Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή είχες λεον άστρα κλπ οπως είπες το βλέπεις σαν λύση ανάγκης..Το μέγκαν   θα το πάρει ο εξηντάρης ο συνταξιούχος. Το πούμα το c5 οκ ωραία είναι το μεγκαν όχι. . Με το που βάλεις κλειδι έχασες τα μισα από ότι έχεις δώσει.Αντιεμπορικο αυτοκίνητο.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις γύρισα από Renault δεν υπήρχε πωλητής να ρωτήσω για το capture

Είδα και το golf μου άρεσε πολύ και μέσα και έξω αλλά στα 22.500 με 7.9 επιτόκιο ( έτσι είπε ο πωλητής) στα 5 χρόνια βγαίνει η δόση 278

Τώρα πως στο C5 που κάνει 23160 με ίδιο επιτόκιο στα ίδια χρονιά με ίδια προκαταβολή βγαίνει 258 ο μήνας δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή διαβαζω λίγο τα παλιά post και βλέπω αναφέρθηκε Jeep renegade. Το είχα δει από πίσω και συγνώμη με το συμπάθειο δλδ δεν μπορώ να μην το πω μου θύμησε ......... σοβαρά δεν ξέρω πως να το περιγράψω. Με αυτά τα X στα  πίσω φανάρια πρέπει να το σχεδίασε ο σείρινακης ξέρετε ο γνωστός με τις ταινίες.Απορω ποιος τεράστιός σχεδιαστής έβαλε τα X πίσω.Οποίος το πάρει πρέπει να αλλάξει άμεσα τα πίσω φωτιστικά. 
Με το συμπάθιο δλδ χωρίς να θέλω να προσβάλω οποίος το έχει πάρει.

 

26 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

Δεν κρατάς το leon ;;

Να σαι καλά ρε φιλε. με όλη μου την καρδιά να σαι καλά.

Επεξ/σία από mp123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους δεν έχουν διαβάσει όλο το ποστ ένα ρεζουμεΤο Leon ήταν τούμπανο , το ερωτεύτηκα από όταν βγήκε , μου χάλασε 3 φορές το κιβώτιο με 750ε κόστος κάθε φορά που το έφτιαχνα.

Το πούλησα απλά επειδή φοβόμουν που θα βρισκόμουν την επόμενη φορά που θα με άφηνε , αλλιώς θα το κράταγα ακόμη 15 χρόνια.

Για αυτό όσο χαζό και αν ακούγεται σκέφτομαι να το ξαναπάρω αλλά με μηχανικό κιβώτιο.

Αυτά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχες όμως αγοράσει μεταχειρισμένο που δεν ήξερες τη χρήση που έκανε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης.

Ενώ τώρα θα αγοράσεις καινούριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, mp123 είπε

Επειδή διαβαζω λίγο τα παλιά post και βλέπω αναφέρθηκε Jeep renegade. Το είχα δει από πίσω και συγνώμη με το συμπάθειο δλδ δεν μπορώ να μην το πω μου θύμησε ......... σοβαρά δεν ξέρω πως να το περιγράψω. Με αυτά τα X στα  πίσω φανάρια πρέπει να το σχεδίασε ο σείρινακης ξέρετε ο γνωστός με τις ταινίες.Απορω ποιος τεράστιός σχεδιαστής έβαλε τα X πίσω.Οποίος το πάρει πρέπει να αλλάξει άμεσα τα πίσω φωτιστικά. 
Με το συμπάθιο δλδ χωρίς να θέλω να προσβάλω οποίος το έχει πάρει.

 

..Χμμμμμ..Εγώ το περιμένω!!!!!!!

Και υποτίθεται οτι το Χ είναι απο τα μεταλλικά κάνιστρα!!!

(δεν μου πέρασε απο το μυαλό ο σειρινάκης...χεχεχεχεχε!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/4/2020 στις 11:06 ΜΜ, tsofras είπε

Αν και δεν έχω κάτι με τις μάρκες kia , hyundai , ξέρω ότι είναι αρκετά καλές οι τιμές , 5-7 χρόνια εγγύηση , δεν έχω κόμπλεξ με την μάρκα αλλά σε κάποια που μπήκα πριν κάτι μήνες μου φάνηκε πολύ ψεύτικο το εσωτερικό τους.

Δεν μπαίνουν όλα στο ίδιο τσουβάλι . Η χιουντάϊ έχει κάνει άλματα. Έχεις δει το νέο i30 ; Έχει 1.4 με 140 άλογα , μηχανικό , κάπου 20Κ παρά κάτι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dr_73 είπε

Δεν μπαίνουν όλα στο ίδιο τσουβάλι . Η χιουντάϊ έχει κάνει άλματα. Έχεις δει το νέο i30 ; Έχει 1.4 με 140 άλογα , μηχανικό , κάπου 20Κ παρά κάτι .

