Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, apos2008 είπε

καταρχην η φωτο που εστειλες ειναι απο ενα ΚΔ η παραπανω φωτο του Stam ειναι απο πρακτορειο. το οποιο καταντησε να γινει αποθηκη. Μην ανυσηχεις και η DHL δεν ειναι και η καλυτερη εταιρεια. Οταν εστελνε δεματα με Speedex στα Voucher δεν εβαζε επανω στοιχεια το ονομα παραληπτη με ????? κακογραμμενη διευθυνση χωρις αριθμο τηλ καποια. κ αυτο επειδη αυτο γινοταν με ελληνικα γραμμενα οι παραγγελιες. αυτοι δεν ηξεραν που βγαζαν να τα διαβασουν που εβγαζαν τη φορτωτικη . ενω επρεπε Greeklish

Ε sorry που δεν έχω εύκαιρη φωτό απο παράρτημα της DHL (αν και θα ψάξω αν βρώ θα το ποστάρω) αυτό που ξέρω ότι στην Γερμανία με 5 ευρώ μεταξύ διαφορετικών πόλεων παίζει να το πάρω την ίδια μέρα το πολύ 3 εργάσιμες και πως δεν μου κολλάνε χαρτάκια μου χτυπάνε το κουδούνι και παραδίδουν. 

Για να το κάνουν αυτό το φτωχό μου μυαλό συμπερένει ότι μάλλον τα πρακτορεία τους δεν έχουν χάλια σαν αυτά που έβγαλε ο Stam στην φωτογραφία... 

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Ε sorry που δεν έχω εύκαιρη φωτό απο παράρτημα της DHL (αν και θα ψάξω αν βρώ θα το ποστάρω) αυτό που ξέρω ότι στην Γερμανία με 5 ευρώ μεταξύ διαφορετικών πόλεων παίζει να το πάρω την ίδια μέρα το πολύ 3 εργάσιμες και πως δεν μου κολλάνε χαρτάκια μου χτυπάνε το κουδούνι και παραδίδουν. 

Για να το κάνουν αυτό το φτωχό μου μυαλό συμπερένει ότι μάλλον τα πρακτορεία τους δεν έχουν χάλια σαν αυτά που έβγαλε ο Stam στην φωτογραφία... 

ΣΙγουρα και εκει θα υπαρχουν προβληματα .Αλλα κατα ποσο ποιοτητα καλη υπηρεσιων προσφερουν εκει εγω δε το ξερω να στο πω γτ δεν ειμαι απο κοντα να το ζησω . Αλλα μη συγκρινεις τι γινεται εκει. Εμεις μιλαμε για Ελλαδα τωρα . Αλλο Ελλαδα αλλο Γερμανια . Και οταν λες φθηνοτερα ποσο ειναι τα μεταφορικα εκει ? εδω ηδη ειναι σκοτωμενα το εχω ξαναπει. 

19 λεπτά πριν, dompred είπε

Σορυ κιόλας που οι καταναλωτές αγοράζουν και δίνουν δουλειά στις κούριερ. Και που ξέρεις εσύ και η κάθε κούριερ τι περνάει ο άλλος, τι αγοράζει και πόσο ανάγκη το έχει για να το πάρει. Δεν είναι δουλειά τους να κρίνουν, δουλειά τους είναι να τηρούν τη συμφωνία και να παραδίδουν το οτιδήποτε μέσα στο συμφωνημένο χρονικό πλαίσιο με επαγγελματισμό, πολύ παραπάνω αυτές τις μέρες. Δεν είναι δυνατόν να γίνονται τόσα παράπονα από πελάτες εδώ και χρόνια (το πρόβλημα απλά εντάθηκε με τα lockdown, υπήρχε και πολύ πριν αυτού). Επιχειρήσεις να παραπονιούνται επειδή πελάτες τους δίνουν ψωμί να φάνε, θα τρελαθούμε τελείως. Φυσικά και μου φταίνε οι κούριερ που με εξαίρεση 1-2 εταιρείες που είναι υποδειγματικές, όλες οι άλλες συνήθεις συστηματικά και για χρόνια εμφανίζουν την ίδια απαράδεκτη συμπεριφορά.

