Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εγω ειχα αγορασει δικιες μου αρβυλες μετα απο αδεια απο τον λοχαγου μου γιατι απο μλκια μου πηρα μικρες στην θηβα που παρουσιαστικα και μετα δεν μου τις αλλαζανε και για 2 μηνες ειχα πληγες στα ποδια.

https://www.skroutz.gr/s/13469006/Under-Armour-Stellar-Tac-1268951-001.html

αυτα ειχα παρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
11 hours ago, TriLoBiTe said:

Δεν είδα κανέναν να λέει οτι του ήρθε χαρτί μετεκπαίδευσης κι ανησυχώ.. είμαι ο μόνος τυχερός; 

Τι σειρά ήσουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Neoss είπε

Μια χαρα ισχύει. Εσάς σας επιτρέπαν δηλαδή? Δεν το εχω ακούσει απο κανεναν απ όσους φίλους και γνωστους υπηρετησαν. Άντε ναι, επιτρέπουν αν είναι ολόιδια με αυτές του στρατού. Γενικά πράγματα "απ έξω" απαγορευονται, μέχρι και είδη καθαρισμού που θελαμε καποια στιγμή να φέρουμε.

Δεν είχαμε θέμα. Επίσης δεν υπάρχουν “ολόιδια” άρβυλα με του Ε.Σ. (Στα μάτια μου και στα μάτια σου ίσως, αλλά το στέλεχος θα καταλάβει αν είναι το αρχικό η όχι ;)). Καθαριστικά γιατί να πάρετε δικά σας? Καλά έκαναν και σας το απαγόρεψαν, αυτό έλειπε. Να τους πρήξετε να σας δώσουν, δουλειά τους είναι. 

17 ώρες πριν, TriLoBiTe είπε

Δεν είδα κανέναν να λέει οτι του ήρθε χαρτί μετεκπαίδευσης κι ανησυχώ.. είμαι ο μόνος τυχερός; 

 

Επεξ/σία από giorgos4ever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, TriLoBiTe είπε

Δεν είδα κανέναν να λέει οτι του ήρθε χαρτί μετεκπαίδευσης κι ανησυχώ.. είμαι ο μόνος τυχερός; 

Πηγα εγω. 328 σειρα και Ευζωνας. Απλα μας μαζεψαν μια Κυριακη και μας εκαναν ξεναγηση στο στρατοπεδο. 

Τιποτα σπουδαιο αλλα απο εκει που ειχα λευκο χαρτι μου το γυρισαν σε πρασινο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, sakis697 said:

Πηγα εγω. 328 σειρα και Ευζωνας. Απλα μας μαζεψαν μια Κυριακη και μας εκαναν ξεναγηση στο στρατοπεδο. 

Αυτό δεν ήταν μετεκπαίδευση. Ήρθε και σε μένα (315) για να πάω μέσα στο καλοκαίρι (23 ή 30 Ιουνίου), αλλά έλεγε προαιρετικά, καμμία σχέση με το υποχρεωτικό της μετεκπαίδευσης...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ThReSh είπε

Αυτό δεν ήταν μετεκπαίδευση. Ήρθε και σε μένα (315) για να πάω μέσα στο καλοκαίρι (23 ή 30 Ιουνίου), αλλά έλεγε προαιρετικά, καμμία σχέση με το υποχρεωτικό της μετεκπαίδευσης...

Ναι ναι ηταν για 5 ωρες την Κυριακη κ μονο. 

Δεν ηταν οπως πας μια βδομαδα. Δεν θα με χαλουσε βεβαια γιατι εγω κατι τετοιο νομιζα στην αρχη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, StefStam said:

Παιδιά δικαιολογητικά για μείωση θητείας καλό είναι να τα δίνουμε στη 1η μέρα όπου παρουσιαζόμαστε?

Είμαι πολύτεκνος

Εγώ που είμαι τρίτεκνος όταν είχα πάει στην στρατολογία μου είπαν να τα ξαναπάω στην στρατολογία όταν παρουσιαστώ, δηλαδή στην άδεια μου. Οπότε θα τα πάω εκεί στην άδεια της ορκωμοσίας... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, sakis697 said:

Ναι ναι ηταν για 5 ωρες την Κυριακη κ μονο. 

Δεν ηταν οπως πας μια βδομαδα. Δεν θα με χαλουσε βεβαια γιατι εγω κατι τετοιο νομιζα στην αρχη. 

Όπως κατάλαβες οι περισσότεροι δεν πήγαμε. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, steve.gr είπε

πηγες και το πηρες η σε πηραν τηλεφωνο 

Με πηραν τηλεφωνο και πηγα και το πηρα. Ημουν για καφε κοντα βασικα οποτε εγιναν ολα γρηγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εισιτήρια για τα ΣΥΠΟ πως δίνονται; Γνωρίζει κάποιος;

Πρέπει να χρησιμοποιηθούν ακριβώς την προηγούμενη μέρα, ή μπορούμε να τα χρησιμοποιήσουμε δύο-τρεις μέρες πριν. Για παράδειγμα εγώ παρουσιάζομαι Κομοτηνή, αλλά έχω οικογενειακούς φίλους Ξάνθη. Θα ήθελα να είμαι δύο-τρεις μέρες πριν στην Ξάνθη και να παρουσιαστώ πρωί πρωί στην Κομοτηνή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...