Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

CYCLE HARD GO BAD.

 

είχα καιρό να βαρέσω μεγάλη διαδρομή, πρέπει να ξαναφτιάξω λίγο τα πνευμόνια μου και τη στρατηγική μου.

ανοίγει ο καιρός και η διάθεση (αγώρασα και καινούργιο frame MOHOHOHO)

Screen_Shot_2017-04-01_at_18.19.29.png

Επεξ/σία από γροσερισοπ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω κανω καθε μερα 28 χλμ και λεω οτι κατι κανω...

 

Το παραπάνω ειναι διαδρομη

 

 

άλλη φάση ρε.. εντάξει θέλει και ένα commit και όρεξη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν το κανω για προπονηση. Ερχεται σαμ δευτερος παραγοντας. Παω στην δουλειά με αυτο τωρα που καλυτερευσε ο καιρος. Απλα δεν ξερω αν επελεξα σωστο ποδηλατο. Δες στο θεμα ποδηλατο που εχω γραψει τι ποδηλατο εχω και τι λαστιχα του εβαλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν το κανω για προπονηση. Ερχεται σαμ δευτερος παραγοντας. Παω στην δουλειά με αυτο τωρα που καλυτερευσε ο καιρος. Απλα δεν ξερω αν επελεξα σωστο ποδηλατο. Δες στο θεμα ποδηλατο που εχω γραψει τι ποδηλατο εχω και τι λαστιχα του εβαλα

 

 

για κούρσα εισουν μαν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στάση στα γκούντις ... (έτσι γράφει στο πλάνο σου τουλ.)

 

 

αυτό είναι segment που καταγράφεται στο στραβά, και είμαι 4ος σε αυτή τη διαδρομή από τους 170 που το έχουν τρέξει.. (30λεπτά εγώ, ο τελευταίος κάπου στη 1 ώρα.. :P)

 

τι να τα κάνω τα γκούντις έχω τα τζελάκια.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα το κατάλαβα και γω, δεν ηξερα

 

Κλασικό λαθος που κανει κάποιος αρχάριος στο ποδήλατο,και εγώ πριν μερικα χρονια που ψαχνόμουν για ποδηλατο, κατι σαν το δικο σου ειχα στο μυαλό μου  και ευτυχώς σε ποδηλατικό φόρουμ που ειχα ρωτήσει με έπεισαν για σκέτο πιρούνι .

Ποδήλατο με ανάρτηση μονο αποκλειστικα για χωμα(και αν).Εχω δει κατα διαστήματα σε καλη τιμη μεταχειρισμενα fitness-hybrid ποδηλατα ,που πιστευω ειναι μια χαρα στα χιλιομετρα που κανεις.

 

Στα δικα μου τωρα....... μετα απο την χειμερία νάρκη που πέφτω καθε χρονο ειχα βαλει στόχο να ξεκινήσω απο τον Απριλιο(όπως ειχα κανει και πέρσι) εντατικά γυμναστική-διατροφή αλλα αυτο το διάστημα δουλευω απο το πρωί μεχρι το βράδυ οποτε ειναι αδύνατο.

Το μονο καλο ειναι οτι δεν ξέφυγα το χειμώνα στο φαγητό και εχει κρατηθεί το σωμα μου σε σχετικα καλα(για τα δικα μου στανταρ)  οπότε ελπίζω να μην μου παρει ενα αιώνα  για να πιάσω μια καλή φόρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι τους ποδηλάτες,

 

έχω ένα πόνο πίσω και κάτω από το αριστερό γόνατο όταν τρέχω, κάπου στην γάμπα πάνω πάνω, στους τένοντες του δικεφάλου. 

Και σκέφτηκα την εναλλακτική, για αερόβια να κάνω ποδήλατο.

 

Επειδή δεν υπάρχουν οι τρανταγμοί όπως στο τρέξιμο, σκέφτομαι ότι στο ποδήλατο δεν θα νιώθω ενοχλήσεις, έχει κάποιος σχετική εμπειρία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εγκαταληψω την ελλαδα και βελτιωθουν τα οικονομικα μου(χλωμο το βλεπω) μπορει να το αλλαξω. Ή να το δωσω στην κοπελα μου και να δωσουμε το δικο της που ναι μαπα. Matrix.

 

Αληθεια θα επαιρνα χωρις αναρτηση αν ηταν να διαλεξω τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω ψηθεί πολλάκις να αγοράσω ποδήλατο, και τυχαία μόνο δεν πήρα στην αρχή του περσινού καλοκαιριού...

 

...αλλά τελικά καλύτερα, αρκετά χρήματα και για να τα "βγάλει" το ποδήλατο πρέπει να το χρησιμοποιείς συχνά, μετά όμως σε τρώει το άγχος μη στο φάνε, τουλάχιστον εδώ στις μεγαλουπόλεις

 

...κι είναι κι αυτοί που ό,τι και να επιλέξεις πάντα θα σου λένε "βάλε παραπάνω να πάρεις το Χ που είναι καλύτερο", οπότε λίγο-λίγο μαζεύονται, βγαίνεις εκτός προϋπολογισμού, ξενερώνεις και ησυχάζεις...

 

...πρέπει να υπάρχει και μια "κουλτούρα" ποδηλάτου και στους οδηγούς, πχ Πρέβεζα που είμαστε κάθε χρόνο κυκλοφορούν παντού, σε μεγάλες πόλεις όμως - κι ειδικά αν το θες για τις καθημερινές διαδρομές σου σε πολυσύχναστους δρόμους - όλο και κάποιος μάπας θα στη κάνει τη δουλειά, αφού δεν είναι συνηθισμένοι σε ποδήλατα στους μεγάλους δρόμους και δεν κοιτάνε.

 

(αν είναι να εξαρτάσαι από τους "ποδηλατοδρόμους" βέβαια, τότε περαστικά, κάνω τις διαδρομές με γρήγορο περπάτημα και κάνω κι εκεί τη γυμναστική μου, πχ 25ης Μαρτίου με Σιδηροδρομικό σταθμό, 55λεπτά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...