Προς το περιεχόμενο

Αγορα καινουργιου αυτοκινητου (γνώμες-ιδέες-προτάσεις-προσφορές)


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

28 λεπτά πριν, majnun είπε

@paylidis από που πήρε προσφορά ο γνωστός σου για το Clio ;

απο καποιον στην κηφισου (το θυμαμαι γιατι εκραζε για την κινηση που εφαγε στη φιλαδελφεια), για περισσότερες λεπτομερειες πρεπει να τον ρωτησω αν κ το απεκλεισε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, terry308 είπε

Αν κι έχει 80.000ΚΜ φαίνεται ακόμα κούκλα ... και με ηλιοροφή  μη ξεφύγεις από το budget , δέχομαι να σε πάω Ιταλία με το ibiza cng 😛 μη ταλαιπωρηθείς 

 

Edit : Αυστρία είναι, όχι Ιταλία 

Πωωωω έχει και διπλή ηλιοροφή αυτό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, xgol είπε

Σ ευχαριστω. Πολυ καλη τιμη. Πως και προτιμησες πετρελαιο; Δε μπορω να βρω review του κινητηρα.

Νομιζω θα σε ξαναενοχλησω καποια στιγμη για το ονομα του εμπορου!

Γενικά έψαχνα κάτι σε πετρέλαιο-φυσικό αέριο-lpg, καθώς κάνω γύρω στα 15.000 χιλιόμετρα τον χρόνο και επειδή έρχομαι και από πετρέλαιο θα μου κακοφαινόταν πολύ η διαφορά στο κόστος κίνησης (πιστεύω). Ειδικά για το puma δεν υπάρχει θεωρώ λόγος να πας στο 125 βενζίνη. Έχει πολύ μικρή διαφορά στην τιμή (γύρω στα 800 ευρώ), έχουν παρόμοιες επιδόσεις (0-1000m στα 31.4 δευτερόλεπτα και τα 2) και η διαφορά στο κόστος κίνησης είναι σημαντική.

Υ.Σ. Γλυκοκοίταζα και εγώ στο fiesta ST που μου έβγαινε ίδια τιμή περίπου, αλλά δεν ήταν συνετή επιλογή για τα χιλιόμετρα που κάνω. Τα 200 άλογα θα σε τσιτώνουν να το πατήσεις και η κατανάλωση θα φτάνει διψήφια. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, paylidis είπε

απο καποιον στην κηφισου (το θυμαμαι γιατι εκραζε για την κινηση που εφαγε στη φιλαδελφεια), για περισσότερες λεπτομερειες πρεπει να τον ρωτησω αν κ το απεκλεισε...

Για μάθε τι και πως γιατί τώρα είμαι στην πλαμαρ και δίνει τιμή 16700 (με μεταλλικό βέβαια)

Δηλαδή καμία σχέση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, majnun είπε

Για μάθε τι και πως γιατί τώρα είμαι στην πλαμαρ και δίνει τιμή 16700 (με μεταλλικό βέβαια)

Δηλαδή καμία σχέση

Οκ θα τον ρωτήσω. Παντως η προσφορά είχε ανεβει κ σε διαφορά σάιτ. Κ η αγορά αυτού ήταν απολυτως μετρητοίς (αν κ δε νομίζω να παίζει ρολο) κ σε χρωμα λευκό. Μήπως τελείωσε η προσφορά;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παληκάρια! Η παραγγελία τελικά έπεσε!! Πείτε ως παλιοί τι θα πρέπει να παραλάβω με την παράδοση (κλειδιά κλπ. κλπ)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, majnun είπε

Για μάθε τι και πως γιατί τώρα είμαι στην πλαμαρ και δίνει τιμή 16700 (με μεταλλικό βέβαια)

Δηλαδή καμία σχέση

 

15 λεπτά πριν, paylidis είπε

Οκ θα τον ρωτήσω. Παντως η προσφορά είχε ανεβει κ σε διαφορά σάιτ. Κ η αγορά αυτού ήταν απολυτως μετρητοίς (αν κ δε νομίζω να παίζει ρολο) κ σε χρωμα λευκό. Μήπως τελείωσε η προσφορά;;

Λοιπόν στο Θεοχαράκη ήταν, μοτέρ 1000 lpg 100 άλογα και η τιμή ήταν 13790 συν περίπου 350 τέλη ταξινόμησης πινακίδες προετοιμασία, συν 100 συναγερμος, αλλά η φτωχή έκδοση και είχε 4 κομμάτια όταν πήγε σε αυτή τη τιμή. Με νορμαλ για τα σημερινά δεδομένα εξοπλισμό ήταν στα 15500 το λευκό. Του ζήτησα την προσφορά για να την ανεβάσω να τη δουμε αλλά την έχει σουτάρει γιατί δε τον έψησε στα σχεδόν 16.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, gxyp είπε

Παληκάρια! Η παραγγελία τελικά έπεσε!! Πείτε ως παλιοί τι θα πρέπει να παραλάβω με την παράδοση (κλειδιά κλπ. κλπ)

 

Άντε ρε φίλε με το καλό , χρώμα?

Κλειδιά , βιβλιαράκια, άδεια κυκλοφορίας ασφάλεια αν έχεις βγάλει από εκεί.

Κάντο μία γύρα να δεις ότι όλα είναι εντάξει , στις χαμηλές στροφές μην αγχωθεις αν σου σβήνει θα μάθεις να παίζεις λίγο με τον συμπλέκτη και θα συνηθίσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, tsofras είπε

Άντε ρε φίλε με το καλό , χρώμα?

Κλειδιά , βιβλιαράκια, άδεια κυκλοφορίας ασφάλεια αν έχεις βγάλει από εκεί.

Κάντο μία γύρα να δεις ότι όλα είναι εντάξει , στις χαμηλές στροφές μην αγχωθεις αν σου σβήνει θα μάθεις να παίζεις λίγο με τον συμπλέκτη και θα συνηθίσεις

Κάτσε να εγκριθεί η χρηματοδότηση 😋.

Έπαιζα σε λευκό η γκρί σκούρο αλλά προτιμούσα το λευκό γιατί και το παλιό μου γκρι είναι!!😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Thanos1921 είπε

Γενικά έψαχνα κάτι σε πετρέλαιο-φυσικό αέριο-lpg, καθώς κάνω γύρω στα 15.000 χιλιόμετρα τον χρόνο και επειδή έρχομαι και από πετρέλαιο θα μου κακοφαινόταν πολύ η διαφορά στο κόστος κίνησης (πιστεύω). Ειδικά για το puma δεν υπάρχει θεωρώ λόγος να πας στο 125 βενζίνη. Έχει πολύ μικρή διαφορά στην τιμή (γύρω στα 800 ευρώ), έχουν παρόμοιες επιδόσεις (0-1000m στα 31.4 δευτερόλεπτα και τα 2) και η διαφορά στο κόστος κίνησης είναι σημαντική.

Υ.Σ. Γλυκοκοίταζα και εγώ στο fiesta ST που μου έβγαινε ίδια τιμή περίπου, αλλά δεν ήταν συνετή επιλογή για τα χιλιόμετρα που κάνω. Τα 200 άλογα θα σε τσιτώνουν να το πατήσεις και η κατανάλωση θα φτάνει διψήφια. 

Φωτα δεν εχει full led?? Εχει αλογονου;;

Στον configurator δινει τα full led μονο στην st line X, εναντι αντιτιμου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/5/2021 στις 3:03 ΜΜ, nepomuk είπε

Hiundai I20 αυτοματο κιβωτιο 18 χιλιαρικα με το κλειδι στο χερι, η BMW 116 αυτοματο με καπου 32Κ ;

Η διαφορα στη συνολικη ποιοτητα και την επιπλεον  ευχαριστηση που θα δωσει το πρεμιουμ , ανταποκρινεται στη διαφορα τιμης; Αξιζει τη Θυσια ;

 

Οι premium μαρκες εχουν και premium service και ακομα πιο premium ανταλλακτικα και εργατοωρες.  Ευτυχως που γνωρισα το bmw group μεσα απο την σειρα 1 και οχι απο κάποια 3 4 η 5. Βεβαια σημαντικο λογο επαιξε για την εμπειρία μου και η τοπικη αντιπροσωπεια που γδερνει ( οταν ζητησε 20€ για να κανει διαγνωστικο ελεγχο για μια βλαβη ηταν και η τελευταια που με ειδε). Εχω ιστοριες για το δολο που υπαρχει στην αντιμετωπιση βλαβων εντος (θα το παρακολουθουμε) και εκτος εγγυησης ( 2000€ και δεν ειναι σιγουρο οτι θα λυθει). Γενικα σε αυτα να ευχεσαι να ειναι εντος εγγυησης η να πληρωνει ασφαλιστικη. 

Εν κατακλειδι χθες παρακαρα διπλα απο ενα ι30  και ανετα του ζητουσα να ανταλλαξουμε αδειες επιτοπου. 

Προσωπικα βιώματα μπορει καποιος αλλος να ειχε πιο ροδινη συμβιωση με το bmw group

Υγ Σε υπερασπιση για να μην φανω πικροχολος εμφανισε τα λιγοτερα προβλήματα μεταξυ mercedes  και audi που κυκλοφορουν στην οικογενεια. Τωρα περιμένω να δω και απο ενα νεο χ4 αλλα  το εχουν σαν τα σκυλακια σαλονιου οποτε πιστευω θα αργησει να φανει. (Αν και ειχε προβλημα το αυτοματο ανοιγμα του πορτ μπαγκαζ αλλα ειναι εντος εγγυησης) (ξερω ειμαι πικροχολος)

Επεξ/σία από dionysg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Κοιτάω να πάρω κάτι καινούργιο ~20κ

Βασικά κοιτάω το Seat Arona με τον  1.0 TGI CNG 90HP Start/Stop

Κάνω χοντρικά 50-60κμ μέρα εντός

Έχετε κάποια άλλη πρόταση ?

Γλυκοκοίταζα και το Corolla αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει τα 4-5κ παραπάνω. + Τελη κλπ κλπ λόγο 1.8

Ταξίδια λίγα και χωρίς προορισμό απαραίτητα οπότε δεν ζητάω πολλά

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Geocheats2 είπε

Καλησπέρα

Κοιτάω να πάρω κάτι καινούργιο ~20κ

Βασικά κοιτάω το Seat Arona με τον  1.0 TGI CNG 90HP Start/Stop

Κάνω χοντρικά 50-60κμ μέρα εντός

Έχετε κάποια άλλη πρόταση ?

Γλυκοκοίταζα και το Corolla αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει τα 4-5κ παραπάνω. + Τελη κλπ κλπ λόγο 1.8

Ταξίδια λίγα και χωρίς προορισμό απαραίτητα οπότε δεν ζητάω πολλά

Γιώργος

γιατί όχι το αδελφό καμία με πολύ ανώτερο εξοπλισμό στα ίδια λεφτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...