Προς το περιεχόμενο

Αγορα καινουργιου αυτοκινητου (γνώμες-ιδέες-προτάσεις-προσφορές)


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, gxyp είπε

Λοιπόν..

Νομίζω πως αποφάσισα πως θα πάρω το Seat Ibiza Optimum 110Hp με συνολικό κόστος 16.700€ περίπου με χρηματοδότηση..

Αν θεωρείτε ότι υπάρχει καλύτερη εναλλακτική σε αυτά τα χρήματα σε αυτή την κατηγορία ας μιλήσει τώρα, ή ας σωπάσει για πάντα!!😅

Έχεις λυσσάξει κάνε λίγο υπομονή για το καινούριο . Καλό χρύσό το Ibiza αλλά χάνει αρκετά στο εσωτερικό το νέο θα είναι τούμπανο.

Κρίμα να χάσεις το facelift που θα είναι πανέμορφο μέσα με καλύτερη ποιότητα και θα χάσεις και σε μεταπωλητική αξία με το που αγοράσεις το υπάρχων .

6 λεπτά πριν, nepomuk είπε

Hiundai I20 αυτοματο κιβωτιο 18 χιλιαρικα με το κλειδι στο χερι, η BMW 116 αυτοματο με καπου 32Κ ;

Η διαφορα στη συνολικη ποιοτητα και την επιπλεον  ευχαριστηση που θα δωσει το πρεμιουμ , ανταποκρινεται στη διαφορα τιμης; Αξιζει τη Θυσια ;

 

Αν είσαι άνθρωπος που προτιμάει την ευχαριστήση που θα πάρει απο την ποιότητα , την μάρκα , την αίσθηση οδήγησης και τους μεγαλύτερους χώρους τότε ναι . 28Κ νομίζω έχει με έκπτωση όχι 32

Αν είσαι άνθρωπος που του φτάνουν οι χώροι του i20 , δεν σε ενδιαφέρει τόσο η ποιότητα και η ομορφιά αλλά κλείνεις σε αξιοπιστία , τότε μία χαρά θα είσαι με το i20 και σου μένουν και ρέστα για να πάρεις ακόμη και 2ο :D

Οπότε είναι ανάλογα τα θέλω σου , καμία επιλογή δεν είναι λάθος , η διαφορά τους είναι μεγάλη , όσοι βλέπουν το αμάξι σαν εργαλείο δεν μπορούν να την δικαιολογήσουν. Όσοι έχουν αγάπη για το αυτοκίνητο μπορούν

Δεν ξέρω αν βοήθησα με όλα τα παραπάνω αλλά είπα την γνώμη μου

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

22 λεπτά πριν, gxyp είπε

Λοιπόν..

Νομίζω πως αποφάσισα πως θα πάρω το Seat Ibiza Optimum 110Hp με συνολικό κόστος 16.700€ περίπου με χρηματοδότηση..

Αν θεωρείτε ότι υπάρχει καλύτερη εναλλακτική σε αυτά τα χρήματα σε αυτή την κατηγορία ας μιλήσει τώρα, ή ας σωπάσει για πάντα!!😅

Hyundai i20, Mazda 2, Ford Fiesta, KIA rio?, KIA Stonic??. 

Με αυτή τη σειρά θα τα επέλεγα, παρόλα αυτά υπάρχει μια κάποια προκατάληψη ως προς το γκρουπ οπότε ίσως για αυτό να βλέπω αρνητικά το Ibiza. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ASTOU είπε

Hyundai i20, Mazda 2, Ford Fiesta, KIA rio?, KIA Stonic??. 

Με αυτή τη σειρά θα τα επέλεγα, παρόλα αυτά υπάρχει μια κάποια προκατάληψη ως προς το γκρουπ οπότε ίσως για αυτό να βλέπω αρνητικά το Ibiza. 

 

5 λεπτά πριν, tsofras είπε

Έχεις λυσσάξει κάνε λίγο υπομονή για το καινούριο . Καλό χρύσό το Ibiza αλλά χάνει αρκετά στο εσωτερικό το νέο θα είναι τούμπανο.

