτημα είναι αν υπάρχει προμήθεια ανάληψης από το ΑΤΜ για τα πρώτα 200€ η μπορώ να βγάζω τα χρήματα μου δωρεάν.. 

Ξέρει κάποιος να μας πει?

Αν δεν κάνω λάθος έχει ακυρωτικά τέλη 50€ το metal πλάνο και νομίζω με την νέα πολιτική της Revolut Bank ακυρώνεται και η κάρτα.

Δες εδώ καλύτερα και πράξε: Πώς να υποβαθμίσω τη συνδρομή μου | Κέντρο Βοήθειας Revolut | Revolut IT

Επεξ/σία από katsiletra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, katsiletra είπε

Αν δεν κάνω λάθος έχει ακυρωτικά τέλη 50€ το metal πλάνο και νομίζω με την νέα πολιτική της Revolut Bank ακυρώνεται και η κάρτα.

Δες εδώ καλύτερα και πράξε: Πώς να υποβαθμίσω τη συνδρομή μου | Κέντρο Βοήθειας Revolut | Revolut IT

Α μάλιστα οπότε δεν είναι φιλικό προς τον χρήστη οπότε άκυρο, θα πάρω την απλή κάρτα με χρέωση μεταφορικών 6,99€ και είμαι κυριλέ..

Επεξ/σία από Raylan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, Raylan said:

Α μάλιστα οπότε δεν είναι φιλικό προς τον χρήστη οπότε άκυρο, θα πάρω την απλή κάρτα με χρέωση μεταφορικών 6,99€ και είμαι κυριλέ..

Πόσο κυριλέ μπορεί να είσαι με μια πλαστική κάρτα? Κατά την άποψη μου καθόλου. 

Εάν θες μεταλλική κάρτα δωρεάν δες την vivid card. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Raylan είπε

Α μάλιστα οπότε δεν είναι φιλικό προς τον χρήστη οπότε άκυρο, θα πάρω την απλή κάρτα με χρέωση μεταφορικών 6,99€ και είμαι κυριλέ..

Δεν είναι φιλικό προς αυτόν που θέλει να πουλήσει μούρη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν είναι φιλικό προς αυτόν που θέλει να πουλήσει μούρη.

Πέρα από την πλάκα που κάνουμε, οι πλαστικές κάρτες μετά από λίγο καιρό ξεθωριάζουν οι αριθμοί και την κοιτάς για να κάνεις δουλειά σου σαν να έχεις πρεσβυωπία, μια μεταλλική κάρτα είναι πολύ πιο βολική..

6,99€ η πλαστική..

13,99€ η μεταλλική με το πρόγραμμα metal, απλά δεν ήξερα αν μετά το πέρας της συνδρομής μπορεί να την χρησιμοποιήσεις ακόμα για να κάνεις τις αγορές σου..

Έλεγα ότι αφού θα δώσω 7€ για μια πλαστική  χρεωστική κάρτα, γιατί να μην δώσω 14€ για μια μεταλλική που είναι πιο βολική και δεν ξεθωριάζει και να είμαι και κυριλέ :P

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Raylan είπε

Πέρα από την πλάκα που κάνουμε, οι πλαστικές κάρτες μετά από λίγο καιρό ξεθωριάζουν οι αριθμοί και την κοιτάς για να κάνεις δουλειά σου σαν να έχεις πρεσβυωπία, μια μεταλλική κάρτα είναι πολύ πιο βολική..

6,99€ η πλαστική..

13,99€ η μεταλλική με το πρόγραμμα metal, απλά δεν ήξερα αν μετά το πέρας της συνδρομής μπορεί να την χρησιμοποιήσεις ακόμα για να κάνεις τις αγορές σου..

Έλεγα ότι αφού θα δώσω 7€ για μια πλαστική  χρεωστική κάρτα, γιατί να μην δώσω 14€ για μια μεταλλική που είναι πιο βολική και δεν ξεθωριάζει και να είμαι και κυριλέ :P

Σορρυ αλλα δεν ξεθωριάζει τόσο ευκολα όπως λες.Τα στοιχεία είναι ανάγλυφα ,εγώ την έχω απο το 2019 και είναι μια χαρά.Αλλωστε δεν την χρειάζεσαι καν για να την χρησιμοποιήσεις στο ιντερνετ.Κοιτάς τα νούμερα απο την εφαρμογή.Ασε που την περνάς στο google pay και δεν την βγάζεις καθόλου απο το πορτοφολι και κάνεις ανέπαφες συναλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Raylan είπε

Πέρα από την πλάκα που κάνουμε, οι πλαστικές κάρτες μετά από λίγο καιρό ξεθωριάζουν οι αριθμοί και την κοιτάς για να κάνεις δουλειά σου σαν να έχεις πρεσβυωπία, μια μεταλλική κάρτα είναι πολύ πιο βολική..