Τα εχουμε ξαναπει και εγω και ο stam δε θα τα ξαναλεμε. Δεν ειπαμε να εχει δουλεια.Απλα  να μην υπαρχει αυτος ο υπερκαταναλωτισμος να σταματησει οτι βρεις να το πατας add to cart χωρις οντως να το χρειαζεσαι γτ ετσι και θα καθυστερησουν κ αλλα δεματα ποιο μεγαλης αναγκης . και εσυ δε θα το παρεις στην ωρα ς . και θα κλαις που δε στο φεραν. Ειναι δυνατο να παραγγελνουν ενα σετ στυλο μονο απο Jumbo πχ η οτι μικρομαλακια βρουν ? και να εχουν την απαιτηση να τους παει αμεσα μεσα σε αυτο το κακο χαλι που οι ιδιοι δημιουργησαν ??? ε οχι να μη τα θελουμε ολα δικα μας λοιπον... Και να μαθουμε να σεβομαστε αυτα τα ατομα που δουλευουν εκει αυτο το καιρο.ειναι πραγματικοι αφανεις ηρωες. 

Επεξ/σία από apos2008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, apos2008 είπε

Τα εχουμε ξαναπει και εγω και ο stam δε θα τα ξαναλεμε. Δεν ειπαμε να εχει δουλεια.Απλα  να μην υπαρχει αυτος ο υπερκαταναλωτισμος να σταματησει οτι βρεις να το πατας add to cart χωρις οντως να το χρειαζεσαι γτ ετσι και θα καθυστερησουν κ αλλα δεματα ποιο μεγαλης αναγκης . και εσυ δε θα το παρεις στην ωρα ς . και θα κλαις που δε στο φεραν. Ειναι δυνατο να παραγγελνουν ενα σετ στυλο μονο απο Jumbo πχ η οτι μικρομαλακια βρουν ? και να εχουν την απαιτηση να τους παει αμεσα μεσα σε αυτο το κακο χαλι που οι ιδιοι δημιουργησαν ??? ε οχι να μη τα θελουμε ολα δικα μας λοιπον... Και να μαθουμε να σεβομαστε αυτα τα ατομα που δουλευουν εκει αυτο το καιρο.ειναι πραγματικοι αφανεις ηρωες. 

Ρε φίλε τι λες τώρα; Στην ελλάδα της κρίσης κτλ που η αγορά κυνηγάει τους πελάτες με το ντουφέκι καταστήματα κλείνουν επειδή δεν βρίσκουν να πουλήσουν εσύ λες να μειώσουν οι πελάτες τις παραγγελίες τους;;;

 

Το πρόβλημα δεν ειναι οι πελάτες που παραγγέλνουν αυτό ειναι το μόνο καλό στην υπόθεση το πρόβλημα ειναι στις εταιρίες που δεν μπορούν να οργανώσουν τα πρακτορεία τους και βάζουν εσάς να κόψετε τον λαιμό σας! 

 

Ας προσλάβουν εποχικούς ας αλλάξουν σύστημα το τι θα κάνουν σαν πελάτες εμάς δεν μας νοιάζει και δεν θα έπρεπε αν μας νοιάζει! 

 

Ακου εκει "αγοράστε λιγότερα" :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dr_Pepper είπε

Ρε φίλε τι λες τώρα; Στην ελλάδα της κρίσης κτλ που η αγορά κυνηγάει τους πελάτες με το ντουφέκι καταστήματα κλείνουν επειδή δεν βρίσκουν να πουλήσουν εσύ λες να μειώσουν οι πελάτες τις παραγγελίες τους;;;

Το πρόβλημα δεν ειναι οι πελάτες που παραγγέλνουν αυτό ειναι το μόνο καλό στην υπόθεση το πρόβλημα ειναι στις εταιρίες που δεν μπορούν να οργανώσουν τα πρακτορεία τους και βάζουν εσάς να κόψετε τον λαιμό σας! 

Ας προσλάβουν εποχικούς ας αλλάξουν σύστημα το τι θα κάνουν σαν πελάτες εμάς δεν μας νοιάζει και δεν θα έπρεπε αν μας νοιάζει! 

Ακου εκει "αγοράστε λιγότερα" :P 

Για αλλη μια φορα αφηνω αυτο εδω. και οποιος καταλαβε καταλαβε !