Κρίμα να χάσεις το facelift που θα είναι πανέμορφο μέσα με καλύτερη ποιότητα και θα χάσεις και σε μεταπωλητική αξία με το που αγοράσεις το υπάρχων .

Αν είσαι άνθρωπος που προτιμάει την ευχαριστήση που θα πάρει απο την ποιότητα , την μάρκα , την αίσθηση οδήγησης και τους μεγαλύτερους χώρους τότε ναι . 28Κ νομίζω έχει με έκπτωση όχι 32

Αν είσαι άνθρωπος που του φτάνουν οι χώροι του i20 , δεν σε ενδιαφέρει τόσο η ποιότητα και η ομορφιά αλλά κλείνεις σε αξιοπιστία , τότε μία χαρά θα είσαι με το i20 και σου μένουν και ρέστα για να πάρεις ακόμη και 2ο :D

Οπότε είναι ανάλογα τα θέλω σου , καμία επιλογή δεν είναι λάθος , η διαφορά τους είναι μεγάλη , όσοι βλέπουν το αμάξι σαν εργαλείο δεν μπορούν να την δικαιολογήσουν. Όσοι έχουν αγάπη για το αυτοκίνητο μπορούν

Δεν ξέρω αν βοήθησα με όλα τα παραπάνω αλλά είπα την γνώμη μου

Δύο πράγματα με αποθαρρύνουν από την αναμονή του F/L. Η αυξημένη τιμή, και η οθόνη που αιωρείται που δεν αρέσει στη σύζυγό 😅..

Επίσης Θωμά δεν με απασχολεί η μεταπωλητική καθόλου, κάνω πολύ λίγα χλμ τον χρόνο (3-4κ) και σε 7 χρόνια θα το αφήσω του γιου!

@ASTOU i20 πήγα και το είδα όπως και το Rio, απογοητεύση για μένα ειδικά το τιμόνι του i20. Stonic κάπως μεγαλύτερο από όσο το θέλω, Mazda 2 μικρό σε χώρους όπως και το Fiesta που το συζήταγα αλλά ανεβαίνουμε στα 17,5..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, gxyp είπε

 

Δύο πράγματα με αποθαρρύνουν από την αναμονή του F/L. Η αυξημένη τιμή, και η οθόνη που αιωρείται που δεν αρέσει στη σύζυγό 😅..

Επίσης Θωμά δεν με απασχολεί η μεταπωλητική καθόλου, κάνω πολύ λίγα χλμ τον χρόνο (3-4κ) και σε 7 χρόνια θα το αφήσω του γιου!

@ASTOU i20 πήγα και το είδα όπως και το Rio, απογοητεύση για μένα ειδικά το τιμόνι του i20. Stonic κάπως μεγαλύτερο από όσο το θέλω, Mazda 2 μικρό σε χώρους όπως και το Fiesta που το συζήταγα αλλά ανεβαίνουμε στα 17,5..

Δικός μου είσαι και εσύ στα χιλιόμετρα

Κοίτα αυτό που δεν θυμάμαι είναι αν έχει ξεχωριστά χειριστήρια για τον κλιματισμό στο F/L .

Για την οθόνη όμως άσχετα απο το αισθητικό κομμάτι σίγουρα η θέση του είναι καλύτερη γιατί δεν χρειάζεται να σκύβεις για να κοιτάς όπως στο υπάρχων μοντέλο .

Ειδικά αν χρησιμοποιείς το GPS καλύτερα να το έχεις στο ύψος του κεφαλιού σου παρά να σκύβεις και να κοιτάς γιατί είναι και επικίνδυνο

Κατα τα άλλα εφόσον το αγόρασα και εγώ θα συμφωνήσω ότι στα λεφτά του είναι απο τις καλές επιλογές απο οδηγική αίσθηση και χώρους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tsofras είπε

Δικός μου είσαι και εσύ στα χιλιόμετρα

Κοίτα αυτό που δεν θυμάμαι είναι αν έχει ξεχωριστά χειριστήρια για τον κλιματισμό στο F/L .

