Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες σε Τεχνικά θέματα, επισκευές, ζημιες, ανακαινίσεις, αναπαλαιώσεις, diy και λοιπές εργασίες


stelios18120

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

έχει να προτείνει κανείς κάθετη φρέζα(ρουτερ) για ερασιτεχνική χρήση;

έχει το lidl σε λίγες μέρες ένα parkside και έχω μπει σε σκέψεις για το αν αξίζει να δοθούν περισσότερα χρήματα για κάτι επώνυμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εξαρτάται τη χρήση.

Αν το θέλεις για να φτιάξεις 1-2 κορνίζες και γενικά για κάποια ερασιτεχνική χρήση που και που μια χαρά είναι.Αν το θέλεις για πιο σοβαρές κατασκευές καλύτερα ένα επώνυμο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/12/2018 στις 10:11 ΜΜ, papoys1 είπε

..............................................................

Edit. Όχι του lidl είναι πολύ μικρό παιχνιδιάρικο και φυσικά δεν κάνει για σένα.Για άλλου ναι είναι πολύ καλό (μη χαλάσουμε και την πιάτσα):D

Edit 2 . Sterwins 150 c  τελικά 160  ευρώ    Karcher K-4  από 183 .Αν δεις τις προδιαγραφές πολύ ανώτερες το πρώτο αλλά είπαμε ότι εκτός των άλλων έχει και πολύ φτηνά τα άλλα παρελκόμενα ενώ το δεύτερο είναι στο θεό.

Edit. 3 Ενιαία τριπλή κάνη για το sterwins 9,50 ευρώ .Μπορείς στη σελίδα να δεις και τα λοιπά εξαρτήματα και τις τιμές τους.

:o:o:o

Καταρρέει το σύμπαν πια :P

Επεξ/σία από haris_216
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

27 του μήνα έχουν τα lidl έναν γωνιακό τροχό 1200w με 25€. Σε αυτά τα λεφτά δεν βρίσκω άλλον τόσο δυνατό και ψάχνω έναν για δώρο στον πεθερό, αξίζει αυτός λέτε; 

@papoys1 πρόσεχε τι θα πεις! :P 

 

Επεξ/σία από zio10
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zio10 είπε

27 του μήνα έχουν τα lidl έναν γωνιακό τροχό 1200w με 25€. Σε αυτά τα λεφτά δεν βρίσκω άλλον τόσο δυνατό και ψάχνω έναν για δώρο στον πεθερό, αξίζει αυτός λέτε; 

Αν μισείς τον πεθερό,ότι πρεπει είναι να του τον κάνεις δώρο 😂😂😂😂

 

(Πλάκα κανω,για τα βασικά καλός φαίνεται για τα 25€ που ζητάει)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ισχύς σε σχέση με τα λεφτά είναι η καλύτερη που υπάρχει.

Και μπορείς να τον ζορίζεις όσο θες γιατί και να καεί παίρνεις άλλον. (παρότι όσο και να τους έχω ζορίσει δεν μου έχουν καεί ακόμα). Και έχουν και πολύ μακρύ καλώδιο.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, zio10 είπε

27 του μήνα έχουν τα lidl έναν γωνιακό τροχό 1200w με 25€. Σε αυτά τα λεφτά δεν βρίσκω άλλον τόσο δυνατό και ψάχνω έναν για δώρο στον πεθερό, αξίζει αυτός λέτε; 

@papoys1 πρόσεχε τι θα πεις! :P 

Το ειδα κ εγω στο φυλλαδιο εδω,ηταν το μονο που μου τραβηξε το ενδιαφερον λογω της τιμης,σχεδον τζαμπα ειναι.Απλα επειδη το φοβαμαι λιγο γιατι δεν ειναι ενας ακινδυνος βιδολογος πχ ισως παω σε κατι επωνυμο.Αν τον παρει καποιος ωστόσο και τον δοκιμασει ας πει εδω την γνωμη του 🙂

Επεξ/σία από fastnq2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασμένο είναι.

Αλλά δεν κατάλαβα τι φοβάσαι ακριβώς, όλοι οι γωνιακοί τροχοί έχουν ένα κάποιο επίπεδο επικινδυνότητας και χρειάζεται υπευθυνότητα στην χρήση. Η μάρκα δεν παίζει ρόλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cthulhucarbide είπε

Δοκιμασμένο είναι.

