Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Gon, οι καλύτερες μπάρες έβερ που έχω δοκιμάσει τις συστήνω ανεπιφύλακτα.

τις συγκριμένες τις έχει και το iherb.com, δες μήπως βγαίνουν πιο οικονομικά εκεί

επίσης, καλές έχει και το ΜΡ, εγώ πήρα για την εκδρομή στη Μάνη από κει με 2.04€/τμχ  και 2.14/ τμχ https://www.myprotein.gr/sports-nutrition/pro-bar-elite-sample/11291155.html  και https://www.myprotein.gr/sports-nutrition/high-protein-bar-sample/11291186.html 


 Κατι ψηλο ασχετο τα κοριτσια της ηλικιας μου (20+-) που βλεπω στο γυμναστηριο κανουν ολες μα ολες τις ιδιες ασκησεις.Διαδρομο-->μηχανημα προσαγωγων απαγωγων-->εκτασεις τετρακεφαλων-->leg curl--> πρεσσα και κανα κοιλιακο.Βλεπουν κανα αποτελεσμα με αυτες τις ακσησεις;;Στις δεκα που βλεπω η μια να κανει σκουωτ ας πουμε η εστω ελευθερα βαρη.

κάνουν τα καρμπόν προγράμματα του γυμναστηρίου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εμενα οι quest δε με τρέλαναν αν και σε πολλούς αρέσουν πολυ όπως στη Δήμητρα. Θετικά σχόλια έχω διαβάσει και για της musclepharm τις μπάρες, δεν έχω δοκιμάσει ομως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Κατι ψηλο ασχετο τα κοριτσια της ηλικιας μου (20+-) που βλεπω στο γυμναστηριο κανουν ολες μα ολες τις ιδιες ασκησεις.Διαδρομο-->μηχανημα προσαγωγων απαγωγων-->εκτασεις τετρακεφαλων-->leg curl--> πρεσσα και κανα κοιλιακο.Βλεπουν κανα αποτελεσμα με αυτες τις ακσησεις;;Στις δεκα που βλεπω η μια να κανει σκουωτ ας πουμε η εστω ελευθερα βαρη.

Σκουωτ και ελευθερα βαρη  ειναι advance level  ,εδω δεν  κανουν οι αντρες θα κανουν οι γκομενες ?

Οι περισσοτερες βαριουνται  και που πηγαινουν  gym  και κανουν κατι ψευτικες ασκησεις σε ομαδικα  για να γελαει ο κοσμος βλ zumba  και τετοια, λιγες το ζουνε .

Και καλα να ειναι απο τις τυχερες που εχουν καλο σωμα by default  και δεν χρειαζεται να κανουν πολλα  ,αλλα εχει και κατι απαραδεκτες που δεν κανουν τιποτα για αυτο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Κατι ψηλο ασχετο τα κοριτσια της ηλικιας μου (20+-) που βλεπω στο γυμναστηριο κανουν ολες μα ολες τις ιδιες ασκησεις.Διαδρομο-->μηχανημα προσαγωγων απαγωγων-->εκτασεις τετρακεφαλων-->leg curl--> πρεσσα και κανα κοιλιακο.Βλεπουν κανα αποτελεσμα με αυτες τις ακσησεις;;Στις δεκα που βλεπω η μια να κανει σκουωτ ας πουμε η εστω ελευθερα βαρη.

Σκουωτ και ελευθερα βαρη  ειναι advance level  ,εδω δεν  κανουν οι αντρες θα κανουν οι γκομενες ?

Οι περισσοτερες βαριουνται  και που πηγαινουν  gym  και κανουν κατι ψευτικες ασκησεις σε ομαδικα  για να γελαει ο κοσμος βλ zumba  και τετοια, λιγες το ζουνε .

Και καλα να ειναι απο τις τυχερες που εχουν καλο σωμα by default  και δεν χρειαζεται να κανουν πολλα  ,αλλα εχει και κατι απαραδεκτες που δεν κανουν τιποτα για αυτο ...

 

Εξαρτάται τι στόχο βάζει ο καθένας/καθεμία στο γυμναστήριο, άλλος πηγαίνει για σώμα, άλλος για επιδόσεις στην αερόβια, άλλος στην αναερόβια, άλλος γιατί δεν έχει τι να κάνει... Δεν νομίζω τα ελεύθερα βάρη να είναι δα και advance level, εγώ απλά τα θεωρώ απαραίτητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ερευνήσει κανείς το θέμα των συμπληρωμάτων Βιταμίνης D3;

 

Αφού είχα διαβάσει διάφορα αρθράκια που πρότειναν τη συμπλήρωση της διατροφής για ενίσχυση των οστών και του ανοσοποιητικού, βρήκα μια καλή προσφορά στο iherb μαζί με EPA και το πήρα...

...αλλά απ' ότι βλέπω τώρα κινείται στο ανώτερο όριο (ή και ελαφρώς πάνω από αυτό) στα 5.000IU...