Για την οθόνη όμως άσχετα απο το αισθητικό κομμάτι σίγουρα η θέση του είναι καλύτερη γιατί δεν χρειάζεται να σκύβεις για να κοιτάς όπως στο υπάρχων μοντέλο .

Ειδικά αν χρησιμοποιείς το GPS καλύτερα να το έχεις στο ύψος του κεφαλιού σου παρά να σκύβεις και να κοιτάς γιατί είναι και επικίνδυνο

Κατα τα άλλα εφόσον το αγόρασα και εγώ θα συμφωνήσω ότι στα λεφτά του είναι απο τις καλές επιλογές απο οδηγική αίσθηση και χώρους

Επειδή ξανά είδα πρόσφατα την παρουσίαση έχει ξεχωριστό πάνελ για το a/c.

Επίσης στο νέο δεν μου αρέσουν οι στρογγυλοί αεραγωγοί τους έχω βαρεθεί από το δικό μου Ibiza..😅😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, gxyp είπε

Επειδή ξανά είδα πρόσφατα την παρουσίαση έχει ξεχωριστό πάνελ για το a/c.

Επίσης στο νέο δεν μου αρέσουν οι στρογγυλοί αεραγωγοί τους έχω βαρεθεί από το δικό μου Ibiza..😅😋

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/312361273-seat-leon

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/37317802-citroen-c3

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/33160667-toyota-yaris

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/35206912-nissan-micra

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/31363966-citroen-c3

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/34584226-seat-ibiza

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, tsofras είπε

Θωμά ευχαριστώ φίλε αλλά με ανεβάζεις πολύ στην τιμή, γιατί η τιμή που γράφω εγώ είναι με υπολογισμένους τόκους κλπ κλπ.. 

Δεν με παίρνει να ανέβω παραπάνω..

Να φανταστώ δεν πήγες καμία βόλτα με τον Λέοντα σήμερα ε;

 

Επεξ/σία από gxyp
Προσθήκη
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, gxyp είπε

Θωμά ευχαριστώ φίλε αλλά με ανεβάζεις πολύ στην τιμή, γιατί η τιμή που γράφω εγώ είναι με υπολογισμένους τόκους κλπ κλπ.. 

Δεν με παίρνει να ανέβω παραπάνω..

Να φανταστώ δεν πήγες καμία βόλτα με τον Λέοντα σήμερα ε;

 

Aaaa έγραψες 16700 και νόμιζα ότι ήταν χωρίς την χρηματοδότηση , οπότε sorry που βγήκα εκτός budget :D

Δεν πήγα βόλτα σήμερα δεν ήταν ο καιρό για μπάνιο το πρωί

Παλεύω να αποφασίσω αν αξίζει να βάλω μεμβράνες μην το διώξω το αμάξι και τις έχω βάλει τσάμπα :D

Απο την άλλη μπορεί να με χαλάνε κανα 2 πράγματα αλλά μου αρέσει το κακόμοιρο οπότε δεν θέλω να ψάξω κάτι άλλο είναι η αλήθεια .

Θα το πάω την πρώτη  εκδρομή και θα δώ :D

Όσο για το C3 έβγαλα φωτό , τι πρέπει να πάρω να συμπληρώσω ρε παίδες ?

IMG20210530164528.jpg.ce569b264e5bf4a1806204247bdcb5f4.jpg

Κάποιο απο αυτά κάνει ?

https://www.autodoc.gr/exartimata-aftokiniton/ntipsyktiko-12305/citroen/c3/c3-iii-sx/131412-1-2-puretech-82

ή πρέπει να το βρώ το δικό του για να συμπληρώσω απλά ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tsofras είπε

Aaaa έγραψες 16700 και νόμιζα ότι ήταν χωρίς την χρηματοδότηση , οπότε sorry που βγήκα εκτός budget :D

Δεν πήγα βόλτα σήμερα δεν ήταν ο καιρό για μπάνιο το πρωί

Παλεύω να αποφασίσω αν αξίζει να βάλω μεμβράνες μην το διώξω το αμάξι και τις έχω βάλει τσάμπα :D

Απο την άλλη μπορεί να με χαλάνε κανα 2 πράγματα αλλά μου αρέσει το κακόμοιρο οπότε δεν θέλω να ψάξω κάτι άλλο είναι η αλήθεια .

