Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά είμαι Θήβα. Και μιλάω με κάτι παιδιά και μου λένε ότι η Κύπρος κανονικά δίνει κάποια λεφτά αφού απολυθείς.

Αλλά σου δίνουν άδεια απολύσεως για. Να μην στα δώσουν

Ισχύει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδες καποιες ερωτησεις οποιος ξερει να απαντησει.Ξερετε ποτε γινονται τα σχολεια εκπαιδευσης δεκανεων τωρα για την 363 ή και γενικα; ποιους παιρνουν; στην τυχη επιλεγονται ατομα απο το γες ή απο τη μοναδα σου; και αν σου τυχει μπορεις να κανεις τιποτα για να το αποφυγεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, DIMITRISK97 είπε

Ρε παιδιά είμαι Θήβα. Και μιλάω με κάτι παιδιά και μου λένε ότι η Κύπρος κανονικά δίνει κάποια λεφτά αφού απολυθείς.

Αλλά σου δίνουν άδεια απολύσεως για. Να μην στα δώσουν

Ισχύει?

αφου απολυθεις δεν παιρνεις λεφτα.

μπορει να εννοόυν τα λεφτα που παιρνεις απο ελλαδα (τα 8ε τον μηνα) για οσουν μηνες ησουν κυπρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, salonika91 είπε

αφου απολυθεις δεν παιρνεις λεφτα.

μπορει να εννοόυν τα λεφτα που παιρνεις απο ελλαδα (τα 8ε τον μηνα) για οσουν μηνες ησουν κυπρο)

Για 7 μηνες σε πληρωνουν ετσι; Καθε μηνα στα βαζουν η στο τελος ολα μαζι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/1/2020 στις 7:29 ΜΜ, Dantε είπε

Αν ειναι ακομα ο διοικητης που ηταν πριν 1,5 χρονο τοτε θα ειναι καλα.

Ηταν υποδιοικητης μου στα Ριζια και πηγε Καβυλη.Ηταν πολυ καλος.

Μακάρι φίλε μου αύριο μπαίνω και θα δω ποιος είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά χαρά,
Θα ήθελα να ρωτήσω, κινητό smartphone (android), που από τον κατασκευαστή του έρχεται με κάμερες (μπροστά-πίσω), μπορώ να το παρουσιάσω κανονικά την πρώτη μέρα αν έχω αφαιρέσει και τις δύο κάμερες; Δηλαδή, δεν θα έχει τους αισθητήρες για λήψη φωτογραφιών (και θα αφαιρέσω και την εφαρμογή από το κινητό). Μπορώ ακόμα και να τις παραδώσω αν μου ζητηθεί.
Γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, opinionated1337 είπε

Γειά χαρά,
Θα ήθελα να ρωτήσω, κινητό smartphone (android), που από τον κατασκευαστή του έρχεται με κάμερες (μπροστά-πίσω), μπορώ να το παρουσιάσω κανονικά την πρώτη μέρα αν έχω αφαιρέσει και τις δύο κάμερες; Δηλαδή, δεν θα έχει τους αισθητήρες για λήψη φωτογραφιών (και θα αφαιρέσω και την εφαρμογή από το κινητό). Μπορώ ακόμα και να τις παραδώσω αν μου ζητηθεί.
Γίνεται;

Την πρώτη μερα δεν ξέρω αλλα μετα σε 2-3 μέρες που θα πας στην μονάδα κανονικά θα το έχεις μην σκέφτεσαι να αφαιρεσεις τις κάμερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, opinionated1337 είπε

Γειά χαρά,
Θα ήθελα να ρωτήσω, κινητό smartphone (android), που από τον κατασκευαστή του έρχεται με κάμερες (μπροστά-πίσω), μπορώ να το παρουσιάσω κανονικά την πρώτη μέρα αν έχω αφαιρέσει και τις δύο κάμερες; Δηλαδή, δεν θα έχει τους αισθητήρες για λήψη φωτογραφιών (και θα αφαιρέσω και την εφαρμογή από το κινητό). Μπορώ ακόμα και να τις παραδώσω αν μου ζητηθεί.
Γίνεται;

Πλέον αγοράζεις χαζά τηλέφωνα και με λιγότερα από 20 ευρώ. Πάρε ένα τέτοιο για να το παρουσιάσεις και να ξεμπερδεύεις. Μπορείς να το έχεις καβάτζα και για μελλοντική χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/1/2020 στις 6:44 ΜΜ, Desimal είπε

Καλησπέρα παιδιά, μου ήρθε μετάθεση για 502 Μ/Κ ΤΠ Καβύλη και ειδικότητα τεχνικός αποθηκάριος γραφέας. Ξέρετε πως είναι τα πράγματα εκεί; 

Ελα ρε τρελα. 502 μονο. 361 εδω. Ο διοικητης ειναι κορυφη να ξερεις (πρωτα ανθρωπος,μετα διοικητης). Και οι μονιμοι ολοι πολυ καλοι. Δεν θα εχεις κανενα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο βοήθεια σε κάποια γραφειοκρατικά που δεν γνωρίζω. Μου ήρθε μήνυμα να συμπληρώσω στοιχεία στο paroysiasi army μιας και πρέπει να παρουσιαστώ τον Μάρτιο. Αυτό είναι υποχρεωτικό να γίνει on line? Αντικαθιστά κάτι άλλο?

Επίσης λέει να συμπληρώσω σημείο υποδοχής οπλιτών και βγάζει αυτό:

Spoiler

https://i.imgur.com/e40JggZ.jpg

Επειδή δεν ξέρω καν τι είναι αυτό, τι πρέπει να βάλω? Δεν βλέπω κάτι κοντά στην Αθήνα. Τον Μάρτη θα ζητήσω αναβολή για λόγους υγείας που μου έχουν τύχει τελευταία αν παίζει κάποιο ρόλο στο τι θα βάλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Λίγο βοήθεια σε κάποια γραφειοκρατικά που δεν γνωρίζω. Μου ήρθε μήνυμα να συμπληρώσω στοιχεία στο paroysiasi army μιας και πρέπει να παρουσιαστώ τον Μάρτιο. Αυτό είναι υποχρεωτικό να γίνει on line? Αντικαθιστά κάτι άλλο?

Επίσης λέει να συμπληρώσω σημείο υποδοχής οπλιτών και βγάζει αυτό:

  Απόκρυψη περιεχομένων

https://i.imgur.com/e40JggZ.jpg

Επειδή δεν ξέρω καν τι είναι αυτό, τι πρέπει να βάλω? Δεν βλέπω κάτι κοντά στην Αθήνα. Τον Μάρτη θα ζητήσω αναβολή για λόγους υγείας που μου έχουν τύχει τελευταία αν παίζει κάποιο ρόλο στο τι θα βάλω

Όλα τα σημεία υποδοχής βρίσκονται στα σύνορα πια. Δεν υπάρχει κάτι κοντά στην Αθήνα εκτός από αυτό στην Θήβα και την Λαμία που είναι για ΕΛΔΥΚ (όπως γράφει και στο Site). Μετά είναι αυτό στην Λάρισα. Αλλά δεν ξέρω τι παίζει για να παρουσιαστείς εκεί. Έτσι και αλλιώς δεν παίζει ρόλο τι θα επιλέξεις. Τυχαία σε στέλνουν.

Πάντως, γιατί να μπεις σε τόσο τρέξιμο για να πάρεις αναβολή; Γιατί δεν κάνεις την διαδικασία από εδώ πριν παρουσιαστείς; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

 Έτσι και αλλιώς δεν παίζει ρόλο τι θα επιλέξεις. Τυχαία σε στέλνουν

Ok αυτό νομίζω ότι απαντάει σε αυτό το σκέλος της ερώτησης

 

43 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Πάντως, γιατί να μπεις σε τόσο τρέξιμο για να πάρεις αναβολή; Γιατί δεν κάνεις την διαδικασία από εδώ πριν παρουσιαστείς; 

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς, για ποιο τρέξιμο λες και ποιο είναι το εδώ πριν παρουσιαστώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...