Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Το βάρος

Η νευρομυικη συναρμογή.

Αυτά τα μυς και λίπος είναι τρέχα γυρευε

Μια γυναίκα με ίδιο βάρος με ένα άντρα και μικρότερο ποσοστό λίπους, πολύ δύσκολα θα είναι δυνατότερη. Η έλλειψη τεστοστερόνης στη μήτρα καί κατά την εφηβεία, δεν της επέτρεψαν την ύπαρξη αριθμου και αποδοτικότητας νευρομυικων συνάψεων όπως στους άντρες και δε μπορεί να παράξει το ίδιο έργο.

Αυτό όμως την διευκολύνει στο να μην εξαντλείται και να μην νιώθει κομμάτια μετά από βαριές προπονήσεις, επανέρχονται πιο γρήγορα. Έχει και τα καλά του

Γενικά σωστός. Βέβαια η μακροχρόνια προπόνηση αλλάζει τα δεδομένα. Π.χ η κόρη μου έχει την ίδια η και περισσότερη δύναμη από εμένα στα πόδια. Το βλέπω στην πρέσα στο βάρος και προπαντώς στις επαναλήψεις . Και έχει πόδι πολύ-πολύ μικρότερο από το δικό μου.

Όμως γυμνάζεται ανελλιπώς εδώ και 15 χρόνια από 3 μέχρι 6 φορές την εβδομάδα με πολύ μικρά διαλείμματα .

https://realgreekprotein.gr/

 

Εχουμε καποια αποψη η εμπειρια απο την συγκεκριμενη?

Άμα την δοκιμάσεις πες μας την εμπειρία σου.

Είναι και Ελληνική να την υποστηρίξουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά σωστός. Βέβαια η μακροχρόνια προπόνηση αλλάζει τα δεδομένα. Π.χ η κόρη μου έχει την ίδια η και περισσότερη δύναμη από εμένα στα πόδια. Το βλέπω στην πρέσα στο βάρος και προπαντώς στις επαναλήψεις . Και έχει πόδι πολύ-πολύ μικρότερο από το δικό μου.

Όμως γυμνάζεται ανελλιπώς εδώ και 15 χρόνια από 3 μέχρι 6 φορές την εβδομάδα με πολύ μικρά διαλείμματα .

 

 

Τεοκε ποσο χρονων ειναι η κορη σου  και γυμναζεται 15 χρονια σερι ?

 

 

 

Πηγαμε αυθημερον απο τα ξημερωματα χτες Ταυγετο χιονιζε ολη μερα ψηλα ,καναμε πτωσεις,αγκυρωσεις  και τεχνικες διασωσης σε crevasse,κουβαλαγαμε 20 κιλα φορτιο οι αντρες οι κοπελες λιγοτερα . κατεβηκαμε απογευμα και πηγαμε σε  μια ταβερνα ενος χωριου  που πρεπει να εφαγα το συμπαν ολο .

Ετσι γινεται αποκατασταση και αναπληρωση θερμιδων :)

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,

Φίλος μου έδωσε να δοκιμάσω το Link.png Site: hardgainer extreme και μετά από δυο σκουπ ουσιαστικά με έπιασε ένας πόνος στη μέση πίσω στην αριστερή πλευρά (κάπου στο αριστερό νεφρό που λέμε).

Τις δυο μέρες αυτές δε γυμναζόμουν. Σταμάτησα να το παίρνω. Ο πόνος παραμένει έντονος κυρίως όταν ακουμπάω την πλάτη μου σε καρέκλα ή κάθισμα αυτοκινήτου. 

 

Συμπτωματικά (?)....Το ίδιο είχα πάθει και περσι που είχα δοκιμάσει για 5 μέρες την κρεατίνη της ίδιας εταιρίας.
Το είχα ψάξει περσι για νεφρά κτλ και όλες οι εξετάσεις ήταν πεντακάθαρες.

 

Υπάρχει περίπτωση να με πειράζει η κρεατίνη ή κάποιο απο τα στοιχεία που περιέχουν τα δυο αυτά "συμπληρώματα" ;

Υπάρχει άλλος που το έχει πάθει;

Τι προτείνεται; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,

Φίλος μου έδωσε να δοκιμάσω το Link.png Site: hardgainer extreme και μετά από δυο σκουπ ουσιαστικά με έπιασε ένας πόνος στη μέση πίσω στην αριστερή πλευρά (κάπου στο αριστερό νεφρό που λέμε).

Τις δυο μέρες αυτές δε γυμναζόμουν. Σταμάτησα να το παίρνω. Ο πόνος παραμένει έντονος κυρίως όταν ακουμπάω την πλάτη μου σε καρέκλα ή κάθισμα αυτοκινήτου. 

 

Συμπτωματικά (?)....Το ίδιο είχα πάθει και περσι που είχα δοκιμάσει για 5 μέρες την κρεατίνη της ίδιας εταιρίας.

Το είχα ψάξει περσι για νεφρά κτλ και όλες οι εξετάσεις ήταν πεντακάθαρες.

 

Υπάρχει περίπτωση να με πειράζει η κρεατίνη ή κάποιο απο τα στοιχεία που περιέχουν τα δυο αυτά "συμπληρώματα" ;

Υπάρχει άλλος που το έχει πάθει;

Τι προτείνεται; 

Φιλε για αυτα τα πραγματα δεν ειναι καταλληλο ενα φορουμ να απαντησει .

Σε γιατρο απευθυνομαστε ,μπορει να εχεις 1000 πραγματα που πανε στραβα σε σενα, μπορει να  εισαι και κατα φαντασιαν ασθενης  και να νομιζεις πως σε ποναει κατι διοτι παλι νομιζεις πως πηρες αναβολικα  και να μην εχεις τιποτα απολυτως  ...

Σε καθε περιπτωση  για θεματα υγιειας απευθυνομαστε στους ειδικους οχι στον" Μητσο "ενος forum. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ανέφερα έχω κάνει όλες τις σχετικές εξετάσεις , τις έχουν δει γιατροί και ήταν όλα καλά.

Η ερώτησή μου έχει να κάνει με το σκεύασμα ουσιαστικά και αν είναι  πιθανό να οφείλεται σε αυτό Δε ζήτησα κάποια ιατρική συμβουλή. 

Τώρα για το "κατα φαντασία ασθενής" καλύτερα να μην απαντήσω.

Συγνώμη για την ενόχληση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεοκε ποσο χρονων ειναι η κορη σου  και γυμναζεται 15 χρονια σερι ?

 

 

 

Πηγαμε αυθημερον απο τα ξημερωματα χτες Ταυγετο χιονιζε ολη μερα ψηλα ,καναμε πτωσεις,αγκυρωσεις  και τεχνικες διασωσης σε crevasse,κουβαλαγαμε 20 κιλα φορτιο οι αντρες οι κοπελες λιγοτερα . κατεβηκαμε απογευμα και πηγαμε σε  μια ταβερνα ενος χωριου  που πρεπει να εφαγα το συμπαν ολο .

Ετσι γινεται αποκατασταση και αναπληρωση θερμιδων :)

Είκοσι τριών . 5 χρονών την έστειλα κολυμβητήριο ,8 χρονών Π.Τ μέχρι τώρα ,παραπάνω από 15 χρόνια.

Και εγώ ρε φίλε τρώω τον αγκλέουρα. Καθαρά μεν αλλά συνέχεια. Ευτυχώς δεν έχω πετάξει προγκήλια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,

Φίλος μου έδωσε να δοκιμάσω το Link.png Site: hardgainer extreme και μετά από δυο σκουπ ουσιαστικά με έπιασε ένας πόνος στη μέση πίσω στην αριστερή πλευρά (κάπου στο αριστερό νεφρό που λέμε).

Τις δυο μέρες αυτές δε γυμναζόμουν. Σταμάτησα να το παίρνω. Ο πόνος παραμένει έντονος κυρίως όταν ακουμπάω την πλάτη μου σε καρέκλα ή κάθισμα αυτοκινήτου. 

 

Συμπτωματικά (?)....Το ίδιο είχα πάθει και περσι που είχα δοκιμάσει για 5 μέρες την κρεατίνη της ίδιας εταιρίας.

Το είχα ψάξει περσι για νεφρά κτλ και όλες οι εξετάσεις ήταν πεντακάθαρες.

 

Υπάρχει περίπτωση να με πειράζει η κρεατίνη ή κάποιο απο τα στοιχεία που περιέχουν τα δυο αυτά "συμπληρώματα" ;

Υπάρχει άλλος που το έχει πάθει;

Τι προτείνεται; 

Μην παιρνεις συμπληρωματα αρχικα αφου το λες μονος οτι σε πειραζουν, αλλα εφοσον εκανες εξετασεις και τα βρηκαν ολα κομπλε δε ξερω..πρεπει να το ψαξεις κιαλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Φωτης γυρνάει στα βουνά, εγώ ξεκινάω πτυχιακή παλούκι όλη η βιβλιογραφία στα αγγλικά, να ψάχνω ιατρικές ορολογίες και γενετικής. Αυτές ειναι οι αδικίες της ζωής.

 

Μέσα σε ολα βέβαια και το τζιμ το οποίο ειναι σΕ πολυ καλο σημείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Φωτης γυρνάει στα βουνά, εγώ ξεκινάω πτυχιακή παλούκι όλη η βιβλιογραφία στα αγγλικά, να ψάχνω ιατρικές ορολογίες και γενετικής. Αυτές ειναι οι αδικίες της ζωής.

 

Μέσα σε ολα βέβαια και το τζιμ το οποίο ειναι σΕ πολυ καλο σημείο.

Ελα να σε παρω και σενα στα βουνα  να σε κανω τουμπανο  ειναι και  γαμω τις γυμναστικες .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή η whey 100% της on double choco.  Και για κάποιο λόγο μου έχει ανοίξει την όρεξη και τρώω συνέχεια. Απο 81 κιλά που ήμουν ,είμαι στα 83. Θα ανεβάσω και photos τέλος του μήνα που υπολογίζω να είμαι στα 85 κιλά. Τώρα πόσο λίπος, πόσο νερό και πόσοι μύες θα είναι δεν ξέρω. Θα ανεβάσω photos και θα συγκρίνουμε όλοι μαζι :P.

 

Πάντως νιώθω δυνατότερος και καλύτερα γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...