Θα το πάω την πρώτη  εκδρομή και θα δώ :D

Όσο για το C3 έβγαλα φωτό , τι πρέπει να πάρω να συμπληρώσω ρε παίδες ?

IMG20210530164528.jpg.ce569b264e5bf4a1806204247bdcb5f4.jpg

Εντάξει μην στεναχωριέσαι σ' ευχαριστώ για την αναζήτηση..

Σου έχω ξανά πει, κράτα το αμάξι μια χαρά είναι.. 

Σε 2-3 χρόνια το δίνεις και παίρνεις ηλεκτρικό που θα έχει στρώσει η κατάσταση και εδώ..

 

Αντιψυκτικό θέλει νομίζω..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, gxyp είπε

Αν θεωρείτε ότι υπάρχει καλύτερη εναλλακτική σε αυτά τα χρήματα σε αυτή την κατηγορία ας μιλήσει τώρα, ή ας σωπάσει για πάντα!!

FR θα έδινα στο γιο μου, μη με πει και τσιγκούνη για λίγα €€ διαφορά/μήνα 😛😎🤐

Και μέχρι τότε θα χαιρόμουν περισσότερο να το βλέπω και να το οδηγώ... από ένα optimus prime 🤣

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/5/2021 στις 1:59 ΜΜ, PSYHAS είπε

Τελεια, πολυ χρησιμη περιγραφη!

Οσον αφορα το i20N, δεν ηξερα καν οτι υπαρχει,νομιζα μονο το i30 εβγαινε. Ακομη δεν βλεπω ναχει ερθει επισημα. Παντως να πω οτι μου εχει περασει και η σκεψη να παω σε μικροτερη κατηγορια, που ομως στα λεφτα αυτα παιρνεις τοπ επιλογες, οπως fiesta st ,mazda 2, yaris, ακομα και jazz ή stonic.
 

ελα κι εσυ στους Κορεατες, μεσα στην εβδομαδα μου ερχεται το Stonic Gt-Line και δε μπορω να περιμενω αλλο! (5 μηνες αναθεμα τα καραβια μας)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Christos Vvs είπε

Δεν το γνωρίζω για να είμαι ειλικρινής, αλλά για να μου έδωσαν αυτή την τιμή θεωρώ πως θα είναι η αρχική, οπότε δεν νομίζω να αφορά αυτόματο.
Επίσης, χωρίς να είμαι σίγουρος πάλι, δεν ξέρω αν θα βγαίνει το συγκεκριμένο αυτοκίνητο σε αυτόματο...
Υπομονή λίγες μέρες για να δούμε...

Μόνο χειροκίνητο από οτι έχω διαβάσει.Ρώτησα κι εγώ στην Πάτρα την προηγούμενη βδομάδα

αλλά δεν είχαν ενημέρωση λέει.Άφησα τηλέφωνο...όταν έχω νεότερα θα ποσταρω.

Εγώ στα 25 το περίμενα...αλλά με εξοπλισμό ανάλογο του fiesta st3 με performance pack,full led κλπ κλπ

Τα reviews μιλανε για ενα κλικ κάτω σε κινητήρα σε σχέση με το fiesta αλλά εξαιρετικό στήσιμο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν έχω mindfuck επιπέδου Tsofras

Προσοχή ακολουθεί σεντόνι

Έχει βρεθεί αγοραστής για το Υψιλον σε λεφτά που θέλω να το δώσω. Ψημένος, έτοιμος.