6,99€ η πλαστική..

13,99€ η μεταλλική με το πρόγραμμα metal, απλά δεν ήξερα αν μετά το πέρας της συνδρομής μπορεί να την χρησιμοποιήσεις ακόμα για να κάνεις τις αγορές σου..

Έλεγα ότι αφού θα δώσω 7€ για μια πλαστική  χρεωστική κάρτα, γιατί να μην δώσω 14€ για μια μεταλλική που είναι πιο βολική και δεν ξεθωριάζει και να είμαι και κυριλέ :P

Οποιαδήποτε κάρτα Revolut και αν έχεις στην κατοχή σου δεν ακυρώνεται μετά από οποιοδήποτε downgrade. Αυτό συμβαίνει στην Curve, λόγω του ότι σου στέλνει νέα κάρτα και πρέπει να έχεις μόνο 1.

Οπότε ή ακυρώνεις στις πρώτες 14 ημέρες και πληρώνεις το κόστος της Metal + μεταφορικά ή ακυρώνεις αργότερα και πληρώνεις το τέλος του downgrade. Πάνω κάτω τα ίδια βγαίνουν.

Πολύ απλά δεν θα έχεις πλέον τα προνόμια του Metal. Την κάρτα μέχρις ότου λήξει.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, vagstef είπε

Οποιαδήποτε κάρτα Revolut και αν έχεις στην κατοχή σου δεν ακυρώνεται μετά από οποιοδήποτε downgrade. Αυτό συμβαίνει στην Curve, λόγω του ότι σου στέλνει νέα κάρτα και πρέπει να έχεις μόνο 1.

Οπότε ή ακυρώνεις στις πρώτες 14 ημέρες και πληρώνεις το κόστος της Metal + μεταφορικά ή ακυρώνεις αργότερα και πληρώνεις το τέλος του downgrade. Πάνω κάτω τα ίδια βγαίνουν.

Πολύ απλά δεν θα έχεις πλέον τα προνόμια του Metal. Την κάρτα μέχρις ότου λήξει.

 

Να η απάντηση που περίμενα, σε ευχαριστώ πολύ, να σε ρωτήσω κάτι άλλο, μήπως ξέρεις αν ακυρώσω την συνδρομή της Metal εντός 14 ημερών πόσο τελικά θα με χρεώσει για το κόστος της κάρτας και των μεταφορικών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειμαι κατοχος στο πρεμιουμ προγραμμα. Εδω και 3 μηνες περιπου μου ζητησαν αποδειξεις για τα εσοδα που καταθετω στην ρεβολουτ. Καθε μηνα περιπου τα μονα λεφτα που βαζω ειναι απο τον προσωπικο μου λογαριασμο και απο το coinbase. Oλα μαζι 200 ευρω το πολυ. Εκτοτε, ενω καταθεσα τα δικαιολογητικα που ζητησαν μεσω τις εφαρμογης ( στιγμιοτυπα οθονης με πληρη στοιχεια )  ο λογαριαμος ειναι σε κατασταση "επαληθευσης" . Προσπαθω να επικοινωνησω, αλλα απαντηση δεν παιρνω. 

Μπορω να κανω κινησεις, αγορες, κτλ, αλλα ειναι καπως ενοχλητκο να βλεπεις ενα μηνυμα για τρεις μηνες περιπου.

Επεξ/σία από Loinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/1/2020 στις 6:16 ΜΜ, ikorolis είπε

δεν λέω καλή η Revolut

αλλά δεν δέχονται του παλιού τύπου τις ελληνικές ταυτότητες

απαιτούν να έχεις νέα ελληνική ταυτότητα (μορφή πλαστικής κάρτας) ή διαβατήριο

ή νέου τύπου ελληνικό δίπλωμα οδήγησης (μορφή πλαστικής κάρτας)

να με συγχωρούν οι κύριοι της Revolut

αλλά να πληρώσω 90+ ευρώ για διαβατήριο

άλλα 50+ ευρώ για δίπλωμα

και αλλά 50+ ευρώ για ταυτότητα

για να έχω λογαριασμό στην Revolut πάει πολύ...

Φίλος η νέα ταυτότητα την οποία κ θα χρειαστείς στα ταξίδια σου γιατί ειδάλλως θα χάνεις πολύ ώρα σε ελέγχους κοστίζει 9€ ...Και δεν θα το κανείς φυσικά για την Revolut  αλλά για να έχεις ένα πιο προηγμένο και καθαρό ευανάγνωστο έγγραφο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...