Προς το περιεχόμενο

Τρελές ιστορίες από τρελούς πελάτες


Paris777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, cumulus είπε

Επειδή είχα μαθητή που δούλευε καλοκαίρια σε σουβλατζίδικο ξέρω από πρώτο χέρι ότι βγάζουν τα κέρατα τους 

Όταν θέλεις να πεις κάτι στο θέμα αλλά δε μπορείς να ξεπεράσεις την αύξηση στο σουβλάκι, σε καταλαβαίνω. Ηρέμησε ,όλα θα πάνε καλά , θα βρούμε από αλλού να παραγγέλνουμε. :P

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/4/2019 στις 2:21 ΜΜ, Paris777 είπε

Κυρια μου εχει πεθανει η μελιγκρα ολα που ψεκασατε ειναι νεκρα

Ναι και δεν θα φυγουν?

Πως να φυγουν αφου πεθανανε

Ειχα καιρο να γελασω με ποστ εδω μεσα.
Ακομα γελαω.

Στο θεμα μας:

Σκαει γυ.. σορρυ ρομα στο καφε,κοζαρει τη γρανιτομηχανη.

Φιλε ποσο κανει αυτο;

3 ευρω του λεω.

Μπορεις να μου βαλεις 2 ευρω;

Τι με περασες ρε φιλε,βενζιναδικο;

Επεξ/σία από talibanakos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προ ετών, στο σέρβις του Πλαισίου μια κυρία φέρνει την οθόνη της.

- Ποιο το πρόβλημα;

- Δείχνει θαμπά!

Μετά από δυο-τρεις μέρες ήρθε να την παραλάβει. Επίδειξη πως όλα λειτουργούν όπως πρέπει και:

- Ω! Σας ευχαριστώ! Πόσο χρωστάω;

- Τίποτα!

- Γιατί, τι είχε;

- Τίποτα, απλά την καθάρισα!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, ThReSh είπε

True story όταν καθαρίζω τα γυαλιά μου. 😛

Άστα να πάνε! Να βράσω αναδιπλωμένα κινητά, με δέκα-είκοσι-σαράντα κάμερες! Θα βγάλω το καπέλο σ' εκείνον που θα φτιάξει γυαλιά που δε θα λερώνονται ποτέ! :)

Επεξ/σία από spectaculator
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, KAVALARIS_LABS είπε

Πάλι περιστατικό από την ίδια εποχή. Βρίσκομαι και πάλι στο Service της ίδιας γνωστής αλυσίδας. Εν τω μεταξύ ο επιχειρηματίας έχει προχωρήσει τις υπηρεσίες βάζοντας τηλέφωνο "090" για όσους καλούν και θέλουν τηλεφωνική υποστήριξη. Βρισκόμαστε στο πρώτο μισό της δακαετίας του '90 όπου το internet είναι άγνωστη λέξη ακόμη. Λιγοστά modem 14400, μπορεί και 28800 bps που λειτουργούν κυρίως ως fax και στην καλύτερη συνδέσεις σε κάποια BBS. Tα σημερινά  remote desktop και team viewer δεν υπάρχουν καν σαν ιδέα ακόμη.

Ο πελάτης είναι Λογιστικό Γραφείο με έδρα τη Λάρισα που έχει αγοράσει ένα σχετικά ακριβό 386/40MHz και το Singular Fasma (δεν θυμάμαι ακριβώς έκδοση, αλλά σίγουρα δεν λεγόταν ακόμη Eurofasma) σε δισκέτες 3.5" 

Χτυπάει η γραμμή "090", το σηκώνω : "... Σέρβις, παρακαλώ"

Στην άλλη γραμμή ακούω με "βαριά" προφορά :

-Γιέλα , είμ' ο Κατσούρας απ'τη Λάρσα που πήρ ευτούνο του κουμπιούτερ με του Φάζμα (το όνομα δεν είναι αυτό, δεν το θυμάμαι, ήταν σίγουρα τρισύλλαβο με "ου")

-Μάλιστα, σας ακούω...

-Πα να βάνου του Φαζμα κι λέει κάτι διάφουρα , ερουρ και δεν ξέρου γω τί...

Η συνέχεια της κουβέντας είναι σε αυτό το ύφος. Δυσκολεύομαι πολύ να καταλάβω τον άνθρωπο στην άλλη γραμμή είδικά τις στιγμές που προσπαθεί να διαβάσει μηνύματα λάθους στα αγγλικά (εποχή DOS).

Έχουμε φτάσει με πολύ κόπο στο να βάλει την 3η δισκέτα και καταλαβαίνω ότι το πρόβλημα βρίσκεται κάπου εκεί. Ο χρόνος συνομιλίας έχει ξεπεράσει τα 12-13 λεπτά (οι γραμμές 090 εκείνη την εποχή μετρούσαν με το λεπτό και έκλειναν αυτόματα στα 15'), οπότε προκειμένου να τον εξυπηρετήσω πριν κλείσει η γραμμή του λέω:

-Καταλαβαίνω ότι υπάρχει πρόβλημα με την 3η δισκέτα. Μπορείτε να μου στείλετε ένα αντίγραφο; Θα το στείλετε στην Διεύθυνση του Σερβις, οδός .... Λέγομαι ...., σημειώστε στο φάκελο να έρθει υπόψη μου. Μόνο παρακαλώ να χρησιμοποιήσετε ένα φάκελο ασφαλείας με φυσαλίδα, γιατί οι δισκέτες είναι ευαίσθητες και μπορεί να σπάσει

-Νταξ. Στη στέλνω με κούργιερ!