Ανοίγω παρένθεση που έχει σημασία για τη συνέχεια:
Το Υ αγοράστηκε ως το τέλειο αμάξι πόλης που δε θα πει όχι και στο Αθήνα - Κόρινθος - Πάτρα - Χαλκίδα (είναι διαδρομές που κάνω). Και ώς τούτο έχει ανταποκριθεί τέλεια στο ρόλο του.
Παρόλα αυτά οδηγικά αν και πιάνω τον εαυτό μου να το ευχαριστιέται ακόμη, οδηγικά δεν έχει τίποτα να πει και η θέση οδήγησης δε με βολεύει καλά.
Είναι πετρέλαιο και πραγματικά ξεχνάς να βάλεις καύσιμο. Σε ουστιαστικές συνθήκες κίνησης δεν έχει γράψει ποτέ πάνω από 5 lt/100km. Ένα από τα μεγαλύτερα ατού είναι να βάλεις 20ε να πας Ναύπλιο και να γυρίσεις και να έχει μείνει και καύσιμο. Προ ημερών με 20ε έγραψα (αλήθεια) σχεδόν 400χλμ.
Δύο χρόνια πριν από αυτό είχε αγοραστεί Giulietta επίσης πετρέλαιο που όμως την άφησα στην οικογένεια γιατί παρότι οδηγικά με πόρωνε, σε καθημερινή συνθήκη με κούραζε πολύ το μέγεθος της και ο βαρύς συμπλέκτης της και το μόνιμο άγχος ότι θα μου την κοπανήσουν.
Κλείνει παρένθεση.

Στο μυαλό μου έχω τρεις επιλογές (στην πράξη 1003)

- Fiesta ST λευκό με μόνο έξτρα τα full LED που με κάποιο μαγικό τρόπο μου βγαίνει στα 21Κ με το κλειδί στο χέρι.

- Fiesta Active 1.5 έτους με 10.000χλμ από την ίδια τη Ford, πετρέλαιο με μόνο δυνατό έξτρα το καλό ηχοσύστημα στα 17.5Κ

- MX5 που έχει 2 ακόμα στοκαρισμένα η Mazda στα 27Κ

Να πω ότι θέλω να οδηγήσω το MX5 πριν καταλήξω σε αυτό ή το αποφύγω, αλλά είναι δύσκολο χρηματικά.
Πρέπει να δώσω ότι εχω και δεν έχω και να βάλω και δόσεις 

Ο προβληματισμός έχει ως εξής:

- Κινούμε προς το Active το οποίο ως πετρέλαιο θα συνεχίσει να με ανταμοίβει με ελάχιστα κόστη μετακίνησης, θα έχει νεοτερισμούς σε σχέση με το Υ αλλά χειρότερα φώτα (έχει απλά LED ενώ το Υ έχει Xenon). 
Θεωρητικά όλα τα Fiesta είναι οδηγοκεντρικά αλλά αυτό είναι το πιο "φλώρικο" οδηγικά μιας και είναι ψηλωμένο και πετρέλαιο οπότε ακυρώνει ελαφρώς (ή βαρέως) το λόγο του να επιλέξω το Fiesta ως μοντέλο και γενικά να αλλάξω αυτοκίνητο.
Έξτρα δυσκολία ότι δε μπορώ να το οδηγήσω πουθενά για να καταλάβω τι πσάργια πιάνει.

- Κινούμε προς το ST το οποίο είναι ένα όπλο με πολλά άλογα και οδηγικές δυνατότητες που μάλλον θα εξαντλήσω στην άλλη ζωή. Παρόλα αυτά περιμένω μια μέση κατανάλωση άνω του 8 και αυτό έχει ως συνέπεια πραγματικό διπλάσιο κόστος μετακίνησης από το Υ. Επίσης με προβληματίζει πολύ το κοπάνημα στην πόλη και ο μεγάλος κύκλος στροφής. Ήδη δηλαδή σκέφτομαι πως θα το βάζω στο πάρκιν που νοικιάζω εδώ και κανά χρόνο μιας και είναι πολύ στριμοκωλο και με το Υ κάνω χαλαρά 10 μανούβρες για να το βάλω στη θέση του. Είναι βέβαια κάτι τελείως διαφορετικό σε σχέση με αυτό που είχα. Έκανα ένα πολύ σύντομο TD μεταχειρισμένου όπου διαπίσωστα ότι θα δυσκολευτώ με το συμπλέκτη αφού δεν πέτυχα καμία ομαλή αλλαγή (έχω να το κάνω αυτό από αρχάριος οδηγός) και είχε πολύ μικρή διαδρομή όπου "έπιανε". Παρόλα αυτά ακουγόταν και πήγαινε σα διαστημόπλοιο. Απλά αλλού σε σχέση με ό,τι έχω οδηγήσει.

