Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες σε Τεχνικά θέματα, επισκευές, ζημιες, ανακαινίσεις, αναπαλαιώσεις, diy και λοιπές εργασίες


stelios18120

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

1 λεπτό πριν, boubaras είπε

Το καλλωδιο που έρχεται από τον τοίχο έχει γειωση η οποία δεν χρησιμοποιείται από το φωτιστικό 

βγαλε μια φωτο μηπως με το ματι καταλαβουμε τη διατομη

το αεροθερμο ειναι ζουζουνιαρικο..τραβαει ρευμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, kostasbm είπε

βγαλε μια φωτο μηπως με το ματι καταλαβουμε τη διατομη

το αεροθερμο ειναι ζουζουνιαρικο..τραβαει ρευμα..

Αδερφε ευχαριστώ. Σε λίγο βγάζω φώτο και την στέλνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, kostasbm είπε

βγαλε μια φωτο μηπως με το ματι καταλαβουμε τη διατομη

το αεροθερμο ειναι ζουζουνιαρικο..τραβαει ρευμα..

όπως είπε και ο DrLo  πρέπει να ανοιχτεί το κουτί που βρίσκεται ευθεία πάνω από το διακόπτη 1 με 2 μέτρα ανάλογα που βρίσκεται ο διακόπτης χαμηλά ή πιο ψηλά.

όλα τα υπόλοιπα είναι νάχαμε να λέγαμε και αν βάλεις αερόθερμο σε καλώδιο λεπτό π.χ. 1,5 διατομή που είναι για φωτισμό  μπορεί να δημιουργήσεις πρόβλημα.

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, papoys1 είπε

Εάν έγινε σκεπή και μόνωση εξωτερικά,όπως βλέπω το μέσα δεν θα πήγαινα σε βάψιμο αλλά σε ένα ταβάνωμα με γυψοσανίδα ξέροντας ότι θα τελειώσω μία και έξω. 

η μούχλα είναι έντονη υπάρχουν σημάδια που έφυγαν φλούδες από το ταβάνι οπότε και να πετύχει το βάψιμο πάλι άσχημο θα είναι.

Ευχαριστώ φίλε μου, αλλά θα προτιμούσα καθάρισμα και βάψιμο.

Απλά ψάχνω τα σωστά υλικά και θεωρώ ότι κάποιοι έμπειροι στο φόρουμ μπορείτε να με καθοδηγήσετε.

2 ώρες πριν, hp8 είπε

έφερες  συνεργεία έκανες μόνωση έβαλες σκεπή πλήρωσες χρήματα κλπ  Εμείς με 3 φωτο και μια περιγραφή τι περιμένεις να σου πούμε  Όλους αυτούς που ενεπλάκησαν  ειδαν το πρόβλημα κάνατε οτι κάνατε δεν τους ρώτησες ?

Ε, καλά, εσύ μη με σώσεις.

Εννοείται ότι ρώτησα και μου πρότειναν καθάρισμα και βάψιμο.

Επεξ/σία από Alexcxvtr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Alexcxvtr είπε

Ευχαριστώ φίλε μου, αλλά θα προτιμούσα καθάρισμα και βάψιμο.

Απλά ψάχνω τα σωστά υλικά και θεωρώ ότι κάποιοι έμπειροι στο φόρουμ μπορείτε να με καθοδηγήσετε.

Απόψεις άλλων θα σου μεταφέρω.

Για τόσο μεγάλο πρόβλημα, αστάρι μετάλλου (για κάλυψη) και χρώμα αντιμουχλικό π.χ. βιβεχρωμ kitchen & bathroom.

Αν αποτύχει κι αυτό να ψάξεις την ψευδοροφή που λέει ο παππούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε μου.

