Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχεις κολλήσει κι εσυ απο τον Φώτη... εγώ πήγα προπονηση και μετά για φαγητο, οπου πήρα μια ατομική σαλάτα κι ενα φιλέτο κοτοπουλο με γιαούρτι και ψητά λαχανικά. Τωρα τι κάνετε εκει στα βράχια δε ξερω :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Σκαρφάλωμα, ηλιοθεραπεία, σίγουρα με φαγητό και χαβαλέ. Τωρά γιατί το κάνουμε δεν υπάρχει λογική απάντηση.

 

Αλλά μόλις γύρισα πλάκωμα φουλ θαλασσινά, καλαμαράκια, γαρίδες και χταπόδια. Σα να μην υπάρχει αύριο όμως. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις πιεσεις στον παγκο, σηκωνετε το κεφαλι σας καθολου κατα τη διαρκεια της κινησης? Εμενα μου βγαινει πολυ ενστικτωδως να το σηκωνω οταν κατεβαζω τη μπαρα γιατι νιωθω πως με βοηθαει στη συγκεντρωση και νιωθω πιο δυνατος στην επαναληψη, ενω αν το εχω κατω ολο το σετ νιωθω πιο αδυναμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν το σηκώνω. Το κάνουν αρκετοί πάντως αυτό που λες. Στο powerlifting οι αυστηρές federations δεν το επιτρέπουν πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν το σηκώνω. Το κάνουν αρκετοί πάντως αυτό που λες. Στο powerlifting οι αυστηρές federations δεν το επιτρέπουν πάντως.

Για λογους cheating ή υγειας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιαδηποτε κινηση σου βγαινει οπως λες "ενστικτωδως" σε οποιαδηποτε ασκηση οχι μονο στις πιεσεις παγκου ειναι κατα 99% η φυσικη αντιδραση του σωματος ωστε να υποβοηθησει να σηκωσεις το βαρος, κοινως ειναι το "κλεψιμο" που λεμε. Αλλα κλεψιματα μπορει να ειναι επικινδυνα κ αλλα οχι. Οσο πιο πολυ καιρο ασχολεισαι με βαρυ θα μπορεις σιγα σιγα να "αισθανεσαι" ποια μερη "δινουν" και βοηθανε και θα προσπαθεις τουλαχιστον να τα περιοριζεις κ να απομονωνεις μονο το μυ/μυς που θες εκεινη τη στιγμη.

Με αλλα λογια ειναι αυτο που φωναζουν οι γυμναστες, μη δινεις εμφαση στα κιλα αλλα στη σωστη εκτελεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για λογους cheating ή υγειας?

Θαρρώ πως σε maximum προσπάθειες και για τα δύο. Λογικά θα αναφέρει το λόγο στο rulebook αλλά βαριέμαι να το ψάχνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιαδηποτε κινηση σου βγαινει οπως λες "ενστικτωδως" σε οποιαδηποτε ασκηση οχι μονο στις πιεσεις παγκου ειναι κατα 99% η φυσικη αντιδραση του σωματος ωστε να υποβοηθησει να σηκωσεις το βαρος, κοινως ειναι το "κλεψιμο" που λεμε. Αλλα κλεψιματα μπορει να ειναι επικινδυνα κ αλλα οχι. Οσο πιο πολυ καιρο ασχολεισαι με βαρυ θα μπορεις σιγα σιγα να "αισθανεσαι" ποια μερη "δινουν" και βοηθανε και θα προσπαθεις τουλαχιστον να τα περιοριζεις κ να απομονωνεις μονο το μυ/μυς που θες εκεινη τη στιγμη.

Με αλλα λογια ειναι αυτο που φωναζουν οι γυμναστες, μη δινεις εμφαση στα κιλα αλλα στη σωστη εκτελεση

Κανω σχεδον 5 χρονια γυμναστικη με βαρη αλλα τωρα τελευταια αρχισε να μου βγαινει αυτο.Το να σηκωνεις το κεφαλι δε νομιζω να βοηθαει πουθενα στον παγκο παρα μονο στη συγκεντρωση..εγω φοβαμαι μην προκαλει κανα τραυματισμο λογω διαφορας στην κλιση που θα παρει ο αυχενας σε σχεση με τη σπονδυλικη στυλη.

Στο γκουγκλ δε λενε κατι συγκεκριμενο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλη η ουσία εκει ειναι, στο φαΐ μετά :D

Kαλα θα σε δω το καλοκαιρι  πως θα σκασεις στην Τηνο .Ενω εμεις θα ειμαστε αλλη μια χρονια talk of the town  στην παραλια!

Γυρισαμε απο Βαρδουσια εκανε πολυ καλη μερα ειχε χιονι αλλα σουκου δεν ξεκουραστηκαμε καθολου  και φυσικα σημερα εχει  δυνατη προπονηση στο gym .

Δεν πειραζει θα αραξω του χρονου :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...