Οπότε  για να συνοψίσω:

- Κρατάω το Υ και τα ωραία λεφτάκια μου, και παίρνω απόφαση ότι θα μείνω με αυτό μέχρι να χαλάσει.

- Παίρνω το Active το οποίο μου δίνει κάτι αντίστοιχο με αυτό που έχω και είχα,σε καλύτερο αλλά θέλει διπλάσια και, χρήματα

- Παίρνω το ST το οποίο είναι ένα ζώον που δε ξέρω αν θα δαμάσω, είναι φοβερό, το θέλω αλλά δεν καταλαβαίνω αν το χρειάζομαι ή θα με βολέψει

- Κοιτάω το MX5, μου τα σκάει και παίρνω απόφαση να ξεφραγκιαστώ μέχρι κεραίας.

Στα υπόψη πρέπει να ληφθεί ότι για την ώρα τουλάχιστον κάνω 50χλμ και 1.5 ώρα καθημερινά για τη δουλειά,  αλλά μετά από αυτό δεν είμαι ο τύπος που παίρνει το αμάξι για ψύλλου πήδημα. Επίσης, ακόμη για την ώρα, μπορώ να βάλω χέρι σε ένα μικρό Twingo που υπάρχει διαθέσιμο αν απαιτηθεί. Το αυτοκίνητο θέλω να είναι παρόλα αυτά το κύριό μου και με εκνευρίζει να είναι "δεύτερο". Παιδιά, σκυλιά, γατιά, εκτός εξίσωσης.

//Η απόφαση πρέπει να ληφθεί εντός Ιουνίου//

//Δεν κοιτάω τίποτα άλλο //

// Μεταξύ σοβαρού και αστείου θα πω ότι το πετρέλαιο σκοτώνει τον έρωτα //

-- Οποιος διάβασε όλο το σεντόνι, συγχαρητηρια. Όποιος το διαβάσει, με καταλάβει και μου απαντήσει, τον ευχαριστώ προκαταβολικά --

Επεξ/σία από majnun
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή έχει τύχει να εχω ζήσει με ενα y 1.3 πετρέλαιο η οικονομία όντως δεν υπάρχει και όντως το χώνεις παντού και πάντα! 

Επίσης το mx5 είναι άλλη ιστορία απ'ολα οσα αναφέρεις. Εχω Αθήνα κανα 2βδόμαδο τώρα το nc του ξαδέρφου που θέλω να το βάλω για πούλημα (αν ενδιαφέρεται κανείς εδω είμαστε btw 😛) και η αλήθεια είναι οτι το πακέτο τιμόνι/κιβώτιο και γενικότερη αίσθηση δύσκολα θα τη βρεις. Δεν είναι γρήγορο σε καμία περίπτωση (ειδικά αν το συγκρίνεις με το st είναι χαοτική η διαφορά!) αλλά δεν είναι δυσάρεστο, ισα ισα και το σασί είναι αρκετά στιβαρό για κάμπριο.Δεν ξέρω το nd πόσο διαφορετικό είναι δεν το εχω οδηγήσει.

Βέβαια είναι άβολο σίγουρα απο χώρους (με την οροφή κλειστή εγω ακουμπάω πάνω κανονικά-είμαι 1,90) και το 1.8 πίνει αρκετή βενζίνη μεσα στην Αθήνα...πάλι δεν ξέρω τι κάνει το καινούριο σε αυτό το κομμάτι

Εγω αν ήταν να έχω 1 αυτοκίνητο πάντως το st θα έπαιρνα γιατί με το mx θα μου λείψει το γκάζι κάποια στιγμή, το ξέρω!

Επεξ/σία από and_64
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...