Μπορείς να προτείνεις συγκεκριμένα προϊόντα (αστάρι και αντιμουχλικό) που εμπιστεύεσαι ή έχουν αποδεδειγμένα καλή απόδοση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια λύση προτείνετε για το απαίσιο μωσαικό; Πλακάκια από πάνω, πατητή τσιμεντοκονία, laminate, εποξειδική βαφή ή πλαστικό βινύλιο; Θέλω κάτι που να γίνει το πρωί και το το βράδυ να μπορώ να πατήσω πάνω. Επίσης να μην έχει πολλή σκόνη και κακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, μπιπ μπιπ είπε

Ποια λύση προτείνετε για το απαίσιο μωσαικό; Πλακάκια από πάνω, πατητή τσιμεντοκονία, laminate, εποξειδική βαφή ή πλαστικό βινύλιο; Θέλω κάτι που να γίνει το πρωί και το το βράδυ να μπορώ να πατήσω πάνω. Επίσης να μην έχει πολλή σκόνη και κακό.

Στρωσιμο με πλακάκια από πάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Στρωσιμο με πλακάκια από πάνω. 

Το κάναμε στην κουζίνα και έπρεπε να μείνει 2 μέρες απάτητο. Επειδή τώρα πρόκειται για χωλ, δε μπορεί να μην πατηθεί μέσα στη μέρα. Και ήταν αρκετά μπελάς, καθάριζα τις σκόνες από το κόψιμο των πλακιδίων για μέρες. Οι άλλες λύσεις δεν είναι καλύτερες, νομίζεις;

Επεξ/σία από μπιπ μπιπ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Alexcxvtr είπε

Ευχαριστώ φίλε μου.

Μπορείς να προτείνεις συγκεκριμένα προϊόντα (αστάρι και αντιμουχλικό) που εμπιστεύεσαι ή έχουν αποδεδειγμένα καλή απόδοση;

Χρώμα έγραψα.

Αστάρι κάτι τέτοιο, πάρε και γνώμες από καταστήματα.

1583999416_0_Astari-Metallon-Dialyti-Vec

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, μπιπ μπιπ είπε

Ποια λύση προτείνετε για το απαίσιο μωσαικό; Πλακάκια από πάνω, πατητή τσιμεντοκονία, laminate, εποξειδική βαφή ή πλαστικό βινύλιο; Θέλω κάτι που να γίνει το πρωί και το το βράδυ να μπορώ να πατήσω πάνω. Επίσης να μην έχει πολλή σκόνη και κακό.

Νομίζω το βινύλιο είμαι το πιο γρήγορο και το πιο καθαρό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, μπιπ μπιπ είπε

Το κάναμε στην κουζίνα και έπρεπε να μείνει 2 μέρες απάτητο. Επειδή τώρα πρόκειται για χωλ, δε μπορεί να μην πατηθεί μέσα στη μέρα. Και ήταν αρκετά μπελάς, καθάριζα τις σκόνες από το κόψιμο των πλακιδίων για μέρες. Οι άλλες λύσεις δεν είναι καλύτερες, νομίζεις;

Χρώμα και αυτοκόλλητα πλακάκια για να μπουν πρέπει το πάτωμα να είναι επίπεδο κι ομοιόμορφο. Αν από το μωσαϊκό σου λείπουν κομμάτια δε γίνεται.

(χωρίς να είμαι ειδικός). Laminate γιατί όχι;; έχει βέβαια περιορισμούς και χρειάζεται προσοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στην κουζίνα έπρεπε να κάνει πολλά γεμίσματα ο πλακάς γιατί όλο το σπίτι είναι ανισόπεδο (κλασικοί ερασιτεχνισμοί σπιτιών του '70). Δε γνωρίζω για το laminate για αυτό ρωτάω εδώ. Τι περιορισμούς έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, μπιπ μπιπ είπε

Ναι στην κουζίνα έπρεπε να κάνει πολλά γεμίσματα ο πλακάς γιατί όλο το σπίτι είναι ανισόπεδο (κλασικοί ερασιτεχνισμοί σπιτιών του '70). Δε γνωρίζω για το laminate για αυτό ρωτάω εδώ. Τι περιορισμούς έχει;

https://www.leroymerlin.gr/gr/plakakia-dapedo-halia/laminate/patomata-laminate/

Αριστερά στα φίλτρα επιλέγεις τη χρήση που θέλεις και ανάλογη είναι η αντοχή και η τιμή. Όταν μπει με το καλό, προσοχή στα νερά. Αν αναποδογυρίσει κανένας κουβάς σφουγγαρίσματος  με νερό μέσα, θα φουσκώσει και θα θέλει ξήλωμα. Σε περίπτωση διαρροής επίσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...