Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

+1 για τα κορεάτικα.

Μερικές ακόμα προτάσεις:

Renault Megane 1.3 TCE 115HP στα 17990. Υπάρχει και με 140 ίππους στα 18990. Με διζωνικό, αισθητήρες, 5 χρόνια εγγύηση. Τίμιο θεωρώ.

Peugeot 308 1.2 110HP με 16100. Δεν ξέρω τι παίζει με εξοπλισμό και διαθεσιμότητα όμως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, tsofras είπε

γιατί ?

Γιατί θα ξενερώσεις με την επιλογή σου. Δεν είσαι για κορεατη. Άφησες το Leon σου για να ακολουθήσεις την μόδα των suv, καυλωσες με το νέο Leon για να πάρεις τελικά χιουνται; Άστο μην περνεις τίποτα καλύτερα. 

Είδα έναν με ένα i30 τώρα, φιμε τζάμι, βρουν βρουν η μηχανή χωσιματα αριστερά δεξιά για να καταλήξουμε τελικά μαζί στο φανάρι 😂😂😂. Θα γέλαγα με τον κλασσικό μαλακα ότι αμάξι και να είχε σε παρόμοιο σκηνικό, το γεγονός όμως ότι την είδε ταχύτητα το χιουνται με έκανε να γελάσω διπλά. Ναι ναι ξέρω "γαμάει", "5 χρόνια εγγύηση", "πλούσιο", "δεν χαλάνε" κλπ 😀😀😀

Όχι @tsofras Ο Χ Ι 

 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, chill είπε

Γιατί θα ξενερώσεις με την επιλογή σου. Δεν είσαι για κορεατη. Άφησες το Leon σου για να ακολουθήσεις την μόδα των suv, καυλωσες με το νέο Leon για να πάρεις τελικά χιουνται; Άστο μην περνεις τίποτα καλύτερα. 

Είδα έναν με ένα i30 τώρα, φιμε τζάμι, βρουν βρουν η μηχανή χωσιματα αριστερά δεξιά για να καταλήξουμε τελικά μαζί στο φανάρι 😂😂😂. Θα γέλαγα με τον κλασσικό μαλακα ότι αμάξι και να είχε σε παρόμοιο σκηνικό, το γεγονός όμως ότι την είδε ταχύτητα το χιουνται με έκανε να γελάσω διπλά. Ναι ναι ξέρω "γαμάει", "5 χρόνια εγγύηση", "πλούσιο", "δεν χαλάνε" κλπ 😀😀😀

Όχι @tsofras Ο Χ Ι 

Φίλε αλήθεια δεν στέκουν αυτά που λες. Το κόλλημα σου είναι σαν την νοοτροπία με τις αθηναϊκές πινακίδες.

Χαλάρωσε και δες πιο σφαιρικά την πραγματικότητα. 

Κατά αρχάς το νέο i30 μοιάζει και με leon και με focus μην σου πω και με tipo. 

Επεξ/σία από barimagas
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Johnkeppas είπε

Εκλεισα ένα FEEL 1,2 110hp μεταχειρισμένο που είχε η αντιπροσωπεια στη Συγγρού με μόλις 252 χλμ. Μου κατέβασε την τιμή στα 15500 αλλά δεν μου έκανε δωρα κτλ. Η αντιπροσωπεία στην Θεσσαλονίκη για καινουργιο, ακόμα και για ένα μεταχειρισμένο που διαπραγματευόμουν, μου έδινε συναγερμο και υποβραχιόνιο. Αλλά νομίζω ότι 15500 είναι πολύ καλή τιμή για αμάξι με 1η άδεια 20/3/20 και 252 χλμ στο κοντέρ

Πολλα μεταχειρισμενα με πολυ λιγα χιλιομετρα βλεπω τελευταια 🤔

Feedback για καταναλωση εχουμε, και αν τα 110 ειναι «τιμια»;

 

2 ώρες πριν, li@m είπε

Στη σφαίρα του είδα φως και μπήκα: Επειδή θα πάω το απόγευμα να κλείσω το c3 aircross(με χρηματοδότηση). Επειδή είναι η 1η μου φορά που κλείνω αυτοκίνητο υπάρχουν κάποια βήματα που πρέπει να ακολουθήσω; Πχ να έχω χαρτί που να αναφέρει τα δώρα γραπτώς; Ευχαριστώ

Εκανες td?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bjj-p είπε

Πολλα μεταχειρισμενα με πολυ λιγα χιλιομετρα βλεπω τελευταια 🤔

Feedback για καταναλωση εχουμε, και αν τα 110 ειναι «τιμια»;

Εκανες td?

Αυτό που είναι να πάρω εγώ έβγαλε άδεια 4 μέρες πριν την καραντίνα. Και με το τέλος της το έβγαλαν προς πώληση. Οι κάτοχοι μου έχουν πει για 6-6,5 στον αυτοκινητόδρομο, την Παρασκευή που θα έχω γυρίσει στην Θεσσαλονίκη θα έχω ιδία άποψη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια βοήθεα παρακαλώ, τη γνώμη σας:

Σε γνωστή μου, της προτείνουν εταιρικό (leasing) αυτοκίνητο και πρέπει να επιλέξει:

Mini One (1.500cc - 102hp - αυτόματο - 4.0m)

Ford Puma (1000cc - 125hp - μηχανικό - 4.2m)

Mercedes A 160 (1332cc - 109hp - μηχανικό - 4.4m)

Προέρχεται από Polo, οπότε έχει μια ανασφάλεια με το αυτόματο κιβώτιο και το μέγεθος. Η καθημερινή της διαδρομή μικρή (15-20 χλμ) και θα έχει πάρκινγκ.

