Προς το περιεχόμενο

Γενική συζήτηση με θέματα σχετικά με τα αυτοκίνητα


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρα να κλειδώσουμε το topic? μαζί και το forum? 

Μην κάνουμε κουβέντα εδώ μέσα έτσι? 

 

Α για αυτό προτίμησες να ρωτήσεις αντί να κάνεις μια απλή αναζήτηση? Το μέλλον του φόρουμ σκεφτόσουν? Sorry, σε παρεξήγησα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α για αυτό προτίμησες να ρωτήσεις αντί να κάνεις μια απλή αναζήτηση? Το μέλλον του φόρουμ σκεφτόσουν? Sorry, σε παρεξήγησα...

 

Άστο ρε αγορίνα.. πολλά νεύρα. 

Καλή συνέχεια

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστο ρε αγορίνα.. πολλά νεύρα. 

Καλή συνέχεια

 

Έχω την ελπίδα πως όταν μεγαλώσεις θα μάθεις να ξεχωρίζεις τα νεύρα από την ειρωνεία.

 

Καλή συνέχεια και σε σένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περίφημο "google is your friend" ίσως να ταιριάζει περισσότερο στα πολύ απλά πράματα, αλλά πολλές φορές θες να έχεις την άμεση απάντηση από κάποιον στο φόρουμ, έχοντας (υποσυνείδητα) την ψευδαίσθηση πως θα πάρεις καλύτερη απάντηση από ανθρώπους πιο οικείους (και ας μην τους έχεις συναντήσει ποτέ) από ένα βίντεο στο YT.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περίφημο "google is your friend" ίσως να ταιριάζει περισσότερο στα πολύ απλά πράματα, αλλά πολλές φορές θες να έχεις την άμεση απάντηση από κάποιον στο φόρουμ, έχοντας (υποσυνείδητα) την ψευδαίσθηση πως θα πάρεις καλύτερη απάντηση από ανθρώπους πιο οικείους (και ας μην τους έχεις συναντήσει ποτέ) από ένα βίντεο στο YT.

Το "αστείο" είναι ότι αν έκανε αυτό που του είπε, πραγματικά το πρώτο αποτέλεσμα είναι μια λίστα με 100 αμάξια...

 

Και ποιος σου είπε ότι δεν έχουν βγάλει κάτι τέτοιο σε αυτοκίνητα?

 

Ψάξε για CVT...

 

Ξέρεις σε ποια αμάξια εφαρμόζουν αυτό το σύστημα?

 

http://lmgtfy.com/?q=cvt+cars

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Φίλε μου, το clay bar δεν είναι για αφαίρεση γρατσουνιών, αλλά για καθαρισμό.

 

Σωστος, ειχα ανοιξει θεμα εδω

http://www.insomnia.gr/topic/616471-%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CF%81%CE%AC-%CF%83%CF%84%CE%AF%CE%B3%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%87%CF%81%CF%8E%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%B1%CE%BC%CE%AC%CE%BE%CF%89%CE%BC%CE%B1/

 

ομως δουλεια για να αφαιρεθουν τα στιγματα, ΔΕΝ εκανε!

 

Ρε γμτ, στο ebay οι κριτικες (να ναι καλα οσοι εγραψαν γιατι συνηθως στο ebay δεν γραφουν κριτικες),

ειναι αναμικτες για το σφουγγαρακι καθαρισμου θαμπωμενων φαναριων.

Πολλοι λενε οτι το θαμπωμα επανερχεται την επομενη μερα....δεν μπορω να καταλαβω τι ισχυει και αν αξιζει.

Δειτε εδω

https://www.ebay.com/urw/Headlight-Lens-Restoration-Wipe-Kit-Works-in-2-Minutes-Yellow-off-Cleaner-Wipes/product-reviews/1240472559?_itm=112165113117&pgn=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ονομάζομαι Νίκος και ειμαι καινούργιος θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει παρακαλώ να με βοηθήσει!!

Έχω ένα αμάξι στην Ελλάδα με κόκκινες πινακίδες(μετανάστη) από Αμερική

Περιμένω την εξουσιοδότηση για να μπορέσω να το οδηγήσω!!

Μου είχαν πει επειδει πέρασε τελωνείο θα πάρω κανονικές πινακίδες μετά από 3 χρόνια αλλα τελικά ακυρο!!

Μπορω να το οδηγήσω με κόκκινες μετανάστη

Έχω αμερικανικό διαβατήριο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα χτες το (υποτιθεμενο!) σφουγγαρακι για το γυαλισμα των μπροστινων φαναριων.

Βασικα, δεν ειναι σφουγγαρι κανονικου μεγεθους, με λεπτη φετίτσα ειναι με ειδικο υλικο.

Μολις βρω χρονο θα δοκιμασω, ελπιζω να κανει δουλεια, και ελπιζω να ειναι επαρκες και για τα 2 φαναρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγο δοκιμασα το 'ειδικο' σφουγγαρι....ανθρακες ο θησαυρος;

Αναρωτιεμαι, τελικα αυτα τα do-it-yourself, κανουν τιποτε ή μαλλον...τιποτε;

Ετριψα με οσα δυναμη μπορουσα-οπως ελεγαν και οι οδηγιες, πανω στα φαναρια, με κυκλικες κινησεις, και ελαφρως βρεγμενο σφουγγαρι.

Μετα ξεπλυνα και σκουπισα με βαμβακερο πανι.

Αποτελεσμα; 0.

Η θαμπαδα στα μπροστινα φαναρια(ειπαμε δεν ειναι εσωτερικη υγρασια), ειναι εκει, δεν ειδα καμια βελτιωση.

Γιατι;;;;;

:(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΣΚ αν έχω χρόνο θα δοκιμάσω με αλοιφή που καθαρίζουν τα νίκελ. Ίσως χρησιμοποιήσω και το πράσινο μέρος που έχουν τα σφουγγάρια πιάτων (δε νομίζω να είναι πιο ''σκληρά'' από ένα ντουκόχαρτο 3000. 

Κάπου είχα διαβάσει ότι αυτή η αλοιφή κάνει δουλειά και μια λογική την έχει γιατί όπως την είδα έχει κάτι κόκκους μέσα, άρα ''ξύσιμο'' του πλαστικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τυπικά και πρακτικά παράνομο να μετατρέψει κανείς μια κλούβα σε κάτι σαν τροχόσπιτο; Νομίζω ότι ειδικά παλιότερα γινόταν αρκετά, τώρα δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...