Screenshot 2020-11-22 001014.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Στην Γερμανία οι αποθήκες (που έχουν πολλά περισσότερα δέματα) είναι κάπως έτσι 

 

Εσυ μας δουλευεις,δεν εξηγειται αλλιως.

Ζεις στην ΕΛΛΑΔΑ,παρτο χαμπαρι.

@apos2008 Φιλε δεν εχει νοημα,αστους,δεν τους βρισκεις πουθενα.

Εχω βαρεθει να διαβαζω τα ιδια εδω μεσα,οτι οι κουριερ πρεπει να λενε και ευχαριστω που τους δινουν ψωμι οι ελληναρες,οι οποιοι ελληναρες ειναι υπευθυνοι 

για αυτη την κατασταση,και στο τελος παλι τους φταινε οι κουριερ που δεν προλαβαινουν να παραδωσουν τα δεματακια με τα λαμπακια που αγορασαν απο το eshop.

 

 

43 λεπτά πριν, dompred είπε

Σορυ κιόλας που οι καταναλωτές αγοράζουν και δίνουν δουλειά στις κούριερ. Και που ξέρεις εσύ και η κάθε κούριερ τι περνάει ο άλλος, τι αγοράζει και πόσο ανάγκη το έχει για να το πάρει.

Οι οποιοι ιδιοι καταναλωτες, γιατι αυτο ειστε φιλε μου,καταναλωτες,βριζουν τις κουριερ που δεν παραδιδουν εγκαιρα οτι βλακεια εχουν αγορασει.
Και επειδη συνηθως τα δεματα γραφουν επανω τι ειναι,μιλαμε για βλακειες.
Καμια αναγκη,μα καμια,στο λεω απο πρωτο χερι.Οποτε κοψε λιγο το παραμυθι,εχουμε κουραστει.

Λιγος σεβασμος και υπομονη,γιατι δεν παλευεται πλεον το φερσιμο σας.

Επεξ/σία από StamTheMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Εσυ μας δουλευεις,δεν εξηγειται αλλιως.

Ζεις στην ΕΛΛΑΔΑ,παρτο χαμπαρι.

@apos2008 Φιλε δεν εχει νοημα,αστους,δεν τους βρισκεις πουθενα.

Εχω βαρεθει να διαβαζω τα ιδια εδω μεσα,οτι οι κουριερ πρεπει να λενε και ευχαριστω που τους δινουν ψωμι οι ελληναρες,οι οποιοι ελληναρες ειναι υπευθυνοι 

για αυτη την κατασταση,και στο τελος παλι τους φταινε οι κουριερ που δεν προλαβαινουν να παραδωσουν τα δεματακια με τα λαμπακια που αγορασαν απο το eshop.

Ετσι ειναι ! Εδω υπαρχουν σοβαροτερα προβληματα εισαι στη χωρα του δε λειτουργει τπτ. και οι κουριερ τους πειραξαν επειδη δε πειραν εγκαιρα τα παπουτσια τα βρακια τις καλτσες και οτι μικρομαλακια ειδαν σε προσφορα . και ερχονται στα καταστηματα και ξεσπουν λες και τους επιασες απο το λαιμο. και την ακουν οι καημενοι οι υπαλληλοι που μονο αυτοι που δε φταινε.

Επεξ/σία από apos2008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, apos2008 είπε

Ετσι ειναι ! Εδω υπαρχουν σοβαροτερα προβληματα εισαι στη χωρα του δε λειτουργει τπτ. και οι κουριερ τους πειραξαν

Και δεν πρόκειται ποτέ να λυθούν αν παίζουμε την κολοκυθειά μεταφέροντας την ευθύνη αλλου! 

 

Αν ο καθένας μας απλά κοιτούσε να κάνει την δουλειά του καλύτερα/σωστότερα το 99% των προβλημάτων σε αυτή την χώρα δεν θα υπήρχε. 

 

Αλλά πετάτε ένα "στην ελλάδα είσαι" και απο εδώ παν και τ'άλλα.... 

 

Στην ελλάδα έχουμε ένα χέρι ή ένα πόδι; είμαστε πιο βλάκες τι; 

 

Στην ελλάδα είσαι... 

