Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Iσχυει και για τον Champions Pro οτι μπορει να παραβιαστει τοσο ευκολα οσο λεει?

Βασικα εχει παραβιαστει ποτε ο Champions Pro οπως ο ap4s?

Εγώ πήρα τηλέφωνο για να τον παραγγείλω και μου είπε ο άνθρωπος ότι έχει παραβιαστεί και ότι και ο ίδιος το ανοίγει με σχετική ευκολία. Τι λόγο έχει να πει ψέματα…ίσα ίσα που τελικά δεν τον αγόρασα λεφτά έχασε αυτός. Η πρόταση του σαν πιο ασφαλείας από όλους αυτούς που συζητάμε ήταν ένας MG hsp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

26 λεπτά πριν, unreal_steve είπε

Εγώ πήρα τηλέφωνο για να τον παραγγείλω και μου είπε ο άνθρωπος ότι έχει παραβιαστεί και ότι και ο ίδιος το ανοίγει με σχετική ευκολία. Τι λόγο έχει να πει ψέματα…ίσα ίσα που τελικά δεν τον αγόρασα λεφτά έχασε αυτός. Η πρόταση του σαν πιο ασφαλείας από όλους αυτούς που συζητάμε ήταν ένας MG hsp.

Αθηνα η Θεσσαλονικη ειναι αυτος που ρωτησες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Αθηνα η Θεσσαλονικη ειναι αυτος που ρωτησες?

Για να προτείνει MG HSP μάλλον Θεσσαλονίκη,ο MG HSP εχει πρόβλημα εδώ και πολύ καιρό, ο Mottura champion pro πολύ καλύτερος από κάθε άποψη 

22 λεπτά πριν, unreal_steve είπε

 

Θεσσαλονίκη

Φίλε μου mg hsp απλά προσπερνάς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Violator1978 είπε

Για να προτείνει MG HSP μάλλον Θεσσαλονίκη,ο MG HSP εχει πρόβλημα εδώ και πολύ καιρό, ο Mottura champion pro πολύ καλύτερος από κάθε άποψη 

Φίλε μου mg hsp απλά προσπερνάς 

Ρε μανια με τους Mg η Θεσσαλονίκη… γελάνε και οι securemme 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mclein² είπε

1. ποιος κλειδαρας ειναι, μπορουμε να μαθουμε το ονομα του ; 

 

Σύμφωνα με τα λεγόμενα του ό ανοίγει τον champion pro και προτείνει MG HSP, κατάλαβα ποιος είναι, Ιγνατιος Παπατζης ονομάζεται και γιορτάζει την πρωταπριλιά, για τον κλειδαρά εννοώ μην παραξηγηθω 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

Ρε μανια με τους Mg η Θεσσαλονίκη… γελάνε και οι securemme 😂

Προφανώς εχουν στοκ και προφιλ αγορασμένα για αυτο και τους πλασάρουν.. Για εμενα AGB DCK γιατι ακομα κραταει και δεν εχει ακουστει καποιο θεμα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, unreal_steve είπε

έχει χαθεί η μπάλα...Πιο εύκολα διαλέγεις αυτοκίνητο παρά αφαλό για την πόρτα.  Τελικά υπάρχει καλύτερη επιλογή στο εύρος 70-100 ευρώ?

Εισαι από Θεσσαλονίκη, πας ανατολικα αετοραχης, δίνεις 110€ αν του πεις χωρίς απόδειξη παίζει να δεχτεί και να το πάρεις ποιο φθηνά, παίρνεις τον AGB DCK και είσαι αρχηγοπουλο, γκουγκλαρε κλειδαρας ανατολική Θεσσαλονίκη αετοραχης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Doubt είπε

Για σένα μπορεί να είναι απόλυτα σαφές, για μένα τον αδαή όχι και τόσο.

Ιεραρχικά δηλαδή τα εργοστάσια θα ήταν;;

EVVA κορυφή

AGB

Mottura

?

εγω μιλαω για ποιοτητα, οχι για ασφαλεια.

απλα τυχγανει και τα εργοστασια που παραγουν μη-προσιτους (για τον ελληνα) κυλινδρους & προϊοντα να εχουν και καλυτερο επιπεδο ασφαλειας. (χωρις το τελευταιο να ειναι κανονας)

 

4 ώρες πριν, unreal_steve είπε

έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια για τον abloy αλλά εκτός του ότι πάει ψηλά (140+ με 3 κλειδιά )σε τιμή νομίζω δεν έχει προστασία κατά του drilling.

εαν καποιος ερθει να τρυπησει στην πορτα σου να εισαι σιγουρος οτι θα μπει μεσα 100%.

επισης το να μου λες για anti-drill σχετικα με τον abloy μαλλον πρεπει να το αφησω ασχολιαστο.

4 ώρες πριν, unreal_steve είπε

δεν βλέπω σε κανένα μαγαζί να μου δίνει την επιλογή για διπλής ενεργείας, το bs είναι στάνταρ νομίζω σε αυτό τον αφαλό αφού είναι modular με ατσάλινη μπάρα.

