Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ναι σε ξέρω προσωπικά και είπα 'ωπ να ο Βαγγέλης ο αχώνευτος, κάτσε να του κάνω ένα πικρόχολο σχόλιο!

 

40 συν κιλά δεν κάνεις κροσφιτ λέμε ούτε από άποψη δύναμης ούτε από άποψη αναπνοής και δεν στο λέει ο μπάρμπα Μήτσος αλλά κάποιος που το δουλεύει και δεν έχει καμία όρεξη να σε τρολαρει την αλήθεια σου λέει, γίνανε όλοι κροσφιταδες κοροϊδεύουν τον κόσμο για να βγάλουν εύκολο μεροκάματο επειδή έγινε της μόδας και γελάνε και οι πέτρες με τα προγράμματα τους!

Προφανώς η αγένεια είναι ένα από τα προτετηματα σου. Και επειδή δεν με ξέρεις για αυτό τον λόγο πρέπει να πιο προσεκτικός γιατί προσβάλλεις.

Το πόσο καλά ΔΕΝ το κάνω το ξέρω πολύ καλά.Από την αλλη σε τί εξυπηρετεί να κάνεις τέτοιο σχόλιο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς η αγένεια είναι ένα από τα προτετηματα σου. Και επειδή δεν με ξέρεις για αυτό τον λόγο πρέπει να πιο προσεκτικός γιατί προσβάλλεις.

Το πόσο καλά ΔΕΝ το κάνω το ξέρω πολύ καλά.Από την αλλη σε τί εξυπηρετεί να κάνεις τέτοιο σχόλιο ;

Αλήθεια στο λέω όχι επειδή ξερω τον Μαους , δεν είχε κατι πικρόχολο το σχόλιο του. Μια πραγματικότητα ανέφερε και δεν είχε σκοπό να σε θίξει απλά να αποτυπώσει μια αντικειμενικη αλήθεια.

 

Μη ξεχνάς οτι διαβάζει κι άλλος κόσμος. με τόσα κιλά παραπάνω πιέζεται πολυ το σωμα σου, αμα πας να το ζορίζεις και με μπάρες και τέτοια... άντε γεια σας γόνατα, rip μέση.

 

Μπράβο σου που ξεκίνησες ν ασχολείσαι, μπράβο για τη μεγάλη προσπάθεια που έκανες!!! Το ενα δεν αναιρεί το αλλο

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς η αγένεια είναι ένα από τα προτετηματα σου. Και επειδή δεν με ξέρεις για αυτό τον λόγο πρέπει να πιο προσεκτικός γιατί προσβάλλεις.

Το πόσο καλά ΔΕΝ το κάνω το ξέρω πολύ καλά.Από την αλλη σε τί εξυπηρετεί να κάνεις τέτοιο σχόλιο ;

Ας επιχειρησω εγω να πω σε τι εξυπηρετει .

Ας πουμε οτι διαβαζει ενα παιδακι εδω μεσα  το οποιο ειναι υπερβαρο και αυτο και  μαλιστα αρκετα ,40 κιλα ας πουμε πανω απο το  κανονικο του βαρος .

Επειδη ειναι και λιγο αγαθιαρικο διαβαζει εδω πως ενας επισης υπερβαρος κατα πολυ κανει crossfit πολυ καλα, δλδ σπερνει σε χρονους κτλπ . και επιχειρει λοιπον και αυτο να  τρεξει σε υπερμαραθωνιο επειδη του καρφωθηκε και εμπνευστηκε και απο εδω .

Ελα ομως που παθαινει καρδιακη ανακοπη  κατα την διαρκεια , πως θα αισθανθεις εσυ η' εγω ?

Οποτε καλυτερα να προσβαλεσαι εσυ(?) απο το να θετουμε τα πραγματα στις πραγματικες τους διαστασεις .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια που διάβασες ότι σπερνω στην προπόνηση; σοβαρά τώρα; προσβάλλεις για κάτι που δεν είπα;

 

Οπότε να κάνω ζουμπα για να μην πιέζομαι. Δεν το συνεχίζω παίδες.... δικό σας το τοπικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε ανθρωπε δε σου λενε να σταματησεις ή οτι δεν κανεις δουλεια με αυτο που κανεις, απλα ειναι πολυ νωρις ακομα για να νομιζεις οτι οντως κανεις πραγματικα crossfit 

αντιστοιχο παραδειγμα, ξεκιναω μαθηματα χορου ( εστω λατιν) και μετα απο 10 μαθηματα λεω οτι επιτελους χορευω κλπ κλπ

μα δε θα χορευω πραγματικα, αν συνεχισω τα μαθηματα για 10 χρονια τοτε ισως οντως να χορευω με την πραγματικη εννοια

 

συνεχισε να κανεις αυτο που κανεις, χασε κ αλλα κιλα και αν καταφερεις να το κρατησεις για καποια χρονια θα δεις κ μονος σου συγκρινοντας το τωρα με το τοτε οτι δεν εκανες crossfit στην αρχη

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε ανθρωπε δε σου λενε να σταματησεις ή οτι δεν κανεις δουλεια με αυτο που κανεις, απλα ειναι πολυ νωρις ακομα για να νομιζεις οτι οντως κανεις πραγματικα crossfit 

αντιστοιχο παραδειγμα, ξεκιναω μαθηματα χορου ( εστω λατιν) και μετα απο 10 μαθηματα λεω οτι επιτελους χορευω κλπ κλπ

μα δε θα χορευω πραγματικα, αν συνεχισω τα μαθηματα για 10 χρονια τοτε ισως οντως να χορευω με την πραγματικη εννοια

 

συνεχισε να κανεις αυτο που κανεις, χασε κ αλλα κιλα και αν καταφερεις να το κρατησεις για καποια χρονια θα δεις κ μονος σου συγκρινοντας το τωρα με το τοτε οτι δεν εκανες crossfit στην αρχη

ειναι ομως σαν να λες...

