Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Ok αυτό νομίζω ότι απαντάει σε αυτό το σκέλος της ερώτησης

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς, για ποιο τρέξιμο λες και ποιο είναι το εδώ πριν παρουσιαστώ?

Από ότι κατάλαβα, σκοπεύεις να παρουσιαστείς και να πάρεις αναβολή από το στρατόπεδο, έτσι; Μπορείς να ακολουθήσεις την διαδικασία (Αθήνα εννοώ, αλλά όπου και να είσαι δεν αλλάζει κάτι) χωρίς να χρειαστείς να τρέχεις μέχρι εκεί που θα σε στείλουν για να παρουσιαστείς.

Η διαδικασία είναι του στυλ, φρουραρχείο, μετά 401 για εξετάσεις και μετά παίρνεις αναβολή. Για πιο συγκεκριμένα καλύτερα πάρε την στρατολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά εννοείται ότι θα το κάνω από πιο πριν από την φρουραρχεία ή όπου γίνεται τέλος πάντων, δεν θα πήγαινα τελευταία στιγμή στο στρατόπεδο.

Απλά δεν ήξερα και τι ακριβώς να βάλω αλλά όπως είπες ό,τι και να βάλω το ίδιο είναι αφού δεν θα πάω καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, 361 σειρα απολυσεως. Γνωριζουν οι πρηγουμενες σειρες ποια απο τα ρουχα επιστρεφονται; Πρεπει να παραδωσω μεσα στην εβδομαδα και καιως βρισκομαι σε φυλακιο κανενα στελεχος δεν ξερει να με βοηθησει ακριβως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, stalker96 είπε

Καλησπερα, 361 σειρα απολυσεως. Γνωριζουν οι πρηγουμενες σειρες ποια απο τα ρουχα επιστρεφονται; Πρεπει να παραδωσω μεσα στην εβδομαδα και καιως βρισκομαι σε φυλακιο κανενα στελεχος δεν ξερει να με βοηθησει ακριβως. 

Τα παντα εκτος απο εσωρουχα καλτσες φανελες που εδωσαν. Επισης απο 1/1/20 επιστρεφονται και τα αρβυλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, phanispal είπε

Τι θα τα κάνουν τα μεταχειρισμένα βρωμοάρβυλα;

Δεν ξερω αληθεια. Παντως η εντολη βγηκε πριν τα Χριστουγεννα. Οσοι απολυθηκαμε Γεναρη (8μηνοι) τα παραδωσαμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, phanispal είπε

Τι θα τα κάνουν τα μεταχειρισμένα βρωμοάρβυλα;

Ικανούς τους έχω να ξεχωρίσουν τα καλά, να τα φροντίσουν λίγο και να τα δώσουν στους επόμενους φαντάρους. Τα πάντα για να γλυτώσουν λίγο από τα έξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dimitriss_ είπε

Παιδια ειμαι ι1 και υπηρετω. Μπορω να αλλαξω απο ι 1 σε ι4;; εχει πονεσει η μεση μου φουλ

Ναι,ζητάς να πας για εξέταση στο ΣΤΕΠ και από εκεί ο γιατρός της μονάδας θα σε παραπέμψει σε στρατιωτικό νοσοκομείο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Dimitriss_ είπε

Παιδια ειμαι ι1 και υπηρετω. Μπορω να αλλαξω απο ι 1 σε ι4;; εχει πονεσει η μεση μου φουλ

Πρέπει να έχεις θέμα με την μέση σου όμως. Το να του πεις ότι σε έχει πονέσει δεν θα σε βγάλει Ι4. Πιο πιθανό να σου δώσει ένα ελεύθερος ορθοστασίας για μερικές μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Πρέπει να έχεις θέμα με την μέση σου όμως. Το να του πεις ότι σε έχει πονέσει δεν θα σε βγάλει Ι4. Πιο πιθανό να σου δώσει ένα ελεύθερος ορθοστασίας για μερικές μέρες.

Ναι οντως η να αν εχεις καμια αδεια να στο πρότεινει να παρεις κανα 3-4 μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα μπαινω μαρτιο και εχω δηλωση ειδικες δυναμεις. δεν ξερω που να παω πεζοναυτης η αλεξιπτωτα μερικα ατομα που ρωτησα μου ειπαν οτι οι πεζοναυτες κανουν πιο πολλα πραγματα. ισχυει η ειναι το ιδιο και απλα δεν κανουν τα αλματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Πρέπει να έχεις θέμα με την μέση σου όμως. Το να του πεις ότι σε έχει πονέσει δεν θα σε βγάλει Ι4. Πιο πιθανό να σου δώσει ένα ελεύθερος ορθοστασίας για μερικές μέρες.

Δεν χρειαζεται να εχεις θεμα με τη μεση.Ειδα πολλα ατομα να βγαινουν λογο μεσης με επανεξεταση επειδη στη μεση δεν ειναι ευκολο να εξετασει και να δει οτι εχεις οντως θεμα.

 

10 ώρες πριν, Dimitriss_ είπε

Παιδια ειμαι ι1 και υπηρετω. Μπορω να αλλαξω απο ι 1 σε ι4;; εχει πονεσει η μεση μου φουλ

Πρεπει να παιξεις και λιγο θεατρο.Πες οτι ειχες χτυπήσει και παλια κτλπ κτλπ.Αν δεν σε βγαλει ετσι Ι4 πας ψυχολογο με οπλοφοβια.Πανευκολο και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, wazedi είπε

Δεν χρειαζεται να εχεις θεμα με τη μεση.Ειδα πολλα ατομα να βγαινουν λογο μεσης με επανεξεταση επειδη στη μεση δεν ειναι ευκολο να εξετασει και να δει οτι εχεις οντως θεμα.

Πρεπει να παιξεις και λιγο θεατρο.Πες οτι ειχες χτυπήσει και παλια κτλπ κτλπ.Αν δεν σε βγαλει ετσι Ι4 πας ψυχολογο με οπλοφοβια.Πανευκολο και αυτο.

Στην επανεξέταση πρέπει να φανεί κάποιο πρόβλημα όμως. Δεν βγάζουν Ι4 επειδή πήγε ένας στρατιώτης και είπε ότι ξαφνικά τον πονάει η μέση του ούτε επειδή ισχυρίζεται ότι πιο παλιά είχε χτυπήσει.

Βέβαια συμφωνώ με το δεύτερο, μπορεί να πάει σε έναν ψυχολόγο και να ισχυριστεί οπλοφοβία. Πολύ πιο εύκολος τρόπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, infected20 είπε

καλησπερα μπαινω μαρτιο και εχω δηλωση ειδικες δυναμεις. δεν ξερω που να παω πεζοναυτης η αλεξιπτωτα μερικα ατομα που ρωτησα μου ειπαν οτι οι πεζοναυτες κανουν πιο πολλα πραγματα. ισχυει η ειναι το ιδιο και απλα δεν κανουν τα αλματα?

Ποιος σου είπε ρε αρχηγέ ότι περιμένουν εσένα να τους πεις πού θες να πας;

Όπου γουστάρουν εκείνοι σε τοποθετούν.

Οι περισσότεροι αμφίβιοι πάνε παρεμπιπτόντως.

Εκτός κι αν έχεις βύσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...