Τι λέτε, ποιο προτείνετε;

Να της πω να πάρει το one.. πιστεύω συνηθίζεται το αυτόματο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, sacredcrow είπε

Παιδιά μια βοήθεα παρακαλώ, τη γνώμη σας:

Σε γνωστή μου, της προτείνουν εταιρικό (leasing) αυτοκίνητο και πρέπει να επιλέξει:

Mini One (1.500cc - 102hp - αυτόματο - 4.0m)

Ford Puma (1000cc - 125hp - μηχανικό - 4.2m)

Mercedes A 160 (1332cc - 109hp - μηχανικό - 4.4m)

Προέρχεται από Polo, οπότε έχει μια ανασφάλεια με το αυτόματο κιβώτιο και το μέγεθος. Η καθημερινή της διαδρομή μικρή (15-20 χλμ) και θα έχει πάρκινγκ.

Τι λέτε, ποιο προτείνετε;

Να της πω να πάρει το one.. πιστεύω συνηθίζεται το αυτόματο.

Ποιας χρονιάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, sacredcrow είπε

Το polo είναι παλιό, 2002 από όσο ξέρω.

αυτα που είναι να πάρει. Καινούρια είναι;

Επεξ/σία από djcat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες γύρισα

18000€ για 1.0 120 άλογα με 11.3 0 -100

Αντίστοιχα ντο Kia Ceed 1.0 21000€

Να τα χέσω τα χιλιαρια είπαμε να κάνω πίσω αλλά στον κινητήρα δυσκολεύομαι να πάω σε χιλιαρη με 17 κιλά ροπής

Ακόμη και η γυναίκα συμφωνεί

Πφφφ με βλέπω για Leon ....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, tsofras είπε

Παίδες γύρισα

18000€ για 1.0 120 άλογα με 11.3 0 -100

Αντίστοιχα ντο Kia Ceed 1.0 21000€

Να τα χέσω τα χιλιαρια είπαμε να κάνω πίσω αλλά στον κινητήρα δυσκολεύομαι να πάω σε χιλιαρη με 17 κιλά ροπής

Ακόμη και η γυναίκα συμφωνεί

Πφφφ με βλέπω για Leon ....

Σου δώσανε καμιά πληροφορία μήπως για το facelift?
Ο καινούργιος 1,5 με τα 160 άλογα πιστεύω θα είναι ότι πρέπει, εφόσον δεν ξεφεύγει υπερβολικά στην τιμή φυσικά...
Πάντως 18.000 για 1000αρι με τον συγκεκριμένο εξοπλισμό, δεν τον θεωρώ άσχημη τιμή, πόσο μάλλον όταν άλλοι ζητάνε κοντά 25.000 για παρόμοιους κινητήρες, αλλά σίγουρα δεν είναι για να βάζεις φωτιά στο δρόμο..

Επεξ/σία από Christos Vvs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, tsofras είπε

Παίδες γύρισα

18000€ για 1.0 120 άλογα με 11.3 0 -100

Αντίστοιχα ντο Kia Ceed 1.0 21000€

Να τα χέσω τα χιλιαρια είπαμε να κάνω πίσω αλλά στον κινητήρα δυσκολεύομαι να πάω σε χιλιαρη με 17 κιλά ροπής

Ακόμη και η γυναίκα συμφωνεί

Πφφφ με βλέπω για Leon ....

Μετρημένο στα 10.6 (0-100) το i30. Αν σε κάλυψε το peugeot, μια χαρά θα σου φανεί. Κάνε test drive.


Δες και το megane ξανά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, tsofras είπε

 

Πφφφ με βλέπω για Leon ....

Ποιος θα το έλεγε όταν ξεκίνησε το τοπικ ότι μετά από τόσες σελίδες θα φτάναμε εδώ. 

Πάντως χωρίς κολλήματα, τοσα λεφτά για χιλιαρια μου φαίνονται υπερβολικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sacredcrow είπε

Παιδιά μια βοήθεα παρακαλώ, τη γνώμη σας:

Σε γνωστή μου, της προτείνουν εταιρικό (leasing) αυτοκίνητο και πρέπει να επιλέξει:

Mini One (1.500cc - 102hp - αυτόματο - 4.0m)

Ford Puma (1000cc - 125hp - μηχανικό - 4.2m)

Mercedes A 160 (1332cc - 109hp - μηχανικό - 4.4m)

Προέρχεται από Polo, οπότε έχει μια ανασφάλεια με το αυτόματο κιβώτιο και το μέγεθος. Η καθημερινή της διαδρομή μικρή (15-20 χλμ) και θα έχει πάρκινγκ.

Τι λέτε, ποιο προτείνετε;

Να της πω να πάρει το one.. πιστεύω συνηθίζεται το αυτόματο.

Αν θέλει να κάνει και τη μόστρα της σε καμιά βόλτα, τότε το Mini, αλλιώς πιο αυτοκίνητο είναι το A 160.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...