ΕΙμαι 15 ετων  κανω σεξ..

ειμαι 25 ετων κανω σεξ...

και ξαφνικα να του λες  φιλε....στα 45 κανεις αληθινο ΣΕΞ !!!!

 

εντελως φιλικα ετσι ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκολληστε. Αλλη μια τυπικη ιντερνετικη παρεξηγηση, δεν εχει νοημα να συνεχιστει.

 

Προπονηση καθε μερα πια. Τη μια καρδιο (περπατημα, τρεξιμο, ΗΙΙΤ, συνδυασμους αναλογως τα κεφια) την αλλη bodyweight full body με εναλλαγη ασκησεων για ποικιλια. 3 σετς, failure, +1 τουλαχιστον επαναληψη καθε βδομαδα.

 

Τα αποτελεσματα φαινονται. Απο skinny fat --> skinny strong. Φαση εχει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ομως σαν να λες...

ΕΙμαι 15 ετων  κανω σεξ..

ειμαι 25 ετων κανω σεξ...

και ξαφνικα να του λες  φιλε....στα 45 κανεις αληθινο ΣΕΞ !!!!

 

εντελως φιλικα ετσι ....

μα ειναι πολυ καλο το παραδειγμα που εδωσες κ επιβεβαιωνεις αυτο που λεω. το σεξ που εκανα στα 15 (προσωπικα 16) τοτε νομιζα οτι ηταν κ γαμω ,ουαου κλπ τωρα ειμαι 26 κ απλα γελαω ε τον τοτε εαυτο μου που νομιζε οτι γαμ@34%σε , χωρις να μπω σε λεπτομερειες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω να πω την εμπειρία μου.

 

Σταματησα να δουλευω απο την Παρασκευή.

 

Αρχισαν να πονανε οι φτερνες μου, τα ακρα των χεριων μου.

 

Πηγα γυμναστήριο, σημερα δευτερη προπονηση και νιωθω πολυ μεγαλη εξαντηση σαν να μαζευτονται ολοι οι μυς και να μην ειναι ελαστικοι. Λεω το σωμα εκει που ταν ολη την ωρα στην πιεση, τωρα βγαινουν ολα.

 

Τα κιλα οταν τα σηκωνω τα θεωρω ικανοποιητικα, αλλα μετα την πέμπτη επαναληψη ειναι σαν να μου λεει το σωμα μου βλακα ξεκουρασου.

 

Πιστευω να συνιθησει γρηγορα το σωμα μου στα νεα δεδομενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω να πω την εμπειρία μου.

 

Σταματησα να δουλευω απο την Παρασκευή.

 

Αρχισαν να πονανε οι φτερνες μου, τα ακρα των χεριων μου.

 

Πηγα γυμναστήριο, σημερα δευτερη προπονηση και νιωθω πολυ μεγαλη εξαντηση σαν να μαζευτονται ολοι οι μυς και να μην ειναι ελαστικοι. Λεω το σωμα εκει που ταν ολη την ωρα στην πιεση, τωρα βγαινουν ολα.

 

Τα κιλα οταν τα σηκωνω τα θεωρω ικανοποιητικα, αλλα μετα την πέμπτη επαναληψη ειναι σαν να μου λεει το σωμα μου βλακα ξεκουρασου.

 

Πιστευω να συνιθησει γρηγορα το σωμα μου στα νεα δεδομενα

Ετσι ενιωθα και εγω...αστα!! Εχω να παω 5 ημερες...ισως αυριο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω να πω την εμπειρία μου.

 

Σταματησα να δουλευω απο την Παρασκευή.

 

Αρχισαν να πονανε οι φτερνες μου, τα ακρα των χεριων μου.

 

Πηγα γυμναστήριο, σημερα δευτερη προπονηση και νιωθω πολυ μεγαλη εξαντηση σαν να μαζευτονται ολοι οι μυς και να μην ειναι ελαστικοι. Λεω το σωμα εκει που ταν ολη την ωρα στην πιεση, τωρα βγαινουν ολα.

 

Τα κιλα οταν τα σηκωνω τα θεωρω ικανοποιητικα, αλλα μετα την πέμπτη επαναληψη ειναι σαν να μου λεει το σωμα μου βλακα ξεκουρασου.

 

Πιστευω να συνιθησει γρηγορα το σωμα μου στα νεα δεδομενα

Παιζει να φταιει απλα η ζεστη παντως..περιμενε λιγο μεχρι να προσαρμοστουμε στο καλοκαιρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηγαινω ομως δεν το αφηνω. Το θεωρω φαουλ

Άμα είχες 2 παιδιά και χωρίς βοήθεια ούτε από έξω δεν θα πέρναγες... Χάχα... Εγώ πηγαίνω με το 1 παιδί και τον αφήνω στον παιδότοπο του γυμναστηρίου.

 

Σύν ότι δουλεύω 10 ώρες την ημέρα δηλαδή 60 την εβδομάδα.. Κάντα όλα αυτά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...