Την άλλη μέρα κιόλας έρχεται το κούριερ και μου δίνει ένα φάκελο ασφαλείας, με αποστολέα τον χθεσινό συνομιλητή μου. Ανοίγω το φάκελο για να βγάλω και να ελέγξω τη δισκέτα και βρίσκω μέσα μια ... φωτοτυπία διπλής όψης!

Αντίγραφο ζήτησα. Ας πρόσεχα!

  

    

Καταπληκτικος!

Δωσε και αλλες ιστοριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, fytotech είπε

 (Το username μου είναι από το φυτοτέχνης).

Kαλά έκανες και το διευκρίνησες πώς βγαίνει αλλά σε ένα τεχνολογικό φόρουμ θα μπορούσε να μεταφραστεί και ως «τεχνολογικός φυτούκλας»...  😉😉😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι πελάτης, αλλά είναι καλό.
Ψάχνω στις αγγελίες εργασίας της ΧΕ. Βλέπω αγγελία με τίτλο "iPhone 6" και από κάτω "Ζητείται κυρία εσωτερική μπλα μπλα μπλα".
Μου κάνει εντύπωση και λέω, εδώ θα έχουμε λαυράκι. Μπαίνω στη φόρμα που συμπληρώνεις για την υποβολή αγγελίας, βλέπω τη φόρμα και έχει:

Τίτλος αγγελίας για το internet: [π.χ. iPhone 4]

Και, σου λέει το τζιμάνι, εδώ βάζουμε τι συσκευή τηλεφώνου έχουμε... 😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, ekkli είπε

1. Στον έλεγχο δεν ελέγχουν πόσο υγρό έχεις πάνω σου.
Ελέγχεται η συσκευασία του. Και αν αυτή είναι πάνω από 100ml, κατάσχεται.
Είναι πολύ συνηθισμένο να κρατιούνται τελείως άδεια μπουκαλάκια του νερού, που είναι 500ml και απορούν οι επιβάτες και σου λένε, άδειο είναι...
Και δυστυχώς είναι συνηθισμένο να περνάνε δύστροποι επιβάτες που δεν το καταλαβαίνουν ή/και να πέφτουν σε προσωπικό που δεν ασχολείται να τους πει το απλό που γράφω πιο πάνω, δεν έχει σημασία πόσο υγρό έχει μέσα, αν η συσκευασία είναι πάνω από 100ml, δεν περνάει.

Στα τελευταία ταξίδια μου, καθώς κάποιες φτηνές εταιρίες χρεώνουν το νερό στην πτήση 3+ ευρώ, παίρνω άδεια μπουκαλάκια νερού που τα γεμίζω μετά τον έλεγχο από τους ψύκτες που υπάρχουν. Δεν ισχύει αυτό που γράφεις, αυτό που απαγορεύεται είναι η μεταφορά υγρών, όχι δοχείων που μπορεί να περιέχουν υγρά.

Μια φορά που ξέχασα να το αδειάσω ενώ το είχα στην τσάντα, μου τα κατάσχεσαν, αφού με άφησαν να πιω όσο ήθελα πρώτα. Γενικώς έχω πλέον καλή άποψη για τονεπαγγελματισμό με τον οποίο διεξάγεται η διαδικασία ελέγχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, johnnieinlab είπε

Στα τελευταία ταξίδια μου, καθώς κάποιες φτηνές εταιρίες χρεώνουν το νερό στην πτήση 3+ ευρώ, παίρνω άδεια μπουκαλάκια νερού που τα γεμίζω μετά τον έλεγχο από τους ψύκτες που υπάρχουν. Δεν ισχύει αυτό που γράφεις, αυτό που απαγορεύεται είναι η μεταφορά υγρών, όχι δοχείων που μπορεί να περιέχουν υγρά.

Μια φορά που ξέχασα να το αδειάσω ενώ το είχα στην τσάντα, μου τα κατάσχεσαν, αφού με άφησαν να πιω όσο ήθελα πρώτα. Γενικώς έχω πλέον καλή άποψη για τονεπαγγελματισμό με τον οποίο διεξάγεται η διαδικασία ελέγχου.

αυτό που φαίνεται στο xray είναι τα υγρά.
Το άδειο πλαστικό μπουκαλάκι του νερού δεν φαίνεται καθόλου.
Αν το είχανε δει, θα στο αφαιρούσαν.

Ρώτα κι εσύ την επόμενη φορά στον έλεγχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ekkli είπε

αυτό που φαίνεται στο xray είναι τα υγρά.
Το άδειο πλαστικό μπουκαλάκι του νερού δεν φαίνεται καθόλου.
Αν το είχανε δει, θα στο αφαιρούσαν.

Ρώτα κι εσύ την επόμενη φορά στον έλεγχο.

Μου εβαλες ιδεα... ποσα ml υγρο μπορει να κρατησει ενα σφουγγαρι? Θα περασει αραγε απο τον ελενχο? χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προ 15αετιας plus μια ξαδέρφη μου ήταν αρχηγός σε παιδική κατασκήνωση.  Μια από τις αρμοδιότητες της ήταν να ακούει τα παράπονα των παιδιών.  

Ένα απόγευμα της έρχονται δύο παιδάκια 9 ετών που είχαν "μαλώσει" .

-Κυρία, ο Γιαννης , μου φόρεσε το καλάθι σκουπιδιών στο κεφάλι. 

- Γιατί το έκανες αυτό στον Θανάση;

- Κυρία, με είπε γκέι!!

Ήμουν μπροστά στην συζήτηση, και αναγκάστηκα να φύγω επειδή είχα διπλωθει από τα γέλια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...