Αλλά δεν κατάλαβα τι φοβάσαι ακριβώς, όλοι οι γωνιακοί τροχοί έχουν ένα κάποιο επίπεδο επικινδυνότητας και χρειάζεται υπευθυνότητα στην χρήση. Η μάρκα δεν παίζει ρόλο

ειναι ''απο τα λιντλ'' για αυτο 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, zio10 είπε

27 του μήνα έχουν τα lidl έναν γωνιακό τροχό 1200w με 25€. Σε αυτά τα λεφτά δεν βρίσκω άλλον τόσο δυνατό και ψάχνω έναν για δώρο στον πεθερό, αξίζει αυτός λέτε; 

@papoys1 πρόσεχε τι θα πεις! :P 

Δεν τον είχα προσέξει.

Τώρα τον κοίταζα στο φυλλάδιο και πέραν της πλάκας 25 ευρώ και με ρυθμιζόμενες στροφές που μάλλον δεν πρόσεξε κανείς είναι τζάμπα.

Πάρτον με κλειστά μάτια.Μάλλον εκεί στα κεντρικά δεν το πήραν είδηση νόμισαν ότι είναι ο απλός και τον έβγαλαν σε τέτοια τιμή.Δε νομίζω να ξαναβγεί τόσο χαμηλά.Θα πάρω τηλέφωνο το πρωϊ να τους ξεχέσω. :DΟ πιο φτηνός στην αγορά με ρυθμιζόμενες στροφές ξεκινάει από 35-37 ευρώ.

Θα τον έπαιρνα και εγώ αλλά έχω τρεις και αν δει και αυτόν η σύζυγος θα με κυνηγάει με το 28άρι τηγάνι με το χοντρό πάτο..Îα, να, να!

Edit.Αυτό που έλεγα και τώρα κοίταζα για πλάκα. Ο πιο φτηνός ρυθμιζόμενος στο σκρουτζ 37 ευρώ αλλά μόνο 900 watt

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Δεν τον είχα προσέξει.

Τώρα τον κοίταζα στο φυλλάδιο και πέραν της πλάκας 25 ευρώ και με ρυθμιζόμενες στροφές που μάλλον δεν πρόσεξε κανείς είναι τζάμπα.

Πάρτον με κλειστά μάτια.Μάλλον εκεί στα κεντρικά δεν το πήραν είδηση νόμισαν ότι είναι ο απλός και τον έβγαλαν σε τέτοια τιμή.Δε νομίζω να ξαναβγεί τόσο χαμηλά.Θα πάρω τηλέφωνο το πρωϊ να τους ξεχέσω. :DΟ πιο φτηνός στην αγορά με ρυθμιζόμενες στροφές ξεκινάει από 35-37 ευρώ.

Θα τον έπαιρνα και εγώ αλλά έχω τρεις και αν δει και αυτόν η σύζυγος θα με κυνηγάει με το 28άρι τηγάνι με το χοντρό πάτο..Îα, να, να!

Edit.Αυτό που έλεγα και τώρα κοίταζα για πλάκα. Ο πιο φτηνός ρυθμιζόμενος στο σκρουτζ 37 ευρώ αλλά μόνο 900 watt

Ναι αυτο ειδα ακομα και ο πιο απλος απο ολους στο σκρουτζ ξεκιναει στα 26 ευρω,νομιζω αξιζει τον κοπο.Αν θελει ας το ανεβασει καποιος στις προσφορες να μην βγαινουμε off topic εδω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, fastnq2 είπε

Ναι αυτο ειδα ακομα και ο πιο απλος απο ολους στο σκρουτζ ξεκιναει στα 26 ευρω,νομιζω αξιζει τον κοπο.Αν θελει ας το ανεβασει καποιος στις προσφορες να μην βγαινουμε off topic εδω

Τα praktiker έχουν έναν νομίζω κάτω από 20€, αλλά δεν πρέπει να είναι και τόσο σόι...

17 ώρες πριν, cthulhucarbide είπε

Αυτός ο τροχός έρχεται στο lidl εδώ και πολλά χρόνια, και σε αυτήν νομίζω την τιμή. Έχουν περάσει πολλοί από τα χέρια μου

Αυτό είναι καλό ή κακό;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...