 

Να μην μας πειράζει τιποτα τότε.... Παραγγέλνω γύρο και βρίσκω μια μεγάλη τρίχα μέσα "στην ελλάδα είσαι" 

 

Ο σκουπιδοτενεκές στην γειτονιά βουνό απο σκουπίδια "στην ελλάδα είσαι" 

 

αγοράζω κάτι και μου έρχεται σπασμένο "στην ελλάδα είσαι" 

 

Με αυτό το σκεπτικό όλα απλά θα χειροτερεύσουν! 

 

Ναι είμαι στην Ελλάδα! και δεν θέλω να ζω σαν να είμαι στο Αφγανιστάν! 

 

Ο καθένας πρέπει να κάνει το κομμάτι του για να γίνει αυτό. 

 

Όπως είπα και πιο πάνω δεν μου φταίνε οι υπάλληλοι αλλά οι εταιρίες απλά το ότι προσπαθείτε να τις δικαιολογήσετε πάλι δεν μπορώ να το καταλάβω! 

Εγώ θα ντρεπόμουν αν εκει που δούλευα είχαν τέτοια χάλια σαν αυτά που έδειξε το stam με την φωτό σιγουρα δεν φταίτε μόνο εσείς και μάλλον την μεγαλύτερη ευθύνη την έχουν άλλοι πιο πάνω αλλά και πάλι όχι μόνο κάθεστε με σταυρωμένα χέρια αλλά το αποδέχεστε αυτό. 

 

Ο πατέρας μου Έλληνας είναι με απολυτήριο δημοτικού και δουλεύει σε μια εταιρία με πυρασφάλειες στην γερμανία έχει ευθύνη για τον χώρο του τα αποθέματα του κτλ αν πας και δεις εκει που δουλεύει θα νομίζεις ότι ειναι χειρουργείο και τα κάνει όλα αυτός έλληνας είναι όχι στην ελλάδα αλλά κάνει και αυτός το κομμάτι του.. δεν τους ψεκάζουν στην γερμανία για να ειναι καλύτεροι! Απλά θέλει και μεράκι και να βάλεις μπρος και εσύ απο τον πιο μικρό υπάλληλο στον μεγαλύτερο προϊστάμενο. 

  • Like 2
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@StamTheMan κατσε για να καταλαβω. Λες δηλαδη οτι η παραπανω φωτο ειναι λογικη απο θεμα οργανωσης? Γιατι εχω κατι ξυλα στο αποθηκακι που ειναι πιο συμμαζεμενα απο αυτον τον χαμο

@apos2008 δεν θα ερπεπε να σε νοιαζει αν ο πελατης εχει παραγγειλει βρακια και καλτσες. Αν στην σελιδα αναφερει 1 εργασιμη για να παει απο την πολη Α στην Β, δεν φταιμε εμεις που γινομαστε ανυπομονοι. Εξαλλου ετσι λειτουργουμε. Πιστευω ολοι εχουμε ανατρεξει παλιοτερα σε καποιο παλιοτερο τρακινγκ για να υπολογισουμε τον συνηθες χρονο.

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

@StamTheMan κατσε για να καταλαβω. Λες δηλαδη οτι η παραπανω φωτο ειναι λογικη απο θεμα οργανωσης? Γιατι εχω κατι ξυλα στο αποθηκακι που ειναι πιο συμμαζεμενα απο αυτον τον χαμο

@apos2008 δεν θα ερπεπε να σε νοιαζει αν ο πελατης εχει παραγγειλει βρακια και καλτσες. Αν στην σελιδα αναφερει 1 εργασιμη για να παει απο την πολη Α στην Β, δεν φταιμε εμεις που γινομαστε ανυπομονοι. Εξαλλου ετσι λειτουργουμε. Πιστευω ολοι εχουμε ανατρεξει παλιοτερα σε καποιο παλιοτερο τρακινγκ για να υπολογισουμε τον συνηθες χρονο.

ΔΕ ΧΩΡΑΝΕ. Μπες εσυ εκει μεσα και φτιαχτα,αφου σου φαινεται τοσο απλο.

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Και δεν πρόκειται ποτέ να λυθούν αν παίζουμε την κολοκυθειά μεταφέροντας την ευθύνη αλλου! 

Αν ο καθένας μας απλά κοιτούσε να κάνει την δουλειά του καλύτερα/σωστότερα το 99% των προβλημάτων σε αυτή την χώρα δεν θα υπήρχε. 