από ότι καταλαβαίνω αν δεν πας στα 140+ ευρώ ο eps είναι η καλύτερη επιλογή.

Το περίεργο είναι οτι κανείς δεν αναφέρει αν είναι η o eps-m ή ο eps-s .

συγγνωμη αν σε στεναχωρω αλλα ειτε θα ψαξεις σε σαιτ του εξωτερικου - ειτε θα πας door to door για να βρεις αυτα που θες. ιντερνετομαγαζα στην ελλαδα που δινουν με κερδος 15% και χρεωνουν εγκατασταση 80% της αξιας του προϊοντος δε θα σε βοηθησουν να βρεις αυτο που χρειαζεσαι.

το bs δεν παει με την ατσαλινη μπαρα και το αν ενας κυλινδρος ειναι modular. επι τη ευκαιρια οι αφαλοι της evva εχουν μεν ανοχη στο σπασιμο αλλα δεν θεωρουνται break secure με την ενοια του ορου. το εργοστασιο επικεντρωνεται σε σοβαρες μεθοδους διαρρηξης (pick, bump, impression κλπ) και οι οποιες επιλεγονται απο διαρρηκτες που θελουν επαγγελματικα. το να σπαστει/τρυπηθει/εξωλκυθει ενα ντιφεντερ κ ο κυλινδρος ειναι μια περιπτωση που απλα δε σταματιεται σε θωρακισμενη πορτα μιας κ σημαινει οτι ο διαρρηκτης εχει ερθει με συγκεκριμενο σκοπο & στοχο.

11 λεπτά πριν, Violator1978 είπε

Εισαι από Θεσσαλονίκη, πας ανατολικα αετοραχης, δίνεις 110€ αν του πεις χωρίς απόδειξη παίζει να δεχτεί και να το πάρεις ποιο φθηνά, παίρνεις τον AGB DCK και είσαι αρχηγοπουλο, γκουγκλαρε κλειδαρας ανατολική Θεσσαλονίκη αετοραχης 

ετσι, με 85 ~ 95 ευρουλακια εισαι κομπλε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ευχαριστήσω και από εδώ τον mclein² για την συμβουλή του και την βοήθειά του στην πετυχημένη αναβάθμιση πόρτας ασφαλείας 15ετίας με κλειδί χρηματοκιβωτίου. Συγκεκριμένα έγινε αντικατάσταση της κλειδαριάς, του αφαλού και τοποθέτηση defender. Για την ιστορία, τοποθετήθηκε κλειδαριά CISA Revolution Pro, αφαλός AGB SCUDO DCK και Defender Disec. 

Επεξ/σία από costas_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, unreal_steve είπε

 

Θεσσαλονίκη

Δεν ξερω αν στο ειπε ο ιδιος που πηρα κι εγω τον Champions Pro αλλα μεχρι τωρα και τουλαχιστον εδω μεσα δεν εχει αναφερθει ποτε κρουσμα με Champions Pro.

Μαμακιες σου λεει για να σπρωξει κατι αλλο.

2 ώρες πριν, Violator1978 είπε

Για να προτείνει MG HSP μάλλον Θεσσαλονίκη,ο MG HSP εχει πρόβλημα εδώ και πολύ καιρό, ο Mottura champion pro πολύ καλύτερος από κάθε άποψη 

Αυτον εχω κι εγω κι εννοειται ειναι καλυτερος.

Εχει αναφερθει παρα πολλες φορες στο συγκεκριμενο θεμα για καθε κατηγορια τιμης ποιοι ειναι καλοι και αξιοπιστοι κυλινδροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι καταλαβαίνω AGB SCUDO DCK και Mottura champion pro είναι οι επικρατέστεροι και πολύ κοντινοί σε ασφάλεια οπότε θα ψάξω και θα πάρω όποιον βρω σε καλύτερη τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, unreal_steve είπε

Από ότι καταλαβαίνω AGB SCUDO DCK και Mottura champion pro είναι οι επικρατέστεροι και πολύ κοντινοί σε ασφάλεια οπότε θα ψάξω και θα πάρω όποιον βρω σε καλύτερη τιμή. 

Εγω αρχικα ειχα παρει τον DCK και τον πηρα διπλης λειτουργιας.Ολοι ομως οι διπλης λειτουργιας μετα απο ενα διαστημα εβγαλαν προβλημα.

Αφου λοιπον εμφανιστηκε το προβλημα τον αντικατεστησα με εναν Champion Pro αλλα συγκεκριμενα αυτον με τις 3 ζωες ωστε αν χασω ενα κλειδι θα ενεργοποιησω την 2η ζωη κι απλα θα βγαλω καινουρια κλειδια.Το ιδιο και με την 3η ζωη.Αυτο για να μην χρειαστει ν'αλλαξω κυλινδρο μιας και ειναι ακριβος.

Σε οποιον και να πας απο τους δυο κομπλε θα εισαι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...