Το i30 δεν το είχε αλλά μπήκα στο Tucson και απογοητεύτηκα από τα πλαστικά ενώ είναι τόσο όμορφο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

..Χμμμμμ..Εγώ το περιμένω!!!!!!!

Και υποτίθεται οτι το Χ είναι απο τα μεταλλικά κάνιστρα!!!

(δεν μου πέρασε απο το μυαλό ο σειρινάκης...χεχεχεχεχε!!!)

Συγνώμη φιλε μου. Ωραίο τσιποειδη αλλά τα X το χαλάνε μόνο αυτό. Δεν ξέρω.Μια γνώμη λέω . Αν σου αρέσουν φυσικα δεν μου πέφτει κανένας λόγος αλλά ρωτά ετσι αν υπάρχουν αλλά φωτιστικά..

31 λεπτά πριν, tsofras είπε

 

Για αυτό όσο χαζό και αν ακούγεται σκέφτομαι να το ξαναπάρω αλλά με μηχανικό κιβώτιο.

Αυτά

Είναι σαν να ξαναπαντρεύεσε την ίδια γυναίκα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, mp123 είπε

Συγνώμη φιλε μου. Ωραίο τσιποειδη αλλά τα X το χαλάνε μόνο αυτό. Δεν ξέρω.Μια γνώμη λέω . Αν σου αρέσουν φυσικα δεν μου πέφτει κανένας λόγος αλλά ρωτά ετσι αν υπάρχουν αλλά φωτιστικά..

 

 Φίλε μου τι ζητάς συγγνώμη.... Επειδή λες το σου αρέσει? 

Το θέμα μου εμένα είναι ότι το έκλεισα τέλη Φεβρουαρίου.. Ακόμα το περιμένω.. 

Και ξέρεις η αναμονή είναι σπαστική 

 

(Αυτό με τα πίσω φώτα ούτε καν το πρόσεξα!!!!!!!. Να έρθει με το καλό....) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, mp123 είπε

Συγνώμη φιλε μου. Ωραίο τσιποειδη αλλά τα X το χαλάνε μόνο αυτό. Δεν ξέρω.Μια γνώμη λέω . Αν σου αρέσουν φυσικα δεν μου πέφτει κανένας λόγος αλλά ρωτά ετσι αν υπάρχουν αλλά φωτιστικά..

Είναι σαν να ξαναπαντρεύεσε την ίδια γυναίκα. 

Ξέρεις και ξέρει τα χούγια σου

Τέλος

Μίλησα με Seat από Οκτώβρη το νέο Leon, τον έβαλα και είδε το moose test μου είπε το Arona FR έχει άλλες αναρτήσεις , ζάντες δεν έχει καμία σχέση

Θα πάω να το δώ με την γυναίκα αύριο γιατί το παράτησα μόνο για το moose test

Ρώτησα και για το δικό μου έχει 3 ετοιμοπαραδοτα με led, ηλιοροφή , 18αρες στα 21900 και είπε θα μου κάνει καλύτερη τιμή θα πάω αύριο να τα πούμε

Μπορεί να είναι ίδιο με αυτό που είχα και πιο παλιό αλλά πείτε μου στα 21500 ( λέμε ότι το ρίχνει έστω 400) τι άλλο υπάρχει με 1.5 150 άλογα, led,18αρες, ηλιοροφή , start button, οθόνη κομπλέ με τα φυσικά του κουμπιά και όμορφο σε αυτά τα λεφτά να πάω να το πάρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ σου είπα εξ αρχής. Πάρε ότι σου αρέσει. (Και φυσικά αυτό που καλύπτει τα πιο πολλά θέλω σου). 

Εγώ σου ξαναλέω για την δική μου απόφαση, έλαβα τα υπερ και τα κατά και το εκλεισα... 

Και αυτό με το endo στα έχει διορθωθεί.. 

Επεξ/σία από @pnea1973
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Εγώ σου είπα εξ αρχής. Πάρε ότι σου αρέσει. (Και φυσικά αυτό που καλύπτει τα πιο πολλά θέλω σου). 

Εγώ σου ξαναλέω για την δική μου απόφαση, έλαβα τα υπερ και τα κατά και το εκλεισα

Έχω εξαντληθεί ψυχολογικά απορώ που κάποιοι το κάνετε ένα χρόνο μπράβο σας.

Επειδή δεν έμεινε κάτι άλλο να ψάξω, πάω αύριο με την γυναίκα να δεί το αρονα.

Μένει να αποφασίσω αν θέλω SUV ή hatchback ( το leon έχει και την ηλιοροφή ρε γμτ)

Οπότε ένα από τα 2 θα πάρω

Αν θέτε γράψτε κανά υπέρ κατά ανάμεσα σε αυτά τα 2 σαν κατηγορίες όμως , όχι ότι το είχα ήδη, αυτό το ξέρω 🤣

Ναι ξέρω αν μετά από 25 σελίδες πάρω το ίδιο θα θέλετε να με φάτε. Προς υπεράσπιση μου το είχα αναφέρει σε προηγουμενα ποστ 😅

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...