Αλλά πετάτε ένα "στην ελλάδα είσαι" και απο εδώ παν και τ'άλλα.... 

Στην ελλάδα έχουμε ένα χέρι ή ένα πόδι; είμαστε πιο βλάκες τι; 

Στην ελλάδα είσαι... 

Να μην μας πειράζει τιποτα τότε.... Παραγγέλνω γύρο και βρίσκω μια μεγάλη τρίχα μέσα "στην ελλάδα είσαι" 

Ο σκουπιδοτενεκές στην γειτονιά βουνό απο σκουπίδια "στην ελλάδα είσαι" 

αγοράζω κάτι και μου έρχεται σπασμένο "στην ελλάδα είσαι" 

Με αυτό το σκεπτικό όλα απλά θα χειροτερεύσουν! 

Ναι είμαι στην Ελλάδα! και δεν θέλω να ζω σαν να είμαι στο Αφγανιστάν! 

Ο καθένας πρέπει να κάνει το κομμάτι του για να γίνει αυτό. 

Όπως είπα και πιο πάνω δεν μου φταίνε οι υπάλληλοι αλλά οι εταιρίες απλά το ότι προσπαθείτε να τις δικαιολογήσετε πάλι δεν μπορώ να το καταλάβω! 

Εγώ θα ντρεπόμουν αν εκει που δούλευα είχαν τέτοια χάλια σαν αυτά που έδειξε το stam με την φωτό σιγουρα δεν φταίτε μόνο εσείς και μάλλον την μεγαλύτερη ευθύνη την έχουν άλλοι πιο πάνω αλλά και πάλι όχι μόνο κάθεστε με σταυρωμένα χέρια αλλά το αποδέχεστε αυτό. 

Ο πατέρας μου Έλληνας είναι με απολυτήριο δημοτικού και δουλεύει σε μια εταιρία με πυρασφάλειες στην γερμανία έχει ευθύνη για τον χώρο του τα αποθέματα του κτλ αν πας και δεις εκει που δουλεύει θα νομίζεις ότι ειναι χειρουργείο και τα κάνει όλα αυτός έλληνας είναι όχι στην ελλάδα αλλά κάνει και αυτός το κομμάτι του.. δεν τους ψεκάζουν στην γερμανία για να ειναι καλύτεροι! Απλά θέλει και μεράκι και να βάλεις μπρος και εσύ απο τον πιο μικρό υπάλληλο στον μεγαλύτερο προϊστάμενο. 

Σαφως και στη γερμανια λειτουργουν αλλιως και ποιο οργανωμενα. Εδω δε γινεται να αλλαξει κατι θες δε θες. οσο και να παραπονιεσαι για κατι απλα χανεις το χρονο σου και το σαλιο σου.Εμεις δε μπορουμε να κανουμε κατι για να αλλαξουν οι εταιρειες αυτη τη κατασταση αυτο δικο τους θεμα ειναι. Νομζιζεις δε τα ξερουν τα προβληματα ? Σιγουρα τα ξερουν απλα δε τους νοιαζει. Η δε μπορουν να τα διορθωσουν .Σιγουρα ολα ειναι για το κερδος αλλα και αυτες σαν εταιρειες εχουν ζημια να πληρωσουν απο πισω εχουν προστηματα εχουν 1002 που κανενας δε ξερει ποιο ειναι το ακριβες Background.Εμεις βλεπουμε και κρινουμε μονο απο την απ'εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ο κόσμος είναι κλεισμένος στα σπίτια του, φυσικά και υπάρχει υπερκαταναλωτισμός, αν οι εταιρίες κούριερ λειτουργούν με το ίδιο προσωπικό με πέρυσι π.χ. και η πίεση έχει διπλασιαστεί, δεν είναι ευθύνη του κόσμου.

Εσύ βλέπεις υποτιμητικά αυτόν που παραγγέλνει παπούτσια, γιατί δε το θεωρείς είδος πρώτης ανάγκης, το μαγαζί που πουλάει παπούτσια όμως στηρίζεται σε αυτές τις "χαζές" αγορές. Guess what, σχεδόν καμία αγορά απο ηλεκτρονικό μαγαζί δεν είναι είδος πρώτης ανάγκης. Δε μεταφέρετε όργανα για μεταμόσχευση, μεταφέρετε ρούχα, παιχνίδια για XBOX και χριστουγεννιάτικα στολίδια.

Η ευθύνη είναι των εταιριών, ούτε του κούριερ, ούτε του καταναλωτή. Εδώ κυκλοφορούν 2 και 3 βανάκια DHL στο ίδιο τετράγωνο ταυτόχρονα και το Άμαζον μοιράζει κατα κύριο λόγο μόνο του. Και καθυστερήσεις υπάρχουν, αλλά αν δε βγαίνει η δουλειά, σου στέλνουν εμαιλ οτι θα παραδοθεί την επόμενη και δε σε αφήνουν όλη τη μέρα στο παλούκι.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

ΔΕ ΧΩΡΑΝΕ. Μπες εσυ εκει μεσα και φτιαχτα,αφου σου φαινεται τοσο απλο.

Aυτο δεν ενδιαφερει ομως τον πελατη.Ο πελατης χρεωθηκε και πληρωσε ενα ποσο για παραδοση courier.Oτι αλλη συζητηση γινεται ειναι για λαικισμος και τον ταπεινο κουριερ.Δεν λεω οτι ευθυνεται αυτος,αλλα υπαρχουν και κουριερ που ΔΕΝ κανουν την δουλεια τους.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vasilllis είπε

Aυτο δεν ενδιαφερει ομως τον πελατη.Ο πελατης χρεωθηκε και πληρωσε ενα ποσο για παραδοση courier.Oτι αλλη συζητηση γινεται ειναι για λαικισμος και τον ταπεινο κουριερ.Δεν λεω οτι ευθυνεται αυτος,αλλα υπαρχουν και κουριερ που ΔΕΝ κανουν την δουλεια τους.

Α τωρα δεν ειμαστε δλδ ολοι  μεσα στην πανδημια,τωρα ειστε πελατες και ενω ολος ο πλανητης υπολειτουργει,εσεις περιμενετε να δουλεψουν σωστα οι κουριερ στο ελλαδισταν.
Μαγκα μου,ζειτε σε δικο σας κοσμο ετσι;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dr_Pepper είπε

Ε με τέτοιο χάλι πως να βγάλεις άκρη; Φυσικά, και φταίνε οι εταιρίες κούριερ που επιτρέπουν τέτοιο χάλι μη εφαρμόζοντας κάποιο σύστημα που να αποτρέπει τέτοια ρεζιλίκια! 

Στην Γερμανία οι αποθήκες (που έχουν πολλά περισσότερα δέματα) είναι κάπως έτσι 

maxresdefault.jpg

και τα στέλνουν στην ώρα τους και αυθημερόν και φθηνότερα. 

Ο stam λέει χαζομάρες .

Χωράνε δε χωράνε ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ... να κόψουν το λαιμό τους ... όπως δε με ενδιαφέρει καθόλου τι συμβαίνει μέσα σε μια αυτοκινητοβιομηχανια. Ας είναι όλα μπο@δελο , πρόβλημα τους, των εργαζομένων και τον ιδιοκτητών. Αυτό που ενδιαφέρει είναι το αμάξι που θα πάρει να κάνει αυτά που λέει ότι κάνει.

That said ...

Το να παίρνεις σαν μέτρο μια προφανώς στημένη φωτό από κάποιο site η κάποιο προωθητικό υλικό της DHL δεν είναι μέτρο σύγκρισης. Και δεν είναι μονο θέμα ελλάδας vs εξωτερικού (όχι μόνο, παίζει φυσικά και αυτό κάποιο ρολο) είναι και θέμα μικρής vs μεγάλης εταιρειας οικονομίες κλίμακας και δυνατότητες έρευνας και ανάπτυξης τεχνολογιών. Δε μπορεις να συγκρίνεις ένα μαγαζάκι σαν την ACS με ένα γίγαντα σαν την DHL ή τη UPS

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, DrLo said:

Χωράνε δε χωράνε ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ... να κόψουν το λαιμό τους ... όπως δε με ενδιαφέρει καθόλου τι συμβαίνει μέσα σε μια αυτοκινητοβιομηχανια.

Καταλαβαινεις οτι ο κλαδος των μεταφορων υποφερει τωρα,ετσι;
Καταλαβαινεις οτι ζουμε μια ΠΡΩΤΟΓΝΩΡΗ κατασταση,ετσι;

 


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...