Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μαγκες και μαγκισσες για δωστε μια αποψη εδω.

 

Αμα παω για γυμναστικη πολυ πρωι πριν την δουλεια ή Σ/Κ, νιωθω καλα με το σωμα μου, κινουμαι καλα, "δινω πονο", νιωθω οτι βελτιωνομαι τελος παντων και το απολαμβανω. Αμα παω για γυμναστικη μετα την δουλεια, ειμαι αισθητα χειροτερος, 30-40% κατω, και απο αποψη ενεργειας αλλα και γενικοτερης συγκεντρωσης. Σερνομαι κυριολεκτικα.

 

Υπνος 5,5-6,5 ωρες, διατροφη παντα γιαουρτι με φυστικοβουτηρο για πρωινο και μεσημεριανο παντα προσπαθω να βαζω πρωτεινη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ρε συ δε νομίζω οτι θέλει και ερώτημα

 

Λογικό ειναι μετά απο όλη την πίεση της ημέρας να μην αποδίδεις το ίδιο. Αν θες να κανεις κατι με τη διατροφή σου πρέπει να κοιτάς να έχεις πάντα καλο υδατάνθρακα πριν το τζιμ. Δε ξερω αν τρως στη δουλειά ή πας έτσι γυμναστήριο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες και μαγκισσες για δωστε μια αποψη εδω.

 

Αμα παω για γυμναστικη πολυ πρωι πριν την δουλεια ή Σ/Κ, νιωθω καλα με το σωμα μου, κινουμαι καλα, "δινω πονο", νιωθω οτι βελτιωνομαι τελος παντων και το απολαμβανω. Αμα παω για γυμναστικη μετα την δουλεια, ειμαι αισθητα χειροτερος, 30-40% κατω, και απο αποψη ενεργειας αλλα και γενικοτερης συγκεντρωσης. Σερνομαι κυριολεκτικα.

 

Υπνος 5,5-6,5 ωρες, διατροφη παντα γιαουρτι με φυστικοβουτηρο για πρωινο και μεσημεριανο παντα προσπαθω να βαζω πρωτεινη.

Συνέχησε πρωί. Αν δεν μπορείς να φας το πρωί τότε κάνε ένα γεύμα με γενναία ποσότητα υδατάνθρακα το βράδυ. Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις pre και intra workout carbs...κανά gatorade ή κάποιον χυμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 κιλο πανω,ναιιιιιι

Παμε σιγα παιρνω τα πανω μου.Αλλα ακομα πολυ αδυνατος ,θελω αλλα 2 κιλακια να δεσω λιγο ,ελπιζω και μετα νερακια απο την κρεατινη να πριστουμε λιγο.

post-125473-0-13154800-1489182550_thumb.jpg

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο, Σωκρατη. Με τα genetics σου σε συνδυασμο με το νεαρο της ηλικιας κ της τεστο, θα δεις πολυ καλα αποτελεσματα στο 1ο τριμηνο της επανοδου σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα αλλάνια.

Τωρα το ανακάλυψα αυτο το θρεντ ειμαι και εγω κομμάτιας τωρα μπήκα στη γραμμωση πρίν κάνα μήνα.

1 ερώτηση να κάνω αρχικά...

τρωω τουλάχιστον 6 αυγά τη μέρα ολόκληρα ειτε βραστά είτε ομελέτα το κάνει κανένας άλος?αλοι λένε δέν παιζει τίποτα άλοι οτι ανεβάζει χωλιστερίνη κτλ κτλ..τι στο πστ παιζει με αυτο τελικα το κάνω καιρό και δέν εχω καένα θέμα αλλά δέν εκανα και εξετάσεις αιματος τα τελευταια χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα αλλάνια.

Τωρα το ανακάλυψα αυτο το θρεντ ειμαι και εγω κομμάτιας τωρα μπήκα στη γραμμωση πρίν κάνα μήνα.

1 ερώτηση να κάνω αρχικά...

τρωω τουλάχιστον 6 αυγά τη μέρα ολόκληρα ειτε βραστά είτε ομελέτα το κάνει κανένας άλος?αλοι λένε δέν παιζει τίποτα άλοι οτι ανεβάζει χωλιστερίνη κτλ κτλ..τι στο πστ παιζει με αυτο τελικα το κάνω καιρό και δέν εχω καένα θέμα αλλά δέν εκανα και εξετάσεις αιματος τα τελευταια χρόνια

 

Εγω τρωω 3 + πολυ πραμα απο ασπραδια. Νομιζω 6 ειναι υπερβολη.

 

Λινκιν, κι εγω γυμναζομαι πρωι καθως εχω απογευματινη δουλεια. Αν τυχει, σε καποια αργια, να γυμναστω απογευμα πραγματι βλεπω διαφορα (οχι τοσο μεγαλη οσο εσυ), κυριως στην ενεργεια. Λογικο ομως,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες και μαγκισσες για δωστε μια αποψη εδω.

 

Αμα παω για γυμναστικη πολυ πρωι πριν την δουλεια ή Σ/Κ, νιωθω καλα με το σωμα μου, κινουμαι καλα, "δινω πονο", νιωθω οτι βελτιωνομαι τελος παντων και το απολαμβανω. Αμα παω για γυμναστικη μετα την δουλεια, ειμαι αισθητα χειροτερος, 30-40% κατω, και απο αποψη ενεργειας αλλα και γενικοτερης συγκεντρωσης. Σερνομαι κυριολεκτικα.

 

Υπνος 5,5-6,5 ωρες, διατροφη παντα γιαουρτι με φυστικοβουτηρο για πρωινο και μεσημεριανο παντα προσπαθω να βαζω πρωτεινη.

 

Λογικο ειναι ρε ,

περα απο το προφανες  πως μετα την δουλεια εισαι κουρασμενος  αν ειναι και χειρονακτικη δεν το συζηταω καν , παιζει ρολο και ποτε  εχει "μαθει" ο οργανισμος να αποδιδει .

Εγω για παραδειγμα κανω βαρη μεσημερι  αν παω μετα τις 8 το βραδυ  δεν τραβαω  και απορω αυτους που πανε 9-10 ,μαζι με αυτους που τους αρεσει το παστιτσιο τους εχω καταταξει στους ανωμαλους χαχαχα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερωτηση απευθυνεται σε οσους κανουν πρωινο αεροβιο προ φαγητου.

ποση ωρα αφοτου ξυπνησετε, κανετε αεροβιο? Πινετε καφε πριν το αεροβιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερωτηση απευθυνεται σε οσους κανουν πρωινο αεροβιο προ φαγητου.

ποση ωρα αφοτου ξυπνησετε, κανετε αεροβιο? Πινετε καφε πριν το αεροβιο?

Οτι θελουμε κανουμε .

 

Εγω οταν κανω που δεν ειναι και πολυ συχνα  περιπου μιση ωρα αφου εχω ξυπνησει και αφου πιω  ενα μεγαλο ποτηρι νερο και φαω κανα μηλο ,κατι να μπει μεσα στον οργανισμο .

Καφε πινω μετα το αεροβιο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερωτηση απευθυνεται σε οσους κανουν πρωινο αεροβιο προ φαγητου.

ποση ωρα αφοτου ξυπνησετε, κανετε αεροβιο? Πινετε καφε πριν το αεροβιο?

 

 

Δεν κάνω αερόβιο. Κάνε όποτε σε βολεύει. Πίνε καφέ, απλά να μην έχει ζάχαρη ή γάλα (για αυτό που το θες εσύ)

 

Πχ. εγώ τρώω μετά από 2 ώρες αφότου ξυπνήσω. (νερό και σκέτος καφές μέχρι τότε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερωτηση απευθυνεται σε οσους κανουν πρωινο αεροβιο προ φαγητου.

ποση ωρα αφοτου ξυπνησετε, κανετε αεροβιο? Πινετε καφε πριν το αεροβιο?

Η αερόβια άσκηση το πρωι ειναι ότι καλύτερο στο να κάψεις λίπος.

Ξυπνόντας ο οργανισμός δέν εχει αποθέματα υδατάνθρακα οπότε μόλις εσύ χρειαστείς ενέργεια θα κάψει απόπου βρεί απο το 1ο λεπτό της ασκησης, Οταν λέω θα κάψει ενοω οτι βρεί λίπος αλλά και μυηκό ιστό αν τωρα εσύ κάνεις αερόβια σωστα τοτα θα κάψει περισότερο λίπος παρά μυες αν πάρεις και αμινιοξέα τότε θα προστατέψεις περισότερο τον μυικό ιστό σου απο τον καταβολισμό.

Ο καφές (γενικά η καφείνη) λειτουργει σάν λιποδιαλύτης και σου δίνει και εξτρα ενέργεια χωρις θερμίδες οποτε οχι δέν πειράζει αρκει να είναι σκέτος.

Οσο πιο γρήγορα τόσο το καλύτερα γιατί όσο αργεις τόσο θα πεινάς και θα αυξάνετε ο καταβολισμός.

*οταν λέω να κάνεις αερόβια σωστα ενωω να δουλευεις σε καρδιακους παλμούς περίπου 60-70% αυτο το βρήσκεις ευκολα με ενα τυπο αφαιρόντας απο το 220 την ιλικία σου και κάτι άλλα γκουγκλαρετο θα δείς.. απλά για να το πετύχεις πρεπει να βλέπεις τους καρδιακους παλμούς σου οπότε χρειάζεσε ενα απο αυτα τα μαραφέτια που τους μετράνε, ρολόι με ζώνη που δένει στο στήθος πχ εγώ τέτοιο έχω.

Απο εκεινους τους παλμους και πάνω πάλι καις λιπος αλλά ταυτόχρονα και μυες οποτε η χρυση τομή καρδιακών παλμών αι καυση λίπους ειναι κάπου εκει 60-70 μπορεί και 80% ψάξτο λίγο δέν θυμάμαι ακριβός εγτω δουλευω στους 137 περίπου παλμους.

Αυτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...