Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν νομιζω να σε κανουν συνεχεια τεστ μπορει να κανουν μονο οσους παρουσιαζονται στην αρχη. αν πχ καποιος επιστρεφει απο αδεια μπορει να μην τον κανουν δεν ξερω πως παει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Savvaskav1 είπε

Οχι φιλε μου μολις βγηκα,η ειρωνια σου για ποιον λογο? Ετσι για να περασει η ωρα? 

Καμία ειρωνεία. Όταν παρουσιάζεσαι δεν πρέπει να μείνεις μέχρι την ορκωμοσία μέσα και υποτίθεται ότι πρέπει να δώσεις το κινητό; Γίνεται με κάποιο τρόπο να το περάσεις χωρίς να σε καταλάβουν ή το βλέπουν και κάνουν τα στραβά μάτια; Δε γνωρίζω τη διαδικασία, απλά θυμάμαι παλιά αρκετοί αγόραζαν 3210 για να παρουσιαστούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Speculoos είπε

Καμία ειρωνεία. Όταν παρουσιάζεσαι δεν πρέπει να μείνεις μέχρι την ορκωμοσία μέσα και υποτίθεται ότι πρέπει να δώσεις το κινητό; Γίνεται με κάποιο τρόπο να το περάσεις χωρίς να σε καταλάβουν ή το βλέπουν και κάνουν τα στραβά μάτια; Δε γνωρίζω τη διαδικασία, απλά θυμάμαι παλιά αρκετοί αγόραζαν 3210 για να παρουσιαστούν.

Πρώτα απ' όλα αυτό δεν ισχύει για τα κινητά πλέον. Σπάνια θα σου το πάρουν. Επίσης, από ό,τι κατάλαβα ο τύπος έχει πάρει αναβολή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ι5 φιλε μου. Πρωτον στο 501 μας κρατησανε απο ολους τα κινητα αλλα τι μεχρι να ορκιστουμε ρε φιλε? Μπηκα στις 8 το πρωι και εφυγα στις 5 το απογευμα. Αυτο το εγραψα γυρω στις 6. Οσοι φυγαμε με αναβολη/απαλλαγη μας τα εδωσαν πισω

Επεξ/σία από Savvaskav1
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα οτι εκοψαν ολες τις πτησεις απο το αεροδρομιο της Θεσσαλονικης, αν συμβει το ιδιο και με της Αθηνας τι θα κανουμε οσοι εχουμε κλεισει εισιτηρια για Ροδο; Καραβι και αγιος ο θεος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Petros_P_ said:

Καλησπέρα! Στα απαραίτητα έγγραφα κατά την είσοδο στο στρατόπεδο πρέπει να έχουμε αποδεικτικό ΑΦΜ και ΑΜΚΑ; Και αν ναι από που τα βγάζουμε;

Εγώ θα πάω με μία φορολογική δήλωση του 19', βεβαιώσεις απόδοσης αφμ και αμκα, που τις είχα βγάλει παλιά και αποδεικτικό αμκα από το amka.gr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Petros_P_ είπε

Καλησπέρα! Στα απαραίτητα έγγραφα κατά την είσοδο στο στρατόπεδο πρέπει να έχουμε αποδεικτικό ΑΦΜ και ΑΜΚΑ; Και αν ναι από που τα βγάζουμε;

ΑΦΜ βεβαιωση παιρνεις απο την εφορια

ΑΜΚΑ απο τα ΚΕΠ αλλα μου ειπε αυτη γινεται και απο το ιντερνετ να το εκτυπωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά αν παρουσιαζομαι Δευτέρα και γίνει λοκνταουν ή καραντίνα Πέμπτη παρασκευή , παρουσιαζομαι κανονικά ?κάτι είχα ακούσει ότι σε περίπτωση που γίνει αυτό,δεν μπαίνω στο στρατόπεδο αν είμαι εκτός .μήπως ξερετε κάτι ?

Επεξ/σία από John335566
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικότητα παρουσιάζεστε. Το lockdown ουσιαστικά τίθεται για να περιοριστούν οι άσκοπες μετακινήσεις. Εσύ έχεις λόγο να μετακινηθείς. Το φύλλο κατατάξεως/πορείας σου έχει θέση ΔΙΑΤΑΓΗΣ, και με την επίδειξη αυτού περνάς από κάθε έλεγχο (π.χ. σε διόδια και τα συναφή).

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, pavlos1908 είπε

Διαβασα οτι εκοψαν ολες τις πτησεις απο το αεροδρομιο της Θεσσαλονικης, αν συμβει το ιδιο και με της Αθηνας τι θα κανουμε οσοι εχουμε κλεισει εισιτηρια για Ροδο; Καραβι και αγιος ο θεος;

Ναι. Δεν θα κλείσει τελείως το αεροδρόμιο της Αθήνας, αλλά σίγουρα θα σταματήσουν πτήσεις εσωτερικού αν φτάσουν σε αυτό το σημείο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι αν κόψουν πτήσεις εσωτερικού, θα δημιουργηθεί τεράστια ταλαιπωρία, φαντάζομαι είμαστε πάρα πολλοί που έχουμε κλείσει με αεροπλάνο προκειμένου να γλιτώσουμε τις τόσες ώρες ταξίδι με καράβι.

 

Επίσης, μου είπε ένας που υπηρετεί τώρα, ότι κάτι συζητιέται για αναβολή της κατάταξης, αλλά τίποτα σίγουρο ακόμα, έχετε ακουσε τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...