 

...και για να απορροφηθεί θέλει αυξημένη ποσότητα μαγνησίου και βιταμίνης Κ2 στη διατροφή για να αποτραπούν διάφορες παρενέργειες λόγω της αυξημένης συσσώρευσης ασβεστίου

https://examine.com/supplements/vitamin-d/

 

Αν έχει κάποιος εμπειρία / γνώση ας τη καταθέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μεγάλες δόσεις της D3 συνιστώνται όταν τα επίπεδά της είναι χαμηλά. Αλλά αυτό το βλέπεις από εξετάσεις.

 

Οι δόσεις μπορεί να φτάνουν και τις 10.000 IU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γυναίκες κατά πλειοψηφία, πάνε στο στρώμα, κάνουν λίγα ροκανισματα, πολύ κινητό, διατάσεις χαλαρές και διάδρομο. Μετά φεύγουν.

 

Οι άντρες πιάνουν βάρη που δεν έχουν και τα σηκώνουν παρέα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γυναίκες κατά πλειοψηφία, πάνε στο στρώμα, κάνουν λίγα ροκανισματα, πολύ κινητό, διατάσεις χαλαρές και διάδρομο. Μετά φεύγουν.

 

Οι άντρες πιάνουν βάρη που δεν έχουν και τα σηκώνουν παρέα

Παντως και εγω στο gym ολη την ωρα με το κινητο ειμαι και γενικα ειμαι ολη την ωρα με το κινητο χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε handsfree τουλάχιστον, θα τον κάψεις τον εγκέφαλο.

ναι ρε εννοειται πως εχω εδω και 6-7 χρονια μονο με αυτο μιλαω ,οχι μην καψω τον εγκεφαλο αλλα βολευει πολυ  εχεις ελευθερα τα χερια κτλπ .

Και στο gym ετσι ακουω μουσικη πανω στον διαδρομο ,μου την σπαει να κρεμονται καλωδια .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Κατι ψηλο ασχετο τα κοριτσια της ηλικιας μου (20+-) που βλεπω στο γυμναστηριο κανουν ολες μα ολες τις ιδιες ασκησεις.Διαδρομο-->μηχανημα προσαγωγων απαγωγων-->εκτασεις τετρακεφαλων-->leg curl--> πρεσσα και κανα κοιλιακο.Βλεπουν κανα αποτελεσμα με αυτες τις ακσησεις;;Στις δεκα που βλεπω η μια να κανει σκουωτ ας πουμε η εστω ελευθερα βαρη.

Αυτο εγραφε το προγραμμα του γυμναστη :-D :-D

Copy pasta

Οι γυναίκες κατά πλειοψηφία, πάνε στο στρώμα, κάνουν λίγα ροκανισματα, πολύ κινητό, διατάσεις χαλαρές και διάδρομο. Μετά φεύγουν.

 

Οι άντρες πιάνουν βάρη που δεν έχουν και τα σηκώνουν παρέα

 

Αντρες γυναικα αν δεν σαρεσει η γυμναστικη και δεν γουσταρεις που πας σωμα δεν φτιαχνεις που να χτυπιεσαι.Μπορει να σηκωνουν καποιο βαρακι και να σκεφτονται αντε να τελειωσω να παω σπιτι να φτιαχτω να βγω το βραδυ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΣΚ έφυγε 2ήμερο στο Μουζάκι Τρικάλων. Απίστευτο πεδίο με καταπληκτική θέα. Άλλος βράχος. Αρχίζω να εμπλουτίζω το λεξιλόγιό μου σιγά σιγά εκτός Βόλου και Λίμνης.

 

Εγκαινίασα τις πρώτες καλές πτώσεις ως επικεφαλής, μετά από τόσο καιρό αναρρίχησης. Γενικά πρώτα μάθαινα τη διαδρομή με ήδη περασμένο σκοινί και ύστερα ανέβαινα επικεφαλής. Από δω και στο εξής ξεκινάω κατευθείαν και σε άγνωστες ως επικεφαλής. 2 φορές γύρω στα 3-4 μέτρα πτώση. Την πρώτη φορά, αφού έβγαλα τελικά τη διαδρομή και κατέβηκα με έπιασε μια ζαλάδα και έβλεπα ό,τι φώτιζε ο ήλιος πιο έντονο, ενώ είχα μία περίεργη γεύση στο στόμα. Πρώτη φορά έτσι. Όλα κομπλέ από εκεί και πέρα. Λογικά αδρεναλίνη;

 

Ψιλοχαρτογράφιση του πεδίου:

 

 

post-223995-0-94254200-1491333287_thumb.jpg

post-223995-0-84691700-1491332251_thumb.jpg

post-223995-0-71778800-1491332257_thumb.jpg

post-223995-0-76223400-1491333355_thumb.jpg

 

 

 

Και ο γραφών:

 

 

post-223995-0-16569100-1491332362_thumb.jpg

post-223995-0-09621300-1491333410_thumb.jpg

post-223995-0-51142800-1491333479_thumb.jpg

post-223995-0-73793700-1491333484_thumb.